Prečo navštíviť Lombok, tajomný raj v Indonézii

Čarovný ostrov Lombok nie je v našich končinách veľmi známy, zatieňuje ho populárnejší ostrov Bali. Naproti Bali však Lombok zostal čistejší vo svojej prírodnej kráse a historickom bohatstve. Ostrov zátok, džunglí a bohatej ponuky pre pasívny aj aktívny oddych, čo poviete? Znie to ako dovolenka snov, nie?

Ostrov zátok, džunglí aj hôr

Južná časť ostrova Lombok, známa ako Lombok Riviera, je považovaná za jedno z najkrajších pobreží sveta a je posiata zátokami a zálivmi. Vďaka novým komunikáciám na ostrove sa môžete pohodlne presúvať medzi čarovnými zálivmi. Pláže pokrýva biely piesok, ktorý rozprávkovo kontrastuje s tyrkysovo modrou vodou.

Na niektorých plážach vás osloví piesok s ružovým sfarbením, ktoré získal z odumretých koralov. Scenériu dotvárajú skalnaté výbežky, o ktoré sa lámu morské vlny. Osobité čaro majú pláže pod sopkou Mount Rinjani, ktorá je najvyšším vrchom Lomboku.

Vodopády v džungli
Vodopády v džungli.

Severná časť ostrova zase ponúka hornatú krajinu voňajúcu sviežou zeleňou. Lomboku príroda nadelila početné vodopády a džungle plné zvierat. Nájdete tu tzv. Monkey Forest – opičí les, kde môžete ponúknuť opiciam jedlo priamo z ruky.

Monkey forest
Bežný obrázok z Monkey forest.

Bohatá ponuka pre milovníkov histórie

Aj keď na ostrov prenikajú módne trendy v podobe nových hotelov, Lombok nie je žiadna moderná destinácia, ktorú investori včera objavili. Srdce Lomboku dýcha dávnou a úchvatnou kultúrou. Pôvodní obyvatelia ostrova sú Sasak a dnes tvoria 85% obyvateľstva ostrova. Lombok je presiaknutý ich históriou, špecifickou hudbou, tancami a jedlami. Cez víkendy sa tu konajú početné svadby s pouličnými sprievodmi, ktoré treba zažiť!

Čerstvé ryby
Ponuka rýb je na Lomboku mimoriadne bohatá.

Väčšina obyvateľstva vyznáva islam, takže ostrov je husto posiaty mešitami. Menšinu na ostrove tvoria Balinézania, ktorí tu tiež majú svoje chrámy ako Pura Meru, Pura Lingsar, Pura Narmada či Pura Batu Bolong.

Raj surferov

Vyznávači aktívnej dovolenky si prídu na Lomboku na svoje. More vytvára ideálne podmienky pre surfing, ktorý je na ostrove veľmi populárny. Ak však tento šport neovládate, môžete využiť prenajatie vodných skútrov a previezť sa okolo ostrova.

Z hotela do džungle na skok
Z hotelovej izby na Lomboku vidíte sviežu zelenú džunglu.

Gili ostrovy

20 minút plavby loďou od Lomboku je súostrovie Gili. Hlavný ostrov je Gili Trawangan a ďalej sú tu Gili Meno a Gili Air. Ostrovy Gili sú rajom pre potápačov, užijete si tu nádherný relax, vykúpete sa v krištáľovo čistej vode a zatancujete si na reagge párty. Jednoducho, dovolenka, ako má byť!

Ryžové polia
Ryžové polia na Lomboku.

Tip na ubytovanie

Na juhu ostrova sa dajú nájsť skvelé pláže na surfovanie a nádherné výhľady. Najlepšia sezóna je od apríla do októbra. Vtedy si môžete vychutnať ideálne počasie a prírodu. Na jednom z najkrajších pobreží na svete vznikajú nové exkluzívne hotely a medzi nimi aj Mandalika View. Tajný raj bude poskytovať luxus a zážitok z pobytu. Pre viac info nás stačí kontaktovať a prezradíme vám podrobnosti.

Južný Lombok
Pláže na južnom Lomboku.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Brazília Južná Amerika Mestá Novinky Tip na výlet

São Paulo – betónová džungľa plná chutí

0
Ázia Cestovanie Novinky Rozhovory

Juliana Antožyová: Väčšina mojich ciest má minimálne 2-3 momenty, ktoré považujem sa silné a chcem si ich pamätať navždy

0
Pozvánka

Tajomno okolo černobyľskej katastrofy. Cestovateľské kino navštívi mesto duchov

Navigácia

Magazíny