5 dôvodov, prečo si zamilujete jar v Japonsku

Japonsko je príťažlivá krajina, ktorá láka mnohých turistov. Pokroková technológia nie je to jediné, čo je na Japonsku ohromujúce. Na jar sa prebúdza príroda celého sveta. Čo to znamená pre Japonsko? Kvitnúce čerešne sú len začiatok. Tak sa na to poďme spoločne pozrieť.

Rozkvitnuté čerešne Sakury

Kvitnúce čerešne sú nepochybne jednou z najočarujúcejších vecí, ktoré môžete na jar v Japonsku zažiť. Veľké ružové kvety Sakury premenia japonskú scenériu na rozprávku. Pozorovanie kvitnúcich čerešní je v tejto krajine tak rozšírené, že táto aktivita má svoje vlastné pomenovanie – Hanami. Čerešne kvitnú v priebehu celého marca a to niekoľko dní. Dobrou správou je, že v každej oblasti sú dni kvitnutia iné. Na rok 2019 dokonca vznikla mapa Japonska, ktorá obsahuje všetky hlavné oblasti a dni zakvitnutia čerešne. Hanami – pozorovanie čerešní je príjemné aj večer, pretože v tom čase sú kvety úplne inak nasvietené.


Kvitnúce čerešne na jar zaplavia ulice Japonska.

Pláže v oblasti Okinawa

Vedeli ste, že pláže v Okinawe sa pre verejnosť otvárajú už v marci? Južné tropické ostrovy Japonska vítajú leto omnoho skôr než zvyšok Japonska. Hlavná sezóna v Okinawe trvá od júna až do septembra. Na jar sa tak môžete vyhnúť davom ľudí a taktiež zbytočne navýšeným cenám, ktoré sú typické pre hlavnú sezónu. Keď už budete v Okinawe, nezabudnite navštíviť Shuri zámok, kde spoznáte japonskú kultúru zo 14. storočia. Zámok sa nachádza v hlavnom meste Okinawy- Naha. Okrem zámku môžete navštíviť najväčšie akvárium v Japonsku, tématické parky a výhľadové miesto Cape Manzamo.


Skalnaté útesy v Okinawe.

Plantáže so zeleným čajom

Patríte medzi milovníkov zeleného čaju? Podstatná časť Japonska je pokrytá plantážami, na ktorých sa tento čaj pestuje. Ideálny čas na návštevu čajových fariem je práve jar, ešte pred zberom, ktorý sa začína v máji. Z čajových plantáží sú nádherné výhľady na horu Fuji. Najkrajšie farmy sú Obuchi Sasaba a Imamiya.

https://www.instagram.com/p/BuWO9nbH8X2/

Japonské tradičné festivaly

Každý, kto sa aspoň trochu zaujíma o Japonsko a jeho kultúru vie, že v Japonsku sa od jari do leta pravidelne konajú mnohé festivaly. Počas vášho pobytu si do programu rozhodne zaraďte účasť na niektorom z nich. Máte jedinečnú možnosť spoznať tradičnú japonskú kultúru a hneď priamo v spoločnosti miestnych obyvateľov. Najväčšími jarnými festivalmi sú Sanja Matsuri v Asakuse a Inuyama festival v meste Inuyama, počas ktorého sa v noci vo vzduchu vznáša 365 japonských lampiónov. Ďalšie festivaly, ktoré sa oplatí navštíviť sú:

  • Gion Matsuri v Tokyu,
  • Chichibu Yomatsuri v Saitama,
  • Takayama festival v Takayame.
https://www.instagram.com/p/Bf-pl90Drrq/

Jarné jedlo a ďalšie jarné kvety

Jar v Japonsku predsa len nie je iba o kvitnúcich čerešniach. Okrem nich kvitne jar aj ďalšímí zaujímavými kvetmi. Jedným z nich je Vistéria, popínavá fialová rastlina, ktorá rastie na území USA a východoázijských krajín.

Festivaly plné pestrofarebne kvitnúcich kvetov

  • Fuji Schibazakura festival s ružovými pláňami priamo pod horou Fuji,
  • Wisteria festival v Ashikaga parku je plný visiacich vistérií,
  • Bunkyo Azalea festival v Tokyu s krásne, do kruhu vytvarovanými kvetmi.

Na jar máte tiež príležitosť ochutnať jedlo s rôznymi príchuťami, ktoré nie sú dostupné počas celého roka. Príchuť kvitnúcich čerešní dokonca obmedzene ponúkajú aj na takých komerčných miestach ako sú kaviarne Starbucks.

Cestovanie na jar má svoje výhody. Počasie je často príjemnejšie ako v lete a na jeseň, vyhnete sa hlavnej turistickej sezóne a máte väčšiu šancu spoznať krajinu tak, ako ju poznajú miestni. Okrem spomínaného, môžete v Japonsku na jar ochutnať čerstvo dozreté jahody a navštíviť krásne parky. Tak čo hovoríte na túto rozprávkovú ružovú dovolenku?

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenka Dovolenkové destinácie Škótsko

Romantický trip do Edinburghu a letenka za pár eur

0
Cestovateľské tipy Zaujímavosti

Hľadáte lacné letenky z Bratislavy? Poznáme všetky destinácie

0
Dovolenka Grécko Letná dovolenka Zahraničie

Tichý kút Dionýzovho ostrova

Navigácia

Magazíny