Budva – čiernohorské Miami

Budva patrí k najkrajším pobrežným dovolenkovým destináciám Čiernej Hory. Mesto často nazývajú aj „čiernohorské Miami“, práve kvôli preplnenosti a popularite spomedzi všetkých turistických stredísk v Čiernej Hore. Dovolenka v Budve znamená bohatý nočný život a nádherné pláže. Budva je jedným z najstarších jadranských miest s typickou architektúrou. Vo vnútri mesta sa nachádza amfiteáter, kde sa často konajú koncerty, výstavy, a iné kultúrne podujatia. Pri prehliadke Budvy nezabudnite navštíviť mestské hradby.

Krásne pláže

Toto turistické stredisko ponúka dovolenkárom pestrú ponuku nádherných pláží. Medzi najkrajšie patrí Slovenská pláž či Čiernohorská pláž. Ďalšou úžasnou plážou je pláž Morgen, ku ktorej vedie cesta vytesaná v skale. Pláže sú prevažne piesočnaté. Nájdete tu hrubý i jemný piesok, ale aj kamene. Čiernohorci si svoje pláže udržiavajú. Podnebie v Budve je mierne a príjemné vďaka pohoriam, ktoré mesto obklopujú.

Pláž v meste Budva, Čierna Hora
Mestská pláž v Budve s výhľadom na Staré Mesto.

Architektúra mesta Budva

Architektúru mesta zdobia mestské brány – Pevninská a Morská. Dominantou mesta je biskupský kostol sv. Jána z 8. až 9. storočia. Oproti starému mestu leží ostrov Sv. Mikuláša, na ktorom je zrúcanina kostola. Romantickou stavbou je opustený kláštor a mariánsky kostol Santa Maria in Punta z 8. storočia.

Pláž - ostrov sv. Mikuláša
Nádherná pláž s útesom na ostrove sv. Mikuláša.

Budva je aj mestom divadla. Divadelný festival sa tu pravidelne koná od 1. do 20. augusta. V apríli môžete navštíviť známe podujatie Jarná noc v maskách.

Ak dovolenka na pláži, tak v Budve. Mesto Budva je aj významným kultúrnym strediskom s bohatým nočným životom a množstvom kvalitných reštaurácií, kde si príde na svoje každý gurmán.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenka zima Lyžovačka Novinky Praktické informácie Tip na výlet Zahraničie Zimná dovolenka

Pestrá zima vďaka lyžovačke v exotických rezortoch

0
Rozhovory

Rado z blogu Nie je túra bez Štúra: Pri sólo cestovaní si dokážem vyčistiť hlavu, naučil som sa spoliehať sám na seba

0
Cestovanie Gastro Grécko História História a kultúra Letná dovolenka Mestá Novinky Tip na výlet

Čo musíte zažiť v Aténach

Navigácia

Magazíny