7 šikovných aplikácií, ktoré vám pomôžu naplánovať dovolenku

Plánovanie dovolenky môže byť zábavné, ale aj poriadne stresujúce. Ktoré miesta musíte vidieť a ktoré môžete preskočiť? Koľko času strávite v múzeu umenia a ako ďaleko od neho je tá reštaurácia, o ktorej ste toho toľko počuli? S plánovaním a organizáciou výletu vám môžu pomôcť mobilné aplikácie.

TripAdvisor

tripadvisor
TripAdvisor ponúka zoznamy najlepších atrakcií a skrytých pokladov.

Asi najznámejšou aplikáciou, bez ktorej sa pri plánovaní dovolenky nezaobídete, je TripAdvisor.  Na rozdiel od iných aplikácií, ktoré obsahujú iba veľké mestá, TripAdvisor ponúka zoznamy najlepších atrakcií a skrytých pokladov takmer v každom kúte sveta, vrátane menších miest a obcí. Okrem zábavy vám pomôže s výberom reštaurácií a hotelov. Aplikácia umožňuje vytváranie vlastný trás, a to uložením miest, ktoré chcete navštíviť.

Visit a City

visit a city
Vyberte si cieľové mesto a aplikácia vám ponúkne odporúčané turistické atrakcie.

Visit a City pomáha vyriešiť dva najväčšie problémy týkajúce sa plánovania ciest: zistiť, koľko času strávite na každej zastávke a ako maximalizovať svoj čas zoskupením viacerých atrakcií v okolí. Vyberte si cieľové mesto a aplikácia vám ponúkne odporúčané turistické atrakcie na základe počtu dní, ktoré tu plánujete stráviť. Visit a City automaticky spojí atrakcie v okolí a umožní vám zistiť, ako ďaleko sú od seba (napríklad „tri minúty chôdze“). Zahŕňa tiež odhadovaný čas, ktorý strávite na každom mieste.

CityMaps2Go

citymaps
CityMaps obsahuje tisíce offline máp z celého sveta.

CityMaps2Go ponúka užitočné offline mapy, ktoré si môžete prispôsobiť podľa svojich osobných záujmov. Táto aplikácia obsahuje tisíce offline máp z celého sveta, vďaka čomu môžete ušetriť za medzinárodné dátové poplatky. Pred cestu si môžete vytvoriť rôzne zoznamy (napríklad samostatné zoznamy reštaurácií, barov, atrakcií atď.) a miesta, ktoré pridáte do zoznamu, sa zobrazia na vašej mape.

Rome2Rio

rome2rio
Aplikácia vyhľadáva všetky spôsoby dopravy a odporučí najlepší spôsob, ako sa dostať z bodu A do bodu B.

Vybrali ste už všetky skvelé miesta, ktoré plánujete navštíviť? Teraz stačí zistiť, ako sa dostať z jedného na druhé. Appka Rome2rio vám môže pomôcť vyriešiť tento problém. Aplikácia vyhľadáva takmer všetky spôsoby dopravy – lietadlo, vlak, metro, autobus, trajekt, taxi, Uber – a odporučí najlepší spôsob, ako sa dostať z bodu A do bodu B.

Tripit

Tripit
Tripit zogranizuje vaše letenky, rezervácie a vstupenky.

TripIt je stálicou na zoznamoch najlepších cestovných aplikácií, a to z dobrého dôvodu. Z priečinka doručenej pošty, ktorý je plný rôznych potvrdení o rezervácii a elektronických lístkov dokáže Tripit vytvoriť prehľadný zoznam, ku ktorému máte prístup offline. Zároveň ho môžete synchronizovať s kalendárom v mobile a zdieľať ho s blízkymi. Jednoducho prepošlete každý potvrdzovací e-mail na plan@tripit.com a necháte aplikáciu urobiť zvyšok práce za vás.

Sirved

Sirved
Sirved zobrazuje menu a ceny v reštauráciách vo vašom okolí.

Ak chcete naplánovať každý detail, nesmiete zabudnúť ani na stravovanie. Našli ste skvele hodnotenú reštauráciu na internete, alebo stojíte pred dverami najbližšieho pohostinstva? Pravdepodobne nevidíte, akú majú ponuku, alebo koľko jedlá stoja. Sirved vám to povie ešte predtým, než do reštaurácie vkročíte. Aplikácia má najlepšie pokrytie v Amerike.

Numbeo

nembeo
Na stránke numbeo jednotliví používatelia pridávajú informácie o mestách a krajinách po celom svete.

Pokiaľ dovolenku iba začínate plánovať a hľadáte informácie o jednotlivých krajinách, skúste Numbeo. Je to najväčšia svetová databáza, kde jednotliví používatelia pridávajú informácie o mestách a krajinách po celom svete. Poskytuje tiež údaje o životnej úrovni v jednotlivých krajinách, vrátane nákladov na život. Nájdete tu všetko od cien ubytovania, úrovne zdravotnej starostlivosti, situácie v doprave, kriminálnej činnosti až po informácie o miere znečistenia ovzdušia. Primárne funguje ako webstránka numbeo.com, no má aj mobilnú aplikáciu.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Novinky Zahraničie Zaujímavosti

Jedinečné múzeá, ktoré nájdete v Európe

0
Dovolenka Európa Slovensko Tip na výlet Turistika Zaujímavosti

Zabudnuté hrady a zámky Slovenska, na ktorých nebýva rušno

0
Cestovanie Dovolenka Zaujímavosti

10 typov dovoleniek

Navigácia

Magazíny