Bežkárske trate na Slovensku

Zvažujete, kam sa vybrať v zime na dovolenku, aktívne si oddýchnuť a uvoľniť sa zo stresu každodenného života? Beh na lyžiach ponúka aktívny oddych v chladnom zimnom počasí. Vyberte si z bežkárskych tratí a prečítajte si, kam na bežky na Slovensku. 

Bežkárske trate Pezinská Baba a Zochova chata

Na bežky neďaleko Bratislavy sa dá ísť do Malých Karpát alebo na Pezinskú Babu. K dispozícii sú 2 km, 3 km a 5 km okruhy, ktoré sa pravidelne upravujú podľa potreby na klasickú aj voľnú techniku. Stredisko ponúka aj svah na lyže. Od Bratislavy je vzdialená len 30km.

Na Zochovej chate je možnosť bežkovania na krátkom úseku upravenej bežkárskej trate a 10 km na trati Grausova Lúka-Čermák-Hubálová a späť.

Bežky v zime
Aktívny oddych na čerstvom vzduchu.

Bežkárske trate Skalka

Skalka je stredisko na strednom Slovensku v Kremnických vrchoch. Ak si vyberáte, kam ísť na bežky na Slovensku, určite treba uvažovať o tomto nielen bežkárskom stredisku. Areál Skalka Ski Aréna ponúka okrem upravovaných tratí na bežky aj podmienky na vyžitie lyžovania. Na výber je množstvo tratí a každý bežec na lyžiach si príde na svoje.

Bežkárske trate Štrbské Pleso

Vysoké Tatry a Štrbské Pleso sa chcú stať najvychytenejším bežkárskym strediskom. Poskytujú viac ako 50 km upravovaných bežeckých tratí

Tatry pod snehom
Zasnežené Tatry vyzývajú k aktivite.

Bežkárske trate Mengusovce

Mengusovské lúky pod Tatrami ponúkajú upravované bežecké trate. Jeden z najlepších bežkárskych areálov na Slovensku však v sezóne 2016/2017 nebude otvorený. Prevádzkari a technika z Mengusovských lúk sa prenesie do nového areálu – Areál bežeckého lyžovania Snow – Štrbské Pleso.

Bežkárske trate Donovaly

Lyžiarske stredisko na strednom Slovensku ponúka aj menej kvalitné trate na beh na lyžiach. Trate nie sú úplne upravované a je slabá starostlivosť o ne.

  • Komentáre

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Karol Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Karol
Guest

No zima na Slovensku, neviem.

  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenka História a kultúra Turecko

Turecko pre nováčikov – čo vidieť, ochutnať a zažiť v krajine polmesiaca

0
Dovolenka História História História a kultúra Nemecko Turistika Zahraničie Zaujímavosti

Zámky Neuschwanstein a Hohenschwangau

0
Dovolenka zima Dovolenkové destinácie Slovensko

Chcete zažiť zimnú rozprávku? Navštívte tieto miesta

Navigácia

Magazíny