Top 5 miest, na ktorých sú najčarovnejšie vianočné trhy

Na vianočné trhy existujú 2 pohľady. Svetielka, punč, koledy a perníky. Milióny ľudí, vysoké ceny a nekvalitné jedlo. Ak patríte do prvej skupiny a máte radi vianočné trhy, pozrite sa s nami na top 5 miest, v ktorých zažijete v tomto období magickú atmosféru.

V Štrasburgu sú trhy už od roku 1570

Áno, vianočné trhy v tomto malebnom francúzskom mestečku patria medzi jedny z najstarších v Európe. V meste sa nachádza 10 stanovísk, na ktorých nájdete viac ako 300 stánkov. A nie je príjemnejšie nakupovať dekorácie a darčeky s pohárom výborného francúzskeho vína v ruke? Na námestí pred katedrálou nájdete majestátny vianočný stromček, ktorý môže konkurovať aj slávnemu New Yorkskému stromčeku spred Rockefellerovho centra.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Travel + Leisure (@travelandleisure),

Korčulovanie sa vo Viedni

Veľkosť trhov v našej susednej Viedni sa nedá porovnať so žiadnym slovenským mestom. Hlavné trhy sa nachádzajú pred radnicou a každoročne ich navštívia tisícky ľudí. Punč, jagatee alebo horúci čaj nalievajú do krásnych keramických hrnčekov s motívom viedenských vianočných trhov. Ďalšie trhy sa nachádzajú len kúsok od radnice pri prírodovedeckom múzeu. Ak pôjdete trochu ďalej ku Karlskirche, nájdete ďalšie trhy, ktoré majú ešte o čosi krajšiu atmosféru a sú plné stromčekov, svetielok a slamy. Špecialitou sú praclíky, veľký výber klobás a poctivý punč s kúskami ovocia. Okrem trhov nájdete v centre mesta aj obrovské klzisko, na ktorom si môže verejnosť počas dňa zakorčulovať.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vienna 🇦🇹 (@vienna_austria),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vienna 🇦🇹 (@vienna_austria),

Vianoce v Kodaňskom zábavnom parku Tivoli

V Kodani sa vianočné trhy uskutočňujú v centre priamo v zábovnom parku Tivoli, ktorý je svojimi adrenalínovými atrakciami známy po celom svete. Skoro 7 kilometrov svetielok je dizajnovo porozvešiavaných po parku a taktiež aj po vŕbach pri jazere. Popri svetoznámom kanály v uličkách Nyhavn sa nachádza remeselný trh, na ktorom si budete môcť vytvoriť rôzne dekorácie. Typickým dánskym jedlom na vianočných trhoch je ľadová šiška s lekvárom z čiernych ríbezlí. Zábavný park sa počas vianoc premení na vianočnú rozprávku. Doslova.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TIVOLI (@tivolicph),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený TIVOLI (@tivolicph),

Svetelná šou na bruselskom Grand Palace

Námestie Grand Palace v Brusseli si svojou obrovskou rozlohou, ktorú ohraničujú vysoké historické budovy ba priam až pýta, aby sa tam konali vianočné trhy. Na tomto námestí sa počas celého roka konajú rôzne podujatia a v období vianoc tu nájdete svetelno-zvukovú vianočnú šou. Vianočné stánky nájdete o uličku vedľa na námestí pred budovou bruselskej burzy. V Bruseli sa na vianočných trhoch môžete odviezť na ruskom kole alebo si zakorčuľovať na viac ako 8 000 metroch štvorcových ľadovej plochy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený visit brussels (@visitbrussels),

Zimná rozprávka v Hyde Parku

V Londýne sa samozrejme nachádza veľký počet rôznych vianočných trhov ale tie v Hyde Parku sú tak veľké a očarujúce, že sa dajú považovať za samostatnú kategóriu. Nájdete tu obchody, kde nakúpite darčeky pre celú rodinu, obrovské klzisko a dokonca aj kolotoče ako v zábavnom parku. Pod rúškom tmy celý Hyde Park rozosvietia maličké svetielka. Počas decembra sa tu každý deň konajú rôzne kultúrne podujatia, ktoré môžete navštíviť. Vstup do parku je bezplatný, ale väčšina atrakcií je spoplatnených.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hyde Park Winter Wonderland (@hydeparkwinterwonderland),

Počas vianočného obdobia myslite na to, že Vianoce nie sú o nakupovaní darčekov, ale o príjemnej atmosfére strávenej s najbližšími.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Cestovateľské tipy Novinky

7 spôsobov ako zarábať na cestách

0
Novinky Slovensko Tip na výlet

Objavte nádherné miesta Slovenska na bicykli

0
Zaujímavosti

Najkrajšie Airbnb ubytovania sveta

Navigácia

Magazíny