Top miesta na Slovensku, kam ísť výletovať počas jarných dní

Jar konečne klope na dvere. Áno, je to otrepaná fráza. No úprimne, kto sa nepotešil zo stúpajúcich teplôt a dlhších slnečných dní? Inšpirujte sa našim výberom miest, na ktoré sa môžete vybrať počas niektorého víkendu alebo sviatku.  

Jazero Beňatina v Košickom kraji

Chcete cez víkend uniknúť z mestského ruchu do pokojnej prírody? V tom prípade zvážte návštevu jazera Beňatina. Jazero je bývalý travertínový lom, ktorý naplnila spodná voda. V tomto jazere sa našli viaceré fosílie rýb, a preto bola ťažba zastavená. Jazero svojou scenériou mnohým ľuďom pripomína známe chorvátske Plitvické jazerá. Nájdete ho v okrese Sobrance. V jazere sa dokonca môžete na vlastné riziko aj kúpať, čo odporúčame radšej v lete.

View this post on Instagram

#slovakia #nature #holiday #trip

A post shared by Kristián Kudrík (@kukukudx) on

Prales v Haluzickej tiesňave

Je váš byt plný zelene? Milujete rastliny? Ak áno, potom zamierte do Haluzickej tiesňavy. Tam nájdete bujnú vegetáciu, ktorá mnohým pripomína prales. Tiesňava je na určitých miestach široká až 200 metrov a jej scenéria sa neustále formuje vďaka Haluzickému potoku, ktorý ňou preteká. Je dlhá 1,5 kilometra a niektoré svahy majú až 50 metrov. V tiesňave je príjemná atmosféra a na celej jej trase sa nachádza náučný chodník. Keď už budete v tiesňave, navštívte aj zrúcaninu Haluzického kostolíka. Zrúcanina sa nachádza v otvorenom priestore a je romantickým miestom, kde sa často fotia svadobné fotky.

Priečne sedlo pre milovníkov turistiky a adrenalínu

Boli ste už na turistike v Tatrách? Priečne sedlo je vnímané ako technicky najnáročnejší turistický chodník. Sedlo leží medzi Širokou a Priečnou vežou. Dostanete sa tam z dvoch smerov. Jedna trasa vedie zo Zbojníckej chaty a druhá z Téryho chaty. Na oboch trasách sa istíte reťazami a sú odporúčané iba pre skúsenejších.


Vysoké Tatry môžete navštíviť ešte pred začiatkom hlavnej turistickej sezóny v lete.

Galéria, ktorá spĺňa celosvetové štandardy

Počuli ste už o Danubiane? V krátkosti: Danubiana je galéria súčasného umenia, ktorej budova a areál je umením sám o sebe. Budova múzea sa nachádza na polostrove Vodného diela Čuňovo, ktorého priestory boli po výstavbe diela zabudnuté. V areáli nájdete park, v ktorom sa permanentne nachádza až 60 sôch. Rekonštrukcia priestorov bola dokončená v roku 2014 a odvtedy si galéria vybudovala veľmi dobrú reputáciu na Slovensku, aj vo svete. Ak si chcete výlet spestriť, do galérie sa môžete dostať na korčuliach alebo bicyklom po hrádzi. Taktiež sa na polostrov môžete doplaviť loďou po Dunaji.  

Botanická záhrada – najkrajšia na jar

Bratislavskú Botanickú záhradu patriacu Univerzite Komenského nájdete v Kralovej Vsi. Je otvorená od 1. apríla a navštíviť ju môžete od pondelka do nedele. Vstupné pre dospelého sú 3 € a deti, študenti a dôchodcovia platia 1,5 €. V tejto botanickej záhrade nájdete okrem vonkajšej skupiny rastlín aj viaceré skleníky s exotickejšími rastlinami.  


Počas pobytu v skleníku úplne zabudnete na to, že sa nachádzate kúsok od hlavnej cesty v Bratislave.

Miest, na ktoré si môžete spraviť krátky jarný výlet je na Slovensku samozrejme viac. Kam najradšej chodíte vy?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Mestá Novinky

Helsinky za jeden deň, alebo keď nemáte „sisu“

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Dovolenka Dovolenkové destinácie Exotika Letná dovolenka Zahraničie

Prečo navštíviť Lombok, tajomný raj v Indonézii

0
Pozvánka

Na Transsibírskej magistrále žiadne dni nie sú nudné. Zážitky sa spájajú s príbehmi ľudí

Navigácia

Magazíny