10 európskych miest s čarovnou jesennou atmosférou

Práve po skončení letnej sezóny prichádza najlepší čas na objavovanie európskych miest. Teploty klesajú, no dni sú stále slnečné. Jeseň v Európe vyzdvihne krásy prírody, architektúry aj historických pamiatok. Vybrali sme 10 európskych miest, ktoré sú v tomto období najkrajšie.

Perthshire, Škótsko

Spomedzi miest v Škótsku je náročné vybrať to, ktorému jesenné farby svedčia najviac. Najsilnejších kandidátov nájdeme v Perthshire, v centrálnom Škótsku. Jazerá a vodné toky lemované množstvom stromov patria počas jesene k tým najkrajším miestam. Vyberte sa na prechádzku po zalesnených kopcoch alebo preskúmajte mestečká ukryté v riečnych dolinách. Za vycestovanie rozhodne stojí Kinnoull Hill Woodland Park

Brugy, Belgicko

Stredoveké mesto Brugy (Bruges) prináša pohľad na bohaté jesenné farby stromov odrážajúce sa v kanáloch, vinné révy obrastajúce historické budovy a dláždené uličky. Brugy sú ideálnym miestom na zorganizovanie romantického víkendu vo dvojici, ale aj rajom pre nadšencov fotografie. Nezabudnite navštíviť prístav Zeebrugge a prejsť sa jednom z pouličných trhov, ktoré sa v meste rozkladajú hlavne počas novembra.

Burgy Belgicko
Belgické mesto Burgy je známe vodnými kanálmi.

Bavorsko, Nemecko

V južnom nemecku nájdete dokonalý príklad scenérie alpskej horskej krajiny. Uvidíte tu jesenné farby listnatých stromov na pozadí tvorenom čerstvo zasneženými kopcami. Navštívte hrady a zámky s výhľadom na dedinky, rozsiahle polia, rieky a jazerá. Po dni plnom turistiky či jazdy na koni si nenechajte ujsť ochutnávku vín jednej z množstva kvalitných vinoték. Vrcholom tejto sezóny je známy Oktoberfest, ktorý otvára svoje brány 21.9. a trvá do 6.10.2019.

Piedmont, Taliansko

Jeseň, hlavne koniec septembra a celý október, predstavuje ideálny čas na spoznávanie talianskej kuchyne a ponuky vín. Hľuzovky, huby, orechy a čokoláda majú v tomto ročnom období vlastné festivaly. Nesmieme zabudnúť ani na zber hrozna. Piedmont je domovom všetkých skvelých jedál a dlhých, kľukatých ciest s výhľadom na najkrajšie prírodné scenérie.

Piedmont Taliansko
Cesty v Piedmonte sú lemované rozsiahlymi vinicami.

Praha, Česká Republika

Jedno z najkrajších európskych miest si na konci dovolenkovej sezóny vychutnajú aj domáci. Rednúce davy turistov, nižšie ceny a príjemné, i keď chladnejšie počasie je dôvodom, prečo by ste Prahu mali navštíviť práve počas jesene. Zlatá slnečná žiara dodá historickým pamiatkam, budovám s vežičkami a početným mostom ešte romantickejší nádych. 

Puigcerda, Španielsko

Sever Španielska ukrýva rozprávkové mestečko Puigcerda, hlavné mesto regiónu Cerdanya. Nájdete tu množstvo butikov, reštaurácií a útulných kaviarní, ktoré prinesú inšpiráciu každej kreatívnej duši. Zatiaľ čo centru dominujú historické pamiatky, kúsok od obývaných častí Cerdanye sa o zábavu postará množstvo turistických cestičiek.

Puigicerda
Puigcerda je malým mestečkom s originálnou atmosférou.

Valletta, Malta

Neveľké hlavné mesto Malty dýcha eleganciou. Kombinácia barokovej a vojenskej architektúry, obranných múrov a spletitých uličiek vytvára originálnu atmosféru mesta. Stredomorská Valleta je pokojným a sofistikovaným mestom, ktoré má celoročne priaznivé počasie, takže je ideálne na návštevu aj počas studených mesiacov. Počas návštevy tohto mesta nazrite do známych múzeí, kostolov a palácov zo začiatku 16. Storočia.

https://www.instagram.com/p/B2CxMqQgwAN/?utm_source=ig_web_copy_link

Ľubľana, Slovinsko

Ľubľana je mestom plným zelene. Všetky jej parky, stromy a trávnaté plochy sú počas jesene rovnako krásne, ako na jar. Vychutnajte si pohľad na farby prírody priamo uprostred univerzitného mesta plného kultúry a nočného života. V prípade, že centrum mesta máte už obehané, vyrazte k jazeru Bled alebo navštívte kulinársky festival.

Ľubľana
Historické centrum Ľubľany je krásne počas celého roka, no hlavne v jeseni.

Loire Valley, Francúzsko

Spomínali sme už, že jeseň poteší predovšetkým milovníkov dobrého vína? Platí to aj v Loire Valley, francúzskom meste, ktoré sa pýši akrami viníc tiahnucich cez svahy kopcov a údolia. Najkrajšie sfarbené počas októbra, lesy v okolí mesta a rozsiahle záhrady potešia každého, kto ich navštívi. Prejdite sa po luxusných zámkoch alebo navštívte Musée des Beaux Arts, múzeum so širokou zbierkou umeleckých diel. 

https://www.instagram.com/p/B2Pku2-nR2b/?utm_source=ig_web_copy_link

Douro Valley, Portugalsko

Magické údolie zaplavia v jeseni odtiene červenej, hnedej a oranžovej farby. Terasovité vinice tiahnuce pozdĺž riek pripomínajú, že Douro Valley je najstarším demarkovaným vínnym regiónom na svete. Naprieč jesennou krajinou objavíte lokálnych predajcov ovocia a zeleniny, čerstvého pečiva a mäsa. Rozhodne nezabudnite ochutnať čerstvé hrozno. Tipom na malý výlet je aj plavba po rieke Douro

Portugalsko
Dolina v Portugalsku láka turistov počas celého roka.

Užite si pohostinnosť európskych miest, krásu jesennej prírody a historických ulíc. Európa ponúka množstvo príležitostí na kultúrne vyžitie, šport aj zábavu. Navštívite niektoré z týchto miest už tento rok?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenka Zaujímavosti

10 typov dovoleniek

0
Rozhovory

Rozhovor s Cestujemespolu, manželským párom s dobrodružným duchom

0
Pozvánka

Nový Zéland je veľmi rozmanitá krajina, v ktorej nájdete prakticky všetko, čo hľadáte

Navigácia

Magazíny