Budva – čiernohorské Miami

Budva patrí k najkrajším pobrežným dovolenkovým destináciám Čiernej Hory. Mesto často nazývajú aj „čiernohorské Miami“, práve kvôli preplnenosti a popularite spomedzi všetkých turistických stredísk v Čiernej Hore. Dovolenka v Budve znamená bohatý nočný život a nádherné pláže. Budva je jedným z najstarších jadranských miest s typickou architektúrou. Vo vnútri mesta sa nachádza amfiteáter, kde sa často konajú koncerty, výstavy, a iné kultúrne podujatia. Pri prehliadke Budvy nezabudnite navštíviť mestské hradby.

Krásne pláže

Toto turistické stredisko ponúka dovolenkárom pestrú ponuku nádherných pláží. Medzi najkrajšie patrí Slovenská pláž či Čiernohorská pláž. Ďalšou úžasnou plážou je pláž Morgen, ku ktorej vedie cesta vytesaná v skale. Pláže sú prevažne piesočnaté. Nájdete tu hrubý i jemný piesok, ale aj kamene. Čiernohorci si svoje pláže udržiavajú. Podnebie v Budve je mierne a príjemné vďaka pohoriam, ktoré mesto obklopujú.

Pláž v meste Budva, Čierna Hora
Mestská pláž v Budve s výhľadom na Staré Mesto.

Architektúra mesta Budva

Architektúru mesta zdobia mestské brány – Pevninská a Morská. Dominantou mesta je biskupský kostol sv. Jána z 8. až 9. storočia. Oproti starému mestu leží ostrov Sv. Mikuláša, na ktorom je zrúcanina kostola. Romantickou stavbou je opustený kláštor a mariánsky kostol Santa Maria in Punta z 8. storočia.

Pláž - ostrov sv. Mikuláša
Nádherná pláž s útesom na ostrove sv. Mikuláša.

Budva je aj mestom divadla. Divadelný festival sa tu pravidelne koná od 1. do 20. augusta. V apríli môžete navštíviť známe podujatie Jarná noc v maskách.

Ak dovolenka na pláži, tak v Budve. Mesto Budva je aj významným kultúrnym strediskom s bohatým nočným životom a množstvom kvalitných reštaurácií, kde si príde na svoje každý gurmán.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie História História a kultúra Mestá Taliansko Zahraničie

V meste lásky – Verone

0
Zaujímavosti

Mŕtve more pred 125.000 rokmi takmer vyschlo

0
Ázia Dovolenka Dovolenkové destinácie Zahraničie

5 dôvodov, prečo si zamilujete jar v Japonsku

Navigácia

Magazíny