5 dôvodov, prečo navštíviť talianske mesto Rimini

Všetci poznáme mestá ako Rím, Miláno, Florencia, Benátky. V tomto článku sa budeme venovať menej známemu talianskemu mestu, ktoré je ideálne na oddychovú dovolenku.

Vďaka svojim krásnym zlatým plážam, historickej architektúre a výdatnej street food scéne, patrí Rimini medzi najväčšie skryté poklady Talianska. Tu je 5 dôvodov, prečo sa ho oplatí navštíviť.

Viac ako 15 kilometrov dlhá pláž

Zlatá pláž, ktorá sa ťahá na viac ako 15 kilometroch je jedným z najväčších lákadiel pre unavených turistov, ktorí si chcú na dovolenke vydýchnuť. Pláž je naplnená hotelmi, reštauráciami a plážovými barmi. Uprostred sa nachádza Marina Centro a Lungomare Augustore, ktoré sú označované za pulzujúcu tepnu pre mladých ľudí a srdce tamojšieho nočného života. Na okrajoch pláže sa nachádzajú kľudnejšie sekcie, ideálne pre rodiny.

Rimini nočný život
Nočná prechádzka po móle.

Kino Fulgor

Po príchode do priestorov kina budete mať pocit, akoby ste sa ocitli v 30. rokoch v Hollywoode. Kino  sa renovovalo 5 rokov a bolo znovu otvorené 20. januára 2018. Tento dátum nebol náhodný, v tento deň by svetoznámy taliansky režisér Frederico Fellini oslavoval 98 narodeniny. Frederico Fellini je považovaný za jedného z najlepších filmových tvorcov všetkých čias. Kino má 3 poschodia. Na prízemí sa nachádzajú dve pompézne kinosály a spektakulárne foajé. Na prvom a druhom poschodí sa nachádza múzeum, ktoré sa venuje príbehu Frederica Felliniho.

Románske ruiny

Rimini bolo významným mestom počas románskeho obdobia a niektoré architektonické pamiatky sa udržali od roku 268 p.n.l. až dodnes. Najpôsobivejšou pamiatkou je Arco d’Augusto, postavený v roku 27 p.n.l. ako pocta pre Caesara. Tento víťazný oblúk je najstarším zachovaným románskym oblúkom. Druhou najvýznamnejšou pamiatkou je most Ponte di Tiberio.

Malebné susedstvá

Po prechádzke mostom Ponte di Tiberio sa ocitnete v štvrti Borgo San Giuliano. Očarujúce susedstvo plné vydlaždených uličiek, námestí a farebných domov. Borgo bolo pôvodne chudobné rybárske susedstvo, ale v priebehu rokov sa z neho stala jedna z najobľubovanejších oblastí v Rimini. Každoročne sa tu koná festival Festa del Borgo San Giuliano, ktorého súčasťou je pouličné divadlo, hudba, tancovanie a jedlo.

Street food

Rozmach v street foode je v súčasnej dobe veľkým trendom. Spojenie talianskej kuchyne a street foodu je naozaj autentickým a nezabudnuteľným zážitkom. Malé stánky s jedlom sa nazývajú baracchini a sú rozptýlené po celom meste. Špecializujú sa na typické lokálne jedlo, ktorým je napríklad piada. Je to nekvasený chlieb, ktorý sa podáva horúci a je plnený studenými kúskami jemného syru. Na pomoc pri hľadaní a vyberaní baracchini vám pomôže aplikácia Rimini Street Food Tour.

Či už máte chuť na oddychovú dovolenku, alebo nočný život, mesto Rimini ponúka oboje. Kultúra, historická architektúra, nekonečné pláže, dobré jedlo a párty – toto všetko nájdete v talianskom meste Rimini.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenkové destinácie História a kultúra

Londýn je viac ako len Big Ben a Royal Family

0
Rozhovory

Rado z blogu Nie je túra bez Štúra: Pri sólo cestovaní si dokážem vyčistiť hlavu, naučil som sa spoliehať sám na seba

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Dovolenka

Ako sa zbaliť na roadtrip

Navigácia

Magazíny