Kam sa oplatí v roku 2019 cestovať (Európa)

Plánujete aj tento rok cestovať, ale ešte neviete kam? Možno vám náš článok poradí. Zhrnuli sme pre vás cestovateľské destinácie, ktoré sú ideálne na návštevu v roku 2019. Tak poďme na to.

Grécky polostrov Peloponéz

Grécko ešte stále patrí medzi najturistickejšie krajiny v Európe. Avšak, väčšina turizmu sa sústreďuje na gréckych ostrovoch ako sú Santorini alebo Mykonos. Ak sa tomu chcete vyhnúť, zamierte na pevninu. Do prístavného mesta Kalamanta lietajú medzinárodné lety. Z lietadla môžete presadnúť do vlaku, ktorým sa dostanete do akéhokoľvek mesta na polostrove a spoza vlakového okna spoznať tamojšiu prírodu. Na Peloponézskom polostrove nájdete piesočné duny, krásne prístavné mestá a neprebádané, turizmom nepoškvrnené, zálivy a pláže.

Talianske mesto Matera v regióne Basilicata

Mesto Matera sa nachádza v južnej časti talianskej čižmy. Toto divné, prehistoricky vyzerajúce mesto je úplne odrezané od iných miest a je vybudované v skalnej rokline. Od roku 1993 je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. V meste máte na výber z mnohých Airbnb ubytovaní alebo jaskynných hotelov. Materasa tiež stala hlavným mestom kultúry pre rok 2019 a počas celého kalendárneho roka budú prebiehať rôzne kultúrne podujatia. Tak prečo neskombinovať oddychovú dovolenku aj s trochou kultúry?

Talianske mesto Matera v regióne Basilicata
Talianske mesto Matera nie je ako žiadne iné.

Keď do Británie, tak do Škótska

A konkrétne do Škótskej vysočiny. Škótska vysočina je historický, hornatý región na vrchu Veľkej Británie. Na tomto území sa vyskytuje mnoho jazier (lochs) a horských údolí (glens). Táto oblasť je veľmi riedko osídlená a je považovaná za jednu z najmalebnejších a najzelenších oblastí Veľkej Británie. Pokiaľ patríte medzi milovníkov nedotknutej prírody, izolácia Škótskej vysočiny je práve pre vás. Táto časť krajiny je ideálna na turistiku, cyklistiku a pozorovanie prírody v nedotknutej forme.

Škótsko
Škótsko je známe množstvom hradov.

Navštívte Arles, mesto Vincenta Van Gogha

Sen jedného z najslávnejších maliarov všetkých čias sa stal skutočnosťou. Francúzske mesto Arles sa stalo utópiou pre všetky umelecké duše. S novovybudovanou galériou má toto mesto veľký potenciál stať sa významnou umeleckou destináciou Európy. Mesto sa nachádza v provensálskom regióne, tak isto ako známejšie mestá Nice, Marseille alebo Avignon. Ak ste niekedy premýšľali nad tým, kde si Van Gogh odrezal svoje ucho, bolo to práve v meste Arles.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Cestovateľské tipy Dovolenka Letná dovolenka

Vyberáme dovolenku

0
Cestovanie Exotika Island Novinky Španielsko

Chcete vidieť veľryby? Poznáme top miesta na ich pozorovanie

0
Európa Rakúsko

Rakúsko autom? Vieme, ktoré miesta navštíviť

Navigácia

Magazíny