Najbizarnejšie miesta na svete

Svet ukrýva množstvo skutočne bizarných miest. Nevysvetliteľné prírodné úkazy aj miesta, ktoré vytvoril človek s mimoriadne zvláštnym vkusom. Ak ste zberateľom bizarných zážitkov, už viete, kam naplánovať ďalšiu cestu.

La Isla de las muñecas v Mexiku

Ostrov bábik Mexiko
Strašidelné, čo poviete?

La Isla de las muñecas, teda ostrov bábik, sa nachádza južne od Mexico City medzi kanálmi Xochimico. Ostrov aj so svojou strašidelnou výzdobou sa viaže na legendu o malom dievčatku, ktoré sa tu za záhadných okolností utopilo. Bábiky sú podľa domácich posadnuté jej duchom. Niektorí ľudia ich vraj otvárať oči, niečo si šepkať a otáčať svoje končatiny. O tom môžeme pochybovať. No určite vieme, že za visiacimi bábikami stojí Julian Santana Barrera, ktorý sa o ostrov staral.

Jedného dňa vraj našiel utopené dievčatko, ktorému však už nedokázal pomôcť. Krátko na to našiel plávajúcu bábiku. Na znak rešpektu k duši dievčaťa ju zavesil na strom. Julian bol na ostrove sám, no po tejto udalosti začal počuť kroky a zvláštny šepot. Veril, že duch dievčaťa je stále s ním, preto nasledujúcich 50 rokov zbieral bábiky a vešal ich po ostrove. Juliana našli mŕtveho v roku 2001 na rovnakom mieste, kde sa utopilo dievčatko.

Les Hoia Baciu v Rumunsku


Strašidelný les Hoia Baciu nazývajú aj rumunský bermudský trojuholník. Nachádza sa západne od mesta Cluj-Napoca. Dejú sa tam vraj naozaj čudné veci. V roku 1968 tu Emil Barnea spravil slávnu fotku UFO. Aj viacero iných ľudí sa priznalo, že UFO v tejto oblasti zahliadlo.

V roku 1960 tu profesor biológie Alexandru Sift študoval fenomén svetla a magnetizmu. Veľká časť fotografií a materiálov sa však krátko po jeho smrti stratila. Na jeho prácu nadviazal Adrian Pătruț a niektoré Siftove fotky publikoval vo svojej knihe. Údajne sa niektorí ľudia z lesa nikdy nevrátili. Čo je na tom všetkom pravdy, nevieme. Jedine, že by ste mali odvahu tam ísť a napísať nám.

Brána do pekla v Turkmenistane


Brána do pekla je približne 100 metrov široký kráter v púšti neďaleko dediny Darvaza. V roku 1971 tu sovietskí vedci hľadali zásoby zemného plynu. Pri vŕtaní sa však podložie prepadlo, vznikol kráter a plyn začal unikať. Vedci si uvedomovali nebezpečenstvo jedovatého plynu, a preto sa ho rozhodli zapáliť. Verili, že plyn za krátky čas vyhorí. Už je tomu 45 rokov a stále horí.

Pyramídy v Bosne

Pyramída Bosna
Pyramída v Bosne je podľa geológov a archeológov podvod. Táto hora je dielom prírody, nie človeka.

Najväčšie pyramídy na svete sú vraj v Bosne neďaleko mesta Visoko, severozápadne od Sarajeva. Aspoň to tvrdí amatérsky archeológ Semir Osmanagić, ktorý ich v roku 2005 objavil. Horu Visočica nazval Pyramída Slnka, neďaleké dve hory dostali poetické mená Pyramída Mesiaca a Pyramída Zeme. Svoje „vedecké“ výpovede zmenil niekoľkokrát. Povedal dokonca, že pyramída v Bosne by mohla byť „matkou všetkých pyramíd“. Poprední európski aj svetoví vedci považujú pyramídy v Bosne za podvod. To však nevadí tisíckam turistov ani predavačom suvenírov.

Pripiať v Ukrajine

Pripiať Ukrajina
Pripiať je stále zamorená a nie je bezpečné sa v nej pohybovať.

Pripiať je opustené mesto na východe Ukrajiny neďaleko jadrovej elektrárne Černobyľ. Mesto sa začalo budovať v roku 1970 a bolo domovom približne 50 000 ľudí, predovšetkým pracovníkov elektrárne. Po výbuchu v Černobyle v roku 1986 sa Pripiate stalo „mesto duchov“. Výbuch sa stal v noci z 25. na 26. apríla. Obyvatelia mesta o ňom nič nevedeli, kým 27. apríla nezačala evakuácia. Do Pripiate sa už nikto z nich nevrátil. Mesto je ešte stále zamorené a nie je bezpečné sa v ňom zdržiavať.

Katakomby v Paríži

Katakomby v Paríži
Aj takéto miesta skrýva romantický Paríž.

Parížske katakomby predstavujú až 190 kilometrov chodieb pod celým mestom. Začali vznikať v stredoveku a v 18. storočí boli ich priestory vysvätené. Vtedy do nich začali ukladať pozostatky mŕtvych, keďže parížske cintoríny mali už preplnenú kapacitu. Do roku 1814 sem bolo privezených až 7 miliónov ľudských tiel. Dnes sú návštevníkom sprístupnené len 2 kilometre. Ak sa ku katakombám chystáte, zoberte si bundu. Aj keď je vonku teplo, dole bude oveľa chladnejšie, budete totiž zostupovať 20 metrov pod povrch. Vstup do katakomb sa nachádza kúsok od stanice metra Denfert Rochereau.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Ázia Cestovanie Novinky Rozhovory

Juliana Antožyová: Väčšina mojich ciest má minimálne 2-3 momenty, ktoré považujem sa silné a chcem si ich pamätať navždy

0
Dovolenka Európa Slovensko Tip na výlet Turistika Zaujímavosti

Zabudnuté hrady a zámky Slovenska, na ktorých nebýva rušno

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Novinky

8 tipov, ako zvládnuť dlhý let v pohode a v zdraví

Navigácia

Magazíny