Travel blogeri radia: Romantické miesta, ktoré sa oplatí navštíviť vo dvojici

Plánujete dovolenku so svojou partnerkou či partnerom? Napadol vás Paríž aj Verona, no hľadáte viac tipov na originálne miesta s romantickou atmosférou? Možno vás inšpirujú tipy travel blogerov. Prezradili nám, ktoré miesta im učarovali najviac.

Veronika z blogu Shemakesmetravel – Rím a v Ríme sa nedá neľúbiť

„Mnohí za najromantickejšie mesto v Európe považujú Paríž, moje srdce si ale ukradol Rím. Zaľúbila som sa do neho na prvý pohľad a najradšej by som sa tam vracala aspoň raz ročne. Milujem jeho atmosféru, uličky plné pamiatok, malé kaviarničky, reštaurácie, výborné jedlo, chutné víno. Prechádzka historickým centrom pri východe slnka, keď sú ešte ulice prázdne a pekári práve privážajú tovar do podnikov, omamné vône v Pomarančovej záhrade, západ slnka na jednej z terás nad mestom, člnkovanie sa na jazere v parku Villa Borghese, tisícky ruží v Ružovej záhrade či nákupy vo vintage obchodoch v štvrti Monti. Rím a v Ríme sa nedá neľúbiť.”

František z blogu Travelers – sviečky a víno na piesočných saharských dunách

„Romantiku si dokážem predstaviť na naozaj mnohých miestach, ktoré som videl. Viem si predstaviť rozložiť nejaký koberček, možno i so sviečkami a vínom, na piesočných saharských dunách. Viem si predstaviť krásne raňajky z typickej africkej lodge niekde na safari s pohľadom na miestnu krajinu plnú zvierat. Viem si predstaviť romantiku aj na horách. A potom taká overená klasika sú pre mňa európske mestá, obzvlášť tie talianske majú pre mňa špeci atmosféru – či už hovoríme o nejakých veľkých, známych mestách alebo malých.”

Juli z blogu Life is better in bikinis – dobrodružstvo v Arizone

„Podľa mňa až tak nezáleží na tom kde, ale s kým. 🙂 Romantiku si viete urobiť aj doma v obývačke, ak sú správne okolnosti. Ak by som ale predsa len mala vybrať moment, ktorý si detailne pamätám a miestami som mala pocit, že sme súčasťou nejakého romantického filmu, tak to bude cesta púšťou po Arizone. S priateľom za volantom v modrom nablýskanom Mustangu. Hrala nám obľúbená hudba, zapadajúce slnko svietilo na cestu a vietor bol náš jediný spoločník.”

Hanka z blogu Cestujeme spolu – prímorská romantika na skok od Bratislavy

„Nemusí byť pravidlom, že za romantikou treba chodiť ďaleko alebo do notoricky známych miest ako Benátky (ktoré mimochodom zbožňujeme), či Paríž. Romantika je tam, kde si ju spravíte. A ak by sme vám mohli poradiť jeden náš ultra obľúbený a dostupný tip, keď sa chceme napríklad cez víkend na pár hodín zažiť „prímorskú romantiku”, spravte si výlet k Neziderskému jazeru. Určite navštívte mólo v mestečku Neusiedler am See, kde si v malom prístave dáte aperol spritz s výhľadom na nekončiace sa jazero. Následne zbehnite aj do cca 40 minút vzdialeného vinárskeho mestečka Rust na pohárik “Gruner Veltliner”. Poprechádzajte sa medzi domčekmi v rákosí a vinárskymi dvormi a veríme tomu, že pri tomto dni pri jazere budete mať minimálne na pár minút pocit, že ste sa ocitli niekde na dovolenke. A to je pre nás romantika v každom prípade.”

Rado z blogu Nie je túra bez Štúra – rozprávkový zámok Bojnice

„Napriek tomu, že ja nie som veľmi romantický typ, hneď mi napadlo mesto Bojnice. Asi je to aj vďaka krásnemu Bojnickému zámku, ktorý romantickú atmosféru doslova vyžaruje. Park, v ktorom sa zámok nachádza, či rôzne uličky sú ako stvorené na romantickú prechádzku vo dvojici. Človek si tam dokáže oddýchnuť a užiť si spoločne strávené chvíle.”

Ktoré miesta najradšej navštevujete so svojou polovičkou vy? Podeľte sa s nami o svoje tipy v komentároch.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Česká republika Letná dovolenka Novinky Tip na výlet

Spoznajte krásy južných Čiech na trase Český Krumlov – Lipno

0
Dovolenka Dovolenkové destinácie Exotika Praktické informácie Zaujímavosti

Sloní turizmus, alebo prečo nejazdiť na slonovi

0
Dovolenka Zaujímavosti

5 typov ľudí, s ktorými nechcete cestovať

Navigácia

Magazíny