Filmy, ktoré vás inšpirujú k cestovaniu – 2. časť

Tiež radi snívate s otvorenými očami a plánujete cesty okolo celého sveta? Presne pre vás sme vytvorili zoznam filmov, po ktorých budete celkom určite vyhľadávať letenky. Ďalšie filmy nájdete v prvej časti článku Filmy, ktoré vás inšpirujú k cestovaniu.

Bucket List


Dvaja 70-roční muži, ktorých stvárňujú geniálni Morgan Freeman a Jack Nicholson, sa stretnú v nemocnici s rovnakou diagnózou. Rakovinou pľúc. Jeden je z robotníckej triedy, druhý je bilionár. Medzi dvoma ľuďmi, ktorí by nemohli byť rozdieľnejší sa však zrodí priateľstvo a nielen to. Títo páni sa rozhodnú splniť si všetky sny ešte pred smrťou. Zoberú vás do Francúzska, k Veľkému Čínskemu múru, na vrchol Cheopsovej pyramídy, do základného tábora Mount Everest, k Taj Mahalu či na safari v Tanzánii. Sú aj tieto miesta na vašom “bucket liste?”

Already Tomorrow in Hong Kong

Tento film nemá veľmi komplikovaný dej. Josh je Američan a žije ako expat v Hong Kongu. Na narodeninovej párty svojej priateľky sa zoznámi s Ruby, krásnou Američankou s ázijskými koreňmi. Celý príbeh sa odohráva v dialógoch počas prechádzky nočným Hong Kongom. Trochu netradičný romantický príbeh, no o to viac uveriteľnejší. Ak vás už Ruby a Josh nepresvedčia, film si pozrite aspoň kvôli Hong Kongu.

The Best Exotic Marigold Hotel

Ako to dopadne, keď sa britskí dôchodcovia rozhodnú stráviť jeseň svojho života v Indii na základe obrázkov na internete? Nuda to určite nebude. Ako už asi tušíte The Best Exotic Marigold Hotel sa veľmi nepodobá na ten z ich webovej stránky. Nehovoriac o kultúrnom šoku a konzervatívnym až mierne rasistickým postojom niektorých členov posádky. Nechýba láska, ponaučenie ani zábava. Ak ste už v Indii boli, tento film si určite užijete a s úsmevom zaspomínate. Mimochodom, už je natočená druhá časť filmu, The Second Best Exotic Marigold Hotel.

Mamma Mia

Tmavomodré more, biele budovy, nádherné výhľady. Do toho piesne od ABBA a geniálna Meryl Streep. Mamma Mia je príjemný muzikál, pri ktorom si “pohmkáte” známe melódie a podvedome naplánujete dovolenku v Grécku. Prenádherné scenérie z filmu nájdete na ostrove Skopelos a čiastočne aj na ostrove Skiathos. Práve Skopelos už od roku 2008 trpí poriadnou dávkou turistov, ktorí chcú vidieť ostrov z filmu Mamma Mia naživo. Či už si dovolenku naplánujete tam alebo na inom gréckom ostrove, počká si vás nádherné more, slniečko, pohodoví Gréci aj úžasné jedlo.

The Way

Počuli ste už o Camino de Santiago? Je to púť ku katedrále Santiago de Compostela v španielskej Galícii, na ktorú sa ročne vydávajú tisícky ľudí. Dĺžka tejto púte závisí od toho, či idete z Pyrenejí, z Madridu, zo Sevilly alebo iných miest vo Francúzsku, Španielsku a Portugalsku. Môže to byť 120 km, no aj 1000. Thomas Avery, ktorého vo filme stvárňuje Martin Sheen, odíde do Francúzska po popol svojho syna, ktorý zahynul počas búrky v Pyrenejách, keď sa vydal na púť. Thomas sa rozhodne uctiť si svojho syna tým, že sám začne púť z miesta, kde jeho syn skončil. Ako už asi tušíte, táto cesta Thomasa veľa naučí.

Lost in Translation

Láka vás ďaleký východ? Tak to si potom nenechajte ujsť Lost in Translation. Bob Harris (Bill Murray) prišiel do Tokia nahrávať reklamu na whiskey. Zoznámi sa s mladou absolventkou Charlotte. Obaja riešia svoje životné otázniky a vzťahy, v ktorých nie sú šťastní. Okrem vynikajúceho scenára a hereckých výkonov si užijete scény z prechádzok po nočnom Tokiu.

The Beach

V Ázii ešte chvíľu ostaneme. Mladučký Leonardo DiCaprio sa vyberie do Thajska, aby si užil divoký život v Bangkoku. Dozvie sa však o tajnom ostrove s prenádhernou plážou. Na cestu prehovorí aj jeden pár s Francúzska a spoločne sa vydajú za dobrodružstvom. Ako sa však ukáže, ani “raj na zemi” nie je dokonalý. Film bol natočený na pláži Ao Maya thajskom ostrove Koh Phi Phi.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie História a kultúra Mestá Zahraničie

Jeruzalem – mesto, ktoré spája i rozdeľuje

0
Cestovanie Gastro Grécko História História a kultúra Letná dovolenka Mestá Novinky Tip na výlet

Čo musíte zažiť v Aténach

0
Cestovanie Mestá Tip na výlet Zaujímavosti

Budapešť, kráska na Dunaji

Navigácia

Magazíny