Víkend v Barcelone – deň druhý

Víkend v hlavnom meste Katalánska môžete stráviť spoznávaním architektúry, krásnych parkov a dobrého jedla. V predchádzajúcom dieli sme spomenuli niektoré z najzaujímavejších pamiatok – palác katalánskej hudby, Santa Maria del Mar či Víťazný oblúk Arco de Triunfo. Prečítajte si ďalšie tipy na miesta, ktoré sa do prvého dňa v Barcelone nevošli. Posilnite sa tapasom a kvalitným červeným vínom, pokračujeme v spoznávaní Barcelony!

Predchádzajúci článok – Čo vidieť v Barcelone – deň prvý.

Park Güell

park Guell
Park Güell v Barcelone je jedným z majstrovských diel Gaudího.

Park Güell je jedným z najpôsobivejších verejných parkov na svete. Patrí k dielam slávneho architekta Antonia Gaudího. Farebné múry, stĺpy výnimočných tvarov a budovy pripomínajúce perníkové chalúpky potešia veľkých aj malých návštevníkov. Vstup si zaplaťte deň dopredu alebo skoro ráno, brány parku vás privítajú až niekoľko hodín po zakúpení vstupenky.

La Sagrada familia

La Sagrada familia
Bazilika archetikta Gaudího je vo výstavbe už od roku 1882.

Ďalšie z Gaudího diel, bazilika La Sagrada familia, je známa svojou mohutnosťou, prepracovanou fasádou a interiérom zdobeným farebnými okennými mozaikami. Výstavba chrámu ešte stále prebieha, jej dokončenie je stanovené na rok 2026. Podobne ako Gaudího park Güell, aj vstup do baziliky je potrebné zakúpiť vopred, pokiaľ nechcete čakať v niektorých prípadoch aj niekoľko hodín.

Gotická štvrť Barri Gòtic

Gotická štvrť Barcelona
Kombinácia starej a novej architektúry v Gotickej štvrti láka ľudí z celého sveta.

„Turistiku duchov” po gotickej štvrti si v Barcelone rozhodne nenechajte ujsť. Uvidíte tu zvyšky slávnej minulosti, z doby, kedy táto časť mesta predstavovala rímsku dedinku. Úzke, spletité uličky vytvárajú hotové bludisko, dávajte si preto pozor, aby ste sa v Barri Gòtic nestratili. Okrem tmavých uličiek tu nájdete aj malé námestia, výborné podniky a obchody.

Bunkre del Carmel

Bunkre del Carmel
Bunkers del Carmel slúžili ako vojenské bunkre, dnes si výhľad z vrcholu užívajú hlavne turisti.

Hľadáte najlepšie miesto na pozorovanie západu či východu slnka v Barcelone? Máme pre vás tip od miestnych. Bunkers del Carmel ponúka výhľad na celú Barcelonu. Bunkre na vrchole Turó de la Rovira hill dnes neslúžia na nič iné, iba ako stanica pre turistov aj domácich, ktorí chcú pozorovať divadlo na oblohe nad mestom. V jednom z bunkrov nájdete aj malé múzeum s replikou interiéru, ktorý zodpovedá obdobiu počas španielskej občianskej vojny.

Fontány na námestí Plaza Espanya

Magická fontána v Barcelone
Svetelno-vodné predstavenie môžete vidieť na námeste Plaza Espanya.

Výlet môžete zakončiť sledovaním svetelno-vodnej šou na námestí Plaza Espanya. Magická fontána Font Màgica de Montjuïc je veľkolepý komplex vodných fontán, kaskád a bazénov. O celovečerné predstavenie sa postarajú tisícky svetiel, milióny litrov vody, mix hudobných žánrov a prepracovaná choreografia. Časy predstavení sa líšia v závislosti od konkrétneho mesiaca, od júna do septembra sa pri fontáne môžete zastaviť počas víkendu od 21:30 do 22:30. 

Počas víkendu toho stihnete v Barcelone vidieť aj zažiť veľa. Na aké pamiatky sme zabudli?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenka zima Lyžovačka Novinky Praktické informácie Tip na výlet Zahraničie Zimná dovolenka

Pestrá zima vďaka lyžovačke v exotických rezortoch

0
Cestovanie Južná Amerika Mestá

Všetko, čo by ste mali vedieť pred cestou do Panama City

0
Brazília Južná Amerika Mestá Novinky Tip na výlet

São Paulo – betónová džungľa plná chutí

Navigácia

Magazíny