Kapské Mesto – dovolenka v centre modernej Afriky

Tretie najväčšie mesto Juhoafrickej republiky nezapadá do predstavy tradičnej Africkej divočiny. Stret kultúr, bohatá história a krásy prírody robia z mesta na Kapskom polostrove obľúbenú dovolenkovú destináciu.

Slnečné pláže aj horská turistika

Kapské mesto leží na úpätí Stolovej hory a pobreží Atlantického oceánu, severne od mysu Dobrej nádeje. Toto urbanistické centrum patrí vďaka svojej polohe k najvyhľadávanejším mestám Južnej Afriky. Symbolom mesta je práve Stolová hora, týčiaca sa 1086 metrov nad zátokou Table bay, sprevádzaná vrchmi Levia hlava a Diablov vrch. Po zelených svahoch pohoria vedie viac než 400 turistických chodníkov. Výhľad na mesto z vrchola Stolovej hory si môžete vychutnať aj vďaka lanovkovej dráhe.

Ak výlety do hôr nepatria k vašim obľúbeným dovolenkovým aktivitám, radosť vám urobia pieskové pláže a lodné prístavy. V Kapskom meste si môžete vychutnať plavbu na motorovom člne, šnorchlovanie či surfovanie.

Oslavujte život, ideálne každý večer

Dôvod, prečo je Kapské mesto milované nielen turistami, ale aj miestnymi obyvateľmi, je jeho bohatá kultúra a nočný život. Mesto sa každý večer premieňa na obrovskú párty, najmä počas letných mesiacov, ktoré zodpovedajú našej jeseni a zime. Kluby ukryté v uličkách mesta, plážové bary, živá hudba a pouličné divadlo ponúka dostatok vyžitia aj tým najnáročnejším cestovateľom. Ak Kapské mesto navštívite počas osláv Nového roka, uvidíte jednu z najkrajších ohňostrojových show na svete.

Nájdete tu nie len exotické koktaily, množstvo kvalitného vína a piva, ale aj kvalitnú kávu a chutné jedlá. Mesto je známe svojimi kaviarňami, krčmami, cukrárňami a útulnými reštauráciami s výnimočnou atmosférou. Počas dňa môžete navštíviť galérie, múzeá, alebo butiky lokálnych návrhárov, umelcov a remeselníkov.

Ulice Kapského mesta
Ulice Kapského mesta sú plné svojských kaviarní a obchodov.

Ubytovanie a doprava

Ubytovacích zariadení vo viacerých cenových kategóriách nájdete v Kapskom meste skutočne veľa. Aj pobyt v centre mesta môže vyjsť pomerne lacno. Ak chcete na ubytovaní ušetriť, vyberte si zo širokej ponuky hotelov v širšom centre, alebo vyhľadajte ubytovanie v niektorej z rybárskych dediniek, ktoré lemujú pobrežie ďalej od mesta.

Prístav v Kapskom Meste
Mesto je známe svojimi prístavmi a neďalekými rybárskymi dedinkami.

Verejná doprava v Kapskom meste má svoje muchy, no v turisticky obľúbenom centre mesta vás bez väčších problémov odvezie autobusový systém MyCiti. Ten v roku 2010 doplnil staršiu, rozsiahlejšiu sieť autobusov Golden Arrow. Najspoľahlivejším spôsobom prepravy je prenájom auta. Táto služba je v meste mimoriadne rozšírená a využívajú ju najmä rodiny s deťmi.

Čo si nesmiete nechať ujsť

Greenmarket

Trhovisko predstavuje labyrint stánkov s najrôznejším tovarom. Čerstvá zelenina a ryby, hotové jedlá, oblečenie inšpirované africkou kultúrou, šperky a moderné umenie – to všetko nájdete na rušnom, farebnom trhu uprostred Greenmarket Square.

Plávanie s tučniakmi

Neďaleko Kapského mesta leží menšie mesto Simon’s Town. Na jeho pláže každoročne vychádzajú kolónie tučniakov, s ktorými si môžete zaplávať pod dohľadom sprievodcu.

Tučniaky v Kapskom Meste
Zažite plávanie s tučniakmi neďaleko Kapského Mesta.

Sea Point Promenade

Rušná promenáda vytvára ideálnu príležitosť na bicyklovanie, korčuľovanie či ranný beh. V pavilóne na Sea Point promenáde nájdete posilňovňu, detské ihriská a bazény,

Národná botanická záhrada Kirstenbosch

Botanická záhrada ponúka návštevníkom pohľad na najrôznejšie rastlinné spoločenstvá z celého afrického kontinentu. Dopraje vám únik z rušného mesta a možnosť vychutnať si piknik alebo posedenie v kaviarni.

Nech sa rozhodnete navštíviť Kapské mesto počas ktoréhokoľvek ročného obdobia, chybu rozhodne neurobíte. Pred odchodom do Juhoafrickej republiky ale nezabudnite požiadať o cestovné víza na Veľvyslanectve JAR vo Viedni.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenka Dovolenkové destinácie Škótsko

Romantický trip do Edinburghu a letenka za pár eur

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Dovolenka Dovolenkové destinácie Exotika Letná dovolenka Zahraničie

Prečo navštíviť Lombok, tajomný raj v Indonézii

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Európa História a kultúra Mestá Novinky Španielsko Tip na výlet Zahraničie

Víkend v Barcelone – deň prvý

Navigácia

Magazíny