Cyprus, vyhľadávaný ostrov lásky

Cyprus – prekrásny ostrov v Stredozemnom mori, na ktorom sa podľa starovekých legiend zrodila z morskej peny bohyňa lásky Afrodita. Je preslávený ako vhodné miesto pre romantické a vzrušujúce chvíle odpočinku. Tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori je tou pravou destináciou pre všetkých, ktorí si zamilovali nádherné pláže, príjemné a teplé more s kvalitnými hotelmi a vynikajúcimi službami.

Ostrov je svojou históriou rajom pre objaviteľov. Nájdete tu rímske vily, byzantské chrámy, križiacke hrady, ale aj veľkolepé benátske pevnosti. Ostrov spĺňa všetky kritériá aj pre aktívneho návštevníka, ktorý si môže vybrať z mnohých ponúkaných služieb ako je cyklistika, golf, plachtenie či extrémne športy. Ak sa rozhodnete navštíviť vnútrozemie, môžete sa tešiť na svet vzácnej flóry a fauny.

Pobrežie Cypru
Cyperská pláž a more

Cyprus je, vďaka svojej polohe v subtropickom pásme, ostrovom s vysokými letnými teplotami, ktoré vystupujú v júli až auguste nad 40°C.

Turistický raj na Cypre

Ostrov lásky“ je vynikajúcim miestom pre turistiku a cykloturistiku. Na výber máte z mnohých prírodných krás, ktoré sa tu nachádzajú. Pre pešiu turistiku je ideálne pohorie Troodos a polostrov Akamas. V letných mesiacoch je lepšou voľbou Troodos a v jarných alebo jesenných mesiacoch zase polostrov Akamas. Ak si vyberiete ako dopravný prostriedok bicykel, odporúčame navštíviť pohorie Pentadaktylos alebo už spomínané pohorie Troodos. Taktiež stojí za zmienku zaujímavá lokalita, ktorou je mys Gkreko a okolie Tillyrie, Karpasie. V prípade, že vás kopcovitá krajina neláka, môžete sa previesť rovinatejšími cestičkami pri mori.

Jeep safari – dobrodružstvo ako aktívny odpočinok

Jeep Safari na Cypre je skvelá príležitosť pre každého, kto chce zažiť deň plný dobrodružstva a zábavy. Zoznámite sa so skutočnou tradíciou Cypru a spoznáte tajomstvo skrytých rajov na ostrove. Na výber máte z dvoch možnosti, návšteva pohoria Troodos alebo poloostrova Akamas. Cesta drsnými kopcami a údoliami, borovicovým lesom s fantastickými výhľadmi a scenériami alebo spoznávanie prírodnej rezervácie s veľkým množstvom vtákov, cicavcov, plazov a motýľov. Toto všetko ponúka Jeep safari, ktoré vo vás zanechá príjemné spomienky na Cyprus.

Rybolov na otvorenom mori

Rybárčenie je veľmi obľúbená činnosť, s ktorou si môžete spríjemniť dovolenkové chvíle na tomto ostrove. Pre lov rýb sú v ponuke sladkovodné nádrže, ale taktiež je možné využiť otvorené more na odchyt exotických druhov okolo celého ostrova. More okolo Cypru je domovom viac než 250 druhov rýb.

Malý prístav na Cypre
Rybárska zátoka s člnmi na Cypre.

Pafos – mesto historických pamiatok

Je to mesto, ktoré odporúčame navštíviť každému návštevníkovi kvôli jeho historickým pamiatkam a krásnej prírode. Najznámejší je kostol Sv. Solomona, pôvodne kresťanské katakomby, v ktorých sa zachovali fresky z 12. storočia. Pafské mozaiky zo 16. storočia sú bezpochyby najkrajšími svojho druhu vo východnom Stredomorí. V meste sa taktiež nachádza stĺp Apoštola Pavla pri kostole Sv. Kyriaki. Historické dedičstvo tohto mesta je také bohaté, že organizácia UNESCO zaradila Pafos medzi svetové kultúrne dedičstvo UNESCO.

Pozostatky hradu
Zrúcanina hradu.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenka zima Mestá Zahraničie

Vianočný Mníchov

0
Cestovanie História Mestá Turecko Zaujímavosti

Hasankeyf, svetový unikát na odstrel

0
Balkán Cestovanie Novinky Praktické informácie

Rozmýšľate nad cestou na Balkán? Bosna vás nadchne!

Navigácia

Magazíny