Najkrajšie Airbnb ubytovania sveta

Airbnb je platforma prepájajúca vlastníkov bytov a cestovateľov. Ktokoľvek sa môže zaregistrovať a po schválení všetkých “papierovačiek“ ponúkať prenájom svojich priestorov. Viac o podmienkach a fungovaní Airbnb si môžete prečítať v našom staršom článku. Teraz si poďme predstaviť tie najrozprávkovejšie ubytovania.

Autentický bungalov uprostred džungle – Bali

Vždy ste ako dieťa závideli Tarzanovi, že býva na strome uprostred tropickej džungle a tento detský sen sa s vami tiahne až dodnes? Na Bali je eko dom, ktorý je postavený z bambusu. Bomba, že? Bungalov je skrytý v horách pri sopke Gunung Agung ďaleko od mesta. Hneď vedľa sa nachádza rieka, ktorá sa tiahne popri ryžových poliach. Cena bungalovu je 145 € na noc pre 2 osoby. Ideálne na svadobnú cestu, čo poviete?

Bohémsky Marakéš

Marakéš je mesto farieb a mozaiky. Kamkoľvek sa pozriete, vaše oči zostávajú v nemom údive. Rovanko to môže byť aj pri ubytovaní. Bývanie je fúziou indoor a outdoor bývania. V apartmáne sa nachádzajú 4 spálne a 5 kúpelní, súkromný bazén a panoramatický výhľad na rušné mesto. Ubytuje sa v ňom až 8 hostí za 460 za noc.

Futuristická vesmírna loď v Škótsku

Škótska vysočina je obľúbená najmä pre svoje ničím nerušené zelené pláne. A táto hliníková kapsula sem aj napriek svojej odlišnosti zapadá. Airship 2 je v interiéri aj v exteriéri zariadená v hliníkovom duchu, ktorý je doplnený drevenými prvkami. Ubytujú sa v ňom 2 hostia a hoci oproti predošlým ubytovaniam je toto výrazne menšie, zážitok bude rovnako autentický. Za jednu noc zaplatíte 175 .

Retro idylka v prívese – Kalifornia

Aj dovolenka v prívese má svoje čaro. Tento konkrétny však nie je pohyblivý, aleodparkovaný v Joshua Tree v Kalifornii. Svoje si tam nájde každý milovník útulia. Na púšti sa medzi kaktusmi nachádza drevená vírivka, gril a okolo celého pozemku sú natiahnuté svetielka, ktoré v noci vytvoria romantickú atmosféru. Do prívesu sa zmestia dvaja hostia a jedna noc na týchto pár magických metroch vás vyjde okolo 125 .

Minimalistický domček uprostred mexickej vegetácie

Casa Tiny je úzky dvojposchodový dom, ktorý sa nachádza v mexickom Puerto Escondido. Betónová konštrukcia, ktorá uprostred prírody pôsobí masívne, vytvára autentický kontrast. K domu patrí súkromná pláž a podlhovastý bazén umiestnený priamo v piesku. V dome vládne minimalizmus a nenájdete v ňom nič, čo by nebolo funkčne využiteľné. Ubytujú sa v ňom 2 hostia a za jednu noc zaplatia 152 .

Dychberúcich ubytovaní nájdete na Airbnb nespočetne. Mali ste už niekedy príležitosť v jednom z nich prespať?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenka zima Francúzsko Lyžovačka Zimná dovolenka

Lyžovačka na francúzsky spôsob

0
Rozhovory

Cestovateľské rady pre rok 2019 od cestovateľa Františka Kekelyho z Travelers.sk

0
Cestovanie Cestovateľské tipy

Ako sa pripraviť na dlhý let s bábätkom?

Navigácia

Magazíny