Víkend v Barcelone – deň prvý

Nezáleží na tom, či vás do Barcelony prilákal futbal, história, architektúra, umenie alebo výborné španielske jedlo, táto európska metropola má čo ponúknuť každému, kto ju navštívi. Využite spoľahlivú mestskú dopravu, cyklistické trasy alebo pozemnú lanovku a preskúmajte atmosféru centra mesta za krátky čas. Aké kultúrne pamiatky a zaujímavé miesta sa oplatí vidieť, ak máte na návštevu barcelony celý víkend? Už počas prvého dňa stíhate zažiť mnoho zaujímavého.

Víťazný oblúk Arco de Triunfo

Víťazný oblúk v Barcelone
Víťazný oblúk v Barcelone je dekorovaný bohatou sochárskou výzdobou.

Arco de Triunfo, navrhnutý modernistickým architektom Josepom Vilaseca i Casanovasom, je odpoveďou Barcelony na rovnomenný triumfálny oblúk v Paríži. Na rozdiel od svojho severného bratranca bol tento oblúk postavený z úplne iného dôvodu – fungoval ako hlavná prístupová brána k univerzitnej výstave v Barcelone v roku 1888. Stojí v centre mnohých kultúrnych veľtrhov, trhov a sprievodov, ktoré oslavujú čínske, thajské a bolívijské dedičstvo.

Múzeum čokolády v Barcelone

V Museu de la Xocolata si prídu na svoje všetci milovníci sladkého. Okrem toho, že sa dozviete o procese výroby čokolády, uvidíte historické zaujímavosti a prístroje, ktorým sa kakao spracúvalo, môžete tu obdivovať aj originálne čokoládové sochy a zúčastniť sa na workshope, z ktorého rozhodne neodídete bez ochutnávky. Múzeum pravidelne pripravuje kreatívny program pre deti, koncerty aj prednášky.

Santa Maria del Mar

Santa Maria del Mar
Santa Maria del Mar v Barcelone vyvoláva dojem mohutnosti, interiér tohto kostola je však priestranný a svetlý.

Gotická katedrála Santa Maria del Mar je medzi miestnymi často označovaná za „kostol pre chudobných” alebo „kostol pre bežných ľudí”. Ak ste už videli hlavnú barcelónsku katedrálu, navštívte tento dokonalý príklad katalánskej gotickej architektúry blízko mora. Vstup je spoplatnený.

La Rambla

Ulica La Rambla
La Rambla je najznámejšia ulica v Barcelone.

Najznámejšia ulica v Barcelone, La Rambla, vedie z Plaça de Catalunya až po pobrežie. Ulica v stredoveku lemovala centrum mesta, dnes je slávnou promenádou plnou kaviarní, barov a obchodov. Ak ju navštívite, nenechajte si ujsť food market La Boqueria.

Park de la Ciutadella

Barcelonský park Ciutadella
V parku Ciutadella nájdete známu fontánu Cascada Monumental.

Barcelonský park Ciutadella sa nachádza v centre mesta. Už od svojho založnia v roku 1877 funguje ako spoločenské miesto, na ktorom trávia voľné chvíle domáci aj turisti. Pri svojom prvom otvorení bol iba obyčajným verejným parkom v meste, no v súčasnosti je domovom katalánskeho parlamentu aj barcelonskej zoo.

Palau de la Música Catalana

Palác katalánskej hudby v Barcelone
Okrem slávnostných koncertov môžete hudobnú sálu spoznať aj vďaka prehliadke so sprievodcom.

Palác katalánskej hudby patrí spoločne s nemocnicou de Sant Pau k vrcholným dielam architekta Lluís Domènech i Montanera. Dodnes tu vystupuje amatérsky spevácky zbor a hlavnú sálu s viac než 2000 miestami na sedenie pravidelne rozoznieva množstvo koncertov a recitálov. Ak nie ste fanúšikom klasickej hudby alebo sa snažíte ušetriť na vstupe, využite prehliadku so sprievodcom. Palác de la Música Catalana spolu s jeho atmosférou si určite užijete aj uprostred dňa.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Dovolenka Dovolenka zima Dovolenkové destinácie Exotika Novinky

Za exotikou v zime? Inšpirujte sa!

0
Cestovateľské tipy Tip na výlet

Blog o Thermal Corvinus Veľký Meder

0
Novinky Rozhovory

Ako cestovať bez peňazí s Emanuelom Vicalvim

Navigácia

Magazíny