Stredisko Stuhleck – Semmering, raj pre lyžiarov

Kto by nemal rád toto stredisko? Necelé 2 hodiny cesty z hlavného mesta vám postačia pre víkendovú lyžovačku, ako sa patrí. Stuhleck je už roky jedným zo slovenských rajov lyžiarov, ktorí vyhľadávajú kvalitnú lyžovačku na dosah.

Vedeli ste, že Stuhleck bol prvý kopec, na ktorý v roku 1891 vystúpili na lyžiach? Vďaka tomu sa región okolo Semmeringu stal jedným z prvých stredísk zimných športov v Rakúsku. Stuhleck pri obci Spital am Semmering je so svojimi 1.783 m najvyšší vrch na východnom okraji Álp a najväčšie lyžiarske stredisko na východe Rakúska.

Región Spital am Semmering – Stuhleck je ideálnym miestom pre milovníkov lyžovania, snehu a zimy. Ponúka komfortné 4 a 6-miestne sedačkové lanovky a jazdu na viac ako 20 km zjazdoviek. Všetky svahy na Stuhlecku sú naviac vybavené najmodernejšími zasnežovacími zariadeniami.

Stuhleck
Stuhleck počas západu slnka.

Neúnavní lyžiari si môžu deň na lyžiach predĺžiť až do neskorých večerných hodín na osvetlenom svahu Slnečného vleku. Do nočnej zjazdovky je zakomponovaný aj celý Snowboard Funpark! Určite sa zastavte aj v Après-Ski na akcie v lyžiarskej chate alebo v miestnom lokáli, ktoré dotvárajú nočnú zábavu.

Nečakajte viac pri pokladniach!

Z parkoviska priamo na zjazdovku! To je motto tohto strediska. Lístok na lanovku si kúpite už doma cez internet a môžete použiť bezdotykový vstupný systém Freemotion. Podstatné je predsa užiť si svah do sýtosti.

Dobrou správou pre šoférov je nový systém riadenia parkoviska, ktorý vám ukáže cestu k aktuálne voľným miestam na parkovanie pri lanovkách. Alebo sa vyberte na lyžovačku vlakom, ktorý premáva v určenom období na trati Bratislava-Petržalka do stanice Semmering a Spital am Semmering. Vzdialenosť lyžiarskeho strediska Stuhleck od železničnej stanice Spital am Semmering je približne 800 m a zabezpečiť si ju musíte sami. S cestovným lístkom si môžete zakúpiť už aj skipass.

Jazda na snowboarde
Jazda na snowboarde.

zdroj obrázkov: flickr.com

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Mestá Novinky Tip na výlet Zahraničie

Jesenné Brugy – čokoláda, pivo a Colin Farell

0
Rozhovory

Veronika z blogu shemakesmetravel: Záujem a úsmev otvárajú dvere a srdcia miestnych

0
Pozvánka

Cestovateľské kino v krajine pánov svetových morí

Navigácia

Magazíny