Títo cestovatelia vás nakopnú na cesty

Snívate o ceste okolo sveta, no neviete sa odhodlať? Títo cestovatelia vám pomôžu nakopnúť sa a splniť si svoje sny. Niektoré prekážky totiž nosíme len v hlave. Zarábať sa dá aj na cestách a cestovaním dokonca môžete prispieť k tomu, aby bol svet lepší. Nechajte sa presvedčiť.

Nas Daily, keď chcete meniť svet k lepšiemu

A post shared by Nas Daily (@nasdaily) on

Nas je mladý chalan arabského pôvodu z Izraela, ktorý vyštudoval Harvard, mal dobre platený džob v USA, no jedného dňa sa rozhodol, že by bolo fajn užívať si svoj život naplno a nepresedieť ho v kancelárii. Už viac ako rok Nas cestuje a každý jeden deň na svoju facebookovú stránku pridáva jedno nové minútové video. Vo videách predstavuje jednotlivé krajiny, ktoré navštívi, a tiež neobyčajných ľudí, ktorých spoznal na cestách. Nasove videá sú vtipné, zaujímavé, šíria myšlienky porozumenia a tolerancie, a navyše sú ľahko stráviteľné. Koniec koncov, za rok získal takmer 2 milióny followerov na Facebooku.

Street food hunters, keď spoznávate svet cez chute

Street food hunters je slovenský, pomerne nový blog, v ktorom cestovatelia Tomáš a Petra Kubušovci predstavujú pouličné jedlá a domácu kuchyňu rôznych krajín. Na ich stránke sa dočítate o destináciách aj o lokálnych špecialitách. Dobre mienená rada – na ich stránku si neklikajte, ak ste hladní. Fakt!

Ytravel blog, ak sa chystáte cestovať s rodinou


Austrálska rodina sa má toho nacestovaného celkom dosť. Po jedenapolročnej ceste cez Austráliu sa len nedávno vydali spoznávať USA. Možno si poviete, Austrálčania, tí si také cesty môžu dovoliť. Caz a Craig však majú za sebou sériu neúspešných investícií aj dlh v státisícoch dolárov. Na ich blogu sa teda dozviete nielen to, ako a kam cestovať s deťmi, ale aj tipy, ako rozbehnúť biznis na cestách a vyhrabať sa z dlhov.

The World Walk, ak chcete len tak kráčať po svete a máte radi psov

A post shared by Tom Turcich (@theworldwalk) on


Američan Tom Turcich sa v roku 2015 vybral na cestu peši okolo sveta, v priebehu dvoch rokov takto prešiel viac ako 15 000 km cez Severnú a Južnú Ameriku. V texaskom Austine si adoptoval psíka – sučku Savannah, s ktorou zažíva všetky svoje dobrodružstvá. V ceste plánuje pokračovať ešte ďalšie tri roky a prekráčať všetkých sedem kontintentov.

Dominika na ceste, pre milovníkov motoriek a odvážne cestovateľky


Dominika je mladá cestovateľka z Česka, ktorá len nedávno ukončila svoju veľkú cestu na Zoomeri cez Latinskú Ameriku. Krajiny, ktoré prešla, patria k tým nebezpečnejším. Len 155 cm vysoká Dominika ich však zvládla sólo a na malej motorke. Na jej Facebooku nájdete krásne fotky aj vtipné, až takmer neuveriteľné príbehy z ciest. Oplatí sa na jej stránku zatúlať.

Tomislav Perko, ak chcete cestovať stopom a ušetriť


Predstavte si, že máte dobre platenú prácu a užívate si svoj životný štýl, keď tu zrazu bum, prišla finančná kríza a vy nemáte ani prácu, ani peniaze. Toto sa stalo Tomislavovi z Chorvátska, ktorý sa rozhodol tento problém riešiť trochu netradične. Vybral sa na cesty bez peňazí. Na jeho blogu sa dozviete aj to, ako precestovať svet za menej ako 10 dolárov na deň. Mimochodom, ak chcete cestovať za málo peňazí, prečítajte si aj náš rozhovor so slovenským hitchhikerom Hogym a talianskym cestovateľom Emanuelom Vicalvim.

Akých cestovateľov sledujete vy? Napíšte nám do komentárov.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenka Francúzsko Letná dovolenka Novinky

Dovolenka na Korzike je plná protikladov

0
Cestovanie Mestá Tip na výlet Zaujímavosti

Budapešť, kráska na Dunaji

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Čierna Hora Letná dovolenka

10 nádherných miest v Čiernej Hore, ktoré musíte navštíviť

Navigácia

Magazíny