Tipy, ako nájsť najlepšie a najvýhodnejšie ubytovanie

Cestovanie je biznis. V top destináciách sú predražené turistické atrakcie a mnohí podvodníci sa snažia z turistov dostať čo najviac peňazí. To však neznamená, že cestovanie musí byť drahé. Letenku nájdete za super cenu aj bez nákupu rok dopredu alebo si môžete vybrať na základe aktuálnej zľavovej ponuky. Ako si však nájsť v tejto destinácii lacné a aj pekné ubytovanie? S tým vám poradíme.

Prespať môžete aj u miestnych na gauči

Na začiatok vás upozorníme: tento spôsob cestovania nie je pre každého. Pokladáte sa však za bezstarostnú dušu?ďaka couchsurfingu máte možnosť získať ubytovanie úplne zadarmo. V mnohých prípadoch dokonca s pohostinnosťou a ochutnávkou miestnej kuchyne. Ako to celé funguje? Obyvateľ mesta vám u seba doma ponúkne miesto na oddych, a poskytne vám neoceniteľné informácie ako niekto, kto v ňom trávi všetok svoj čas. Takéto informácie v žiadnom bedekri nenájdete. Najznámejšou platformou ponúkajúcou túto službu je Couchsurfing. Disponuje širokou ponukou ubytovaní, hostiteľov a okrem toho prepája milovníkov cestovania. Všetci hostitelia majú na platforme hodnotenia, preto si po dôkladnejšom prieskume môžete byť istý, že vám nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Ak cestujete na bicykli, platforma Warmshowers ponúka túto istú službu, jedinou podmienkou je mať bicykel.  

Ako hľadať poctivého hostiteľa

  • Musí mať profilovú fotku.
  • Jeho profil by mal byť detailne vyplnený.
  • Čím viac hodnotení, tým lepšie.
  • Obsahuje verifikáciu priamo od platformy Couchsurfing.

Názov služby Couchsurfing neznamená nevyhnutne spánok na gauči.

Nie je hostel ako Hostel

Pobyt v hosteli neznamená to, že sa stretnete s podobným osudom ako hrdinovia filmu Hostel, ktorý sa odohráva v Bratislave. Hostely sú ďalšou možnosťou tzv. budget cestovania. Ako iste viete, izby a všetky ostatné zariadenia sú v nich zdieľané. Zaujímavosťou a pre niektorých možno aj novinkou je, že mnohé hostely ponúkajú aj malé izby vytvorené pre sólo cestovateľov alebo páry. V priestoroch hostelov sa často nachádzajú aj spoločenské zariadenia, jedálne a bary poskytujúce ideálnu príležitosť spoznať nových ľudí s vášňou pre cestovanie. Pri výbere ubytovania tohto typu však buďte opatrný. Mnohé hostely sa špecifikujú na vekovo mladších cestovateľov. Pri hľadaní hostelu vo vašej cieľovej destinácii môžete použiť napríklad použiť platformu Hostelworld, ktorá ponúka viac ako 36 000 ubytovaní v 170 krajinách.


V niektorých hosteloch nájdete aj takéto mini kajuty pre jedného.

Prenajmite si súkromnú izbu, apartmán alebo aj celý dom na pár dní

Služba Airbnb získala v posledných rokoch milióny verných používateľov, ktorí si ubytovanie na dovolenke už iným spôsobom ani nehľadajú. V ponuke Airbnb nájdete tzv. budget friendly apartmány, chatky v prírode alebo moderné, luxusne zariadené lofty ako z amerického filmu. Výber je len na vás. Airbnb je výborný  kompromis medzi hotelom a hostelom. Na webstránke alebo v aplikácii si jednoducho vyberiete najsympatickejší apartmán, zarezervujete si ho, kontaktujete majiteľa, dohodnete s ním podrobnosti ohľadom príchodu, prebratia kľúčov, či samotnú platbu. Pri výbere apartmánu si dajte záležať na recenziách predošlých zákazníkov. Vďaka nim sa môžete vyhnúť rušnej lokalite alebo nezodpovednému a nedochvíľnemu prenajímateľovi.

Ak chcete ísť na istotu

Ak sa neviete rozhodnúť, v akom type zariadenia chcete bývať, vyskúšajte stránku Booking. Na nej nájdete ubytovanie v hoteloch, apartmánoch, ale aj hosteloch. Vďaka viacerým filtrom si viete nastaviť váš maximálny limit, typ zariadenia, preferovanú lokalitu a získať tak najoptimálnejšie ubytovanie. Ak na svojich cestách vždy bývate v hoteloch, snažte sa vybrať si takú sieť hotelov, ktorá má svoje pobočky po celom svete. Týmto spôsobom môžete na každom svojom pobyte zbierať hotelové body, získavať zľavy a iné zákaznícke výhody.

To, ako sa rozhodnete na svojich cestách ubytovať, je už na vás. Ubytovanie zväčša býva pre cestovateľov nevyhnutnosťou, ktorú využívajú na spánok a čerstvú sprchu. Kde najradšej bývate vy?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Európa História História a kultúra Slovensko Tip na výlet Zaujímavosti

Nepochybne 5 najzaujímavejších turistických atrakcií na Kysuciach

0
Cestovanie Novinky Taliansko

Südtirol a Dolomity ako ich z lyží nepoznáte

0
Dovolenka Dovolenka zima Lyžovačka Taliansko Zimná dovolenka

Sen každého lyžiara – Dolomiti Superski

Navigácia

Magazíny