Londýn je viac ako len Big Ben a Royal Family

Už ste boli v Londýne a hľadáte nové, alternatívnejšie miesta, ktoré stoja za pozretie? Tieto miesta sú častokrát krajšie ako turistami preplnené pamiatky, ktoré si len odfotíte a nebudete z nich mať žiadny zážitok.

Začnime ruinami a históriou

Ruiny kostola St. Dunstan sa rozhodne oplatia pre všetkých tých, ktorí milujú miesta dýchajúce históriou, kde nie je turista na turistovi. Tento kostol má viac ako 900-ročnú minulosť a dokonca prežil aj svetoznámy Veľký londýnsky požiar. Tento kostol sa nachádza v pulzujúcom centre mesta hneď medzi Tower of London a London Bridge. Vstup do ruín je zadarmo a otvorený je počas týždňa vždy do siedmej večer. Jediný čas, kedy sa k nemu nedostanete, je keď sa v ňom konajú svadobné obrady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @somewheresolovely,


Alexandra Palace sa nachádza mimo centra, ale rýchlo sa k nemu dostanete vďaka prepracovanému londýnskemu metrovému systému. Po prechádzke krásnym parkom sa vám naskytne panoramatický výhľad na Londýn. V priestoroch Alexandra Palace sa konajú rôzne spoločenské podujatia ako napríklad športové udalosti, workshopy alebo koncerty. Ally Pally, ako ho volajú miestni, otvoril svoje brány na 54. narodeniny kráľovnej Viktórie v roku 1873.

Milovníci umenia, sem!

Obrazy, uvoľnená atmosféra, graffiti, alternatíva a kultúra. Presne toto hľadáte? Ak áno, rozhodne navštívte štvrť Camden. Na tomto mieste sa sústreďuje väčšina alternatívnych londýnskych umelcov. Prejdite sa ulicami, ktorých steny sú pomaľované graffitmi, alebo sú na nich pripevnené inštalácie. Navštívte miestny market, kde okrem jedla nájdete aj rôzne dizajnové doplnky, platne, prakticky čokoľvek, čo vám napadne.

Camden
Camden je plný umenia a života.

Nachádza sa tu aj kanál, po ktorom sa plavia malé loďky. Z Camdenu sa môžete za 45 minút loďkou dostať do našej ďalšej destinácie. Sú ňou Little Venice. Táto štvrť, ako už z názvu vyplýva, pripomína talianske Benátky. Je tu plno vodných kanálov, ktoré môžete spoznať jazdou na loďkách alebo peši po súši s návštevou niektorej z viacerých kaviarní a pubov, ktoré sa na brehu nachádzajú. Pre túto štvrť nie je typická iba krásna príroda a atmosféra, ale aj plno alternatívnych divadiel.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený @LONDON (@london),

Oddych od hluku mesta v prírode

To predsa potrebuje každý. Na chvíľu vypadnúť od zvukov trúbiacih doubledeckrov a čiernych taxíkov. Pre tieto účely je ideálna Kjótska záhrada. Táto záhrada je skrytá v Holland parku, ktorý aj sám o sebe stojí za návštevu. Zeleň, lavičky, tajné chodníčky a sochy – to všetko nájdete v Kjótskej záhrade.

Park v noci
Parky sú očarujúce nielen počas dňa, ale aj v noci. Pre tých, čo sa neboja, samozrejme.

Chcete niečo strašidelné?

Choďte na cintorín! Ale to vám môže povedať predsa každý. My vám povieme, na ktorý cintorín máte ísť, aby ste mali čo najautentickejší zážitok. Je ním Highgate Cementery, ktorý funguje od roku 1839. Náhrobky na cintoríne sú vytvorené vo viktoriánskom gotickom štýle a pôsobením rokov začali chátrať, čo dodáva cintorínu ten správny vibe. Okrem autentických náhrobkov tu nájdete aj hrob Karla Marxa, Douglasa Adamsa alebo Adama Wortha, známeho kriminálnika, ktorý vraj poslúžil ako inšpirácia pri tvorbe slávneho úhlavného nepriateľa Sherlocka Holmesa, Moriartyho.

Kostol Templárov

Počuli ste už o Templároch? Templárski rytieri boli skupina ľudí, ktorí nasledovali svoju vieru a byť ich súčasťou bolo v daných časoch brané ako jedna z najväčších pôct. V Londýne sa nachádza Temple Church, ktorý bol jednou z ich základných budov. Kostol sa nachádza v centre Londýna a mnohí turisti ho objavia iba náhodou, keď sa okolo neho presúvajú z miesta na miesto.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený sarah (@sarahf74),


Samozrejme, londýnske hlavné pamiatky ako Tower Bridge, Buckinghamský palác a mnohé ďalšie určite stoja za návštevu, ale často sa stáva, že turistami menej navštevované destinácie zanechajú vo vás oveľa väčší zážitok ako námestie plné ľudí cvakajúcich fotoaparátom. Už je len na vás, čo z toho si vyberiete.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Pozvánka

Pozvanie na čaj v Maroku je príležitosť spoznať miestnych a ponoriť sa do ich mentality

0
Dovolenka zima Exotika Novinky

5 tipov kam v zime vycestovať za teplom

0
Európa Grécko História História a kultúra Letná dovolenka Mestá Novinky Praktické informácie Tip na výlet Zahraničie

Oplatí sa navštíviť grécke mesto Solún?

Navigácia

Magazíny