5 najkrajších pláží Grécka

Grécko je známe svojou bohatou kultúrou, pamiatkami a nespočetným množstvom nádherných ostrovov. Do zoznamu výnimočných miest patria aj piesočnaté pláže. Tie grécke patria medzi najkrajšie pláže sveta a návšteva ktorejkoľvek z nich bude skutočný dovolenkový zážitok.

Pláž Navagio, Zakyntos

Áno, to je tá z instagramu, s opusteným vrakom lode. Na nedotknutej pláži, ktorá sa nachádza v zátoke Shipwreck Bay v blízkosti malebnej horskej dedinky Volimes, stojí 40 rokov opustená loď, ktorá dodnes pripomína pirátske dobrodružstvá. Táto pláž je skutočne výnimočná vďaka čistým, bielym pieskom a pieskovcovým formáciám. Najlepší spôsob, ako sa na toto miesto dostať, je loďou z mesta Zakynthos.

Pláž Simos, Elafonisos

Pobrežie malého ostrova Elafonisos je podľa mnohých najkrajšie v celom Grécku. Veľký úsek piesočných dún a plytká voda predurčuje túto pláž na skvelú dovolenkovú destináciu pre rodiny s deťmi. Za zmienku stojí aj ostrovná flóra a priezračné more v nádhernom kontraste s bielym pieskom.

Pláž Kolimbithres, Paros

Ostrov v Egejskom mori Paros je posiaty nádhernými plážami, vybrať z nich iba jednu je preto skutočne náročné. Našou voľbou je pláž Kolimbithres, s hladkými hodvábnymi kameňmi a jedinečnými útvarmi pozdĺž severného pobrežia ostrova. Objavujte takmer nekonečné skryté zátoky, ktoré poslúžia ako ideálne miesto na popoludňajší odpočinok alebo na nezabudnuteľné kúpanie.

Pláž Sarakinko, Milos

Nachádza sa na severnej strane ostrova Milos, kde bola objavená slávna socha „Venus de Milo“. Sarakiniko sedí v malej zátoke obklopenej mäkkými bielymi sopečnými horninami, ktoré boli postupne zvetrávané do zaujímavých tvarov. Vody sú pokojné a plytké, ideálne na plávanie, zatiaľ čo hladké balvany sú skvelým miestom na nasiaknutie stredomorského slnka. Samotný ostrov je nádhernou destináciou v západných Kykladách vhodnou pre cestujúcich, ktorí chcú zažiť autentické Grécko bez davov a vysokých cien.

Pláž Elafonisi, Kréta

Elafonisi je jednou z najkrajších pláží na svete. Tiahne sa pozdĺž juhozápadného pobrežia Kréty. Kedysi bola tajomstvom miestnych obyvateľov, no po tom, čo ju čitatelia TripAdvisor vymenovali za jednu z najvýznamnejších pláží na zemi, stala sa najväčším turistickým lákadlom Kréty. Kedykoľvek počas roka môžete vyraziť na ostrov Elafonisi cez teplú, plytkú lagúnu a nájsť pokojnú zátoku, v ktorej si vyhradíte kúsok súkromia.

Grécke pláže majú čo ponúknuť nadšeným plavcom aj rodinám s deťmi. Tie najznámejšie zahŕňajú aj bary a hotely so službami, ktoré k dovolenke jednoducho patria. Ktorá vás zaujala najviac?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovateľské tipy Zaujímavosti

Filmy, ktoré vás inšpirujú k cestovaniu – 3. časť

0
Česká republika Európa História Zahraničie Zaujímavosti

7 netradičných zákutí Prahy, ktoré poznajú iba miestni

0
Cestovanie Dovolenka Exotika Thajsko Zahraničie

Phuket – „Perla juhu“

Navigácia

Magazíny