V ktorých mestách sa oslavuje Nový rok vo veľkom?

Ohňostroje, davy ľudí, šampanské. Aj vy si tieto slová spájate so silvestrovskými oslavami? Noc, kedy to v každom meste žije. Ktoré mestá vyčnievajú svojimi oslavami nad ostatnými? Pozrime sa na to.

Sydney je jedno z prvých veľkomiest, v ktorom hodiny odbijú Nový rok

Mnohí z vás určite minimálne raz videli v televízií majestátny ohňostroj nad prístavom v Sydney. Počas ohňostrojov je v pozadí vidno obidve ikonické stavby Sydney – budovu opery a taktiež aj most. Ďalšou výhodou silvestra v Sydney je to, že počas decembra tam je leto. Takže vám nehrozí, že budete pri odpočítavaní mrznúť a myslieť na to, kedy už konečne budete niekde vnútri.

Silvester v Sydney
Sydney je jedno z prvých veľkomiest, v ktorom hodiny odbijú dvanásť.

Hong Kong a velkolepý ohňostroj na prístavom Victoria

Nad prístavom Victoria začnú postupne vybuchovať ohňostroje do hudby a pohľad na oblohu bude nezabudnuteľný. Ľudia sa zhlukujú na Tsim Sha Tsui móle, kde sa počas silvestrovskej noci odohrávajú rôzne vystúpenia ako napríklad tanečné, divadelné a hudobné šou. Niektoré hotely ponúkajú izby s výhľadom na obrovský mestský ohňostroj. Ich ceny sa však tak isto ako aj tieto hotelové izby, pohybujú vo veľkých výškach.

Prepychový (umelo vybudovaný) Dubai

Lyžiarske stredisko, obrovské akváriá, vodopády – toto všetko nájdete v nákupných centrách v Dubaji. Od mesta, z ktorého dýcha luxus a je celé umelo vybudované na púšti pre vrchnú vrstvu sa ba priam až pýta, aby urobilo jeden z tých najväčších ohňostrojov. Burj Khalifa je jeden z najpopulárnejších a najvyšších mrakodrapov na svete. Počas osláv nového roku sa tento mrakodrap premení na jeden veľký ohňostroj, z ktorého sa iskrí do všetkých smerov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Burj Khalifa (@burjkhalifa),

Rozprávkové Červené námestie v Moskve

Jedno z najchladnejších ale zároveň aj vizuálne najkrajších miest na vstup do nového roka. Chrám Vasilija Blaženého je sám o sebe ako z rozprávky. Keď sa k nemu pridajú pestrofarebné ohňostroje, tak budete cítiť ako v disneyho rozprávke. A kto z nás si aspoň raz neprial ocitnúť sa v takejto situácii ako z filmu?

Rozprávkové Červené námestie v Moskve
V Moske zažijete farebný zamrznutý silvester.

Spoplatené ohňostroje v  Londýne

Áno, najlepšie miesta na pozorovanie ohňostroju nad Temžou sú spoplatnené. Ak nechcete platiť za lístky, alebo sa vám už neujdú, ohňostroj môžete pozorovať aj z rôznych vrchov ako sú Primrose Hill, Alexandra Place, Parliament Hill, Greenwich Park, Hampstead Heath. Pred alebo po ohňostroji môžete navštíviť jeden z klasických starých londýnskych pubov, ktoré fungujú už pár storočí.

Silvestrovské odpočítavanie sekúnd chce hádam každý zažiť v dobrej nálade a príjemnej atmosfére. A práve za tú často môže mesto, v ktorom sa nachádzate. V ako meste ste zažili najkrajší silvester vy? Alebo naopak, ktorá destinácia je vaša vytúžená? Napíšte nám v komentári. Nie každý má predsa rovnaký vkus. Veď ako sa vraví, sto ľudí sto chutí.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Grécko Letná dovolenka

Pelion, letné sídlo antických bohov

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Dovolenka Novinky Praktické informácie Turistika Zahraničie Zaujímavosti

Zodpovedné princípy ekoturizmu tvoria budúcnosť cestovania

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Dovolenka Letná dovolenka

Vyberáme dovolenku

Navigácia

Magazíny