Kam na letný festival? Inšpirácie na Slovensku a v jeho okolí

Návšteva hudobných festivalov je v letnom období voľbou mnohých mladých Slovákov a Sloveniek. Hudba, umenie, stany, pivo, kamaráti. Zabudnúť na pár dní na školu, prácu či povinnosti a jednoducho si vydýchnuť. Toto všetko na jednom mieste ponúkajú festivaly.

Ak sa vám nechce cestovať ďaleko, vyberte si z ponuky festivalov, ktoré sa konajú buď na Slovensku, alebo v jeho okolí. Každý jeden festival je niečím jedinečný a ponúka iný druh hudby a zábavy, a preto si z tejto ponuky vyberie každý.

Pohoda na Pohode

Takto sa dá charakterizovať festival, ktorý sa koná na trenčianskom letisku. Organizátori aj po 21 rokoch dokážu zachovať podstatu festivalu, ktorá je vystihnutá už v jeho názve. Naozaj. Tento festival je priateľský aj pre rodinky s deťmi. Pohoda láka najmä svojim pestrým programom, ktorý si môžete užiť počas 3 festivalových dní. Tohtoročná Pohoda prilákala mená, ako The Chemical Brothers, Jamie Cullum, St. Vincent a mnoho ďalších interpretov zo zahraničnej a slovenskej hudobnej scény. Tento festival je ideálny pre ľudí, ktorí s festivalmi iba začínajú a chcú si vyskúšať, aké  je to stráviť 3 noci v stanovom mestečku, pretože Pohoda je jeden z organizačne najlepšie zvládnutých festivalov v Európe.

Termín konania: 5. – 7. 7. 2018

Miesto: Trenčianske letisko

Cena lístka: 99 € (na mieste – 119 €)

Hipsterský Grape

Festival Grape je svojou tematikou a štýlom obľúbený najmä u mladých ľudí, ktorí sa vyhýbajú konvenciám. Koná sa na piešťanskom letisku a má kapacitu 10 000 návštevníkov. Súčasťou Grape-u je módna prehliadka, na ktorej môžu návštevníci ukázať, ako zvládli vopred stanovený dress code. Čo sa hudobnej scény týka, umelci vystupujúci na Grape-e sú prevažne mladé začínajúce hviezdy s alternatívnym podtónom. Tento rok na festival zavítajú Alt-J, Kodaline, Wilkinson live a ďalší. Finančne ide o jeden z najlacnejších festivalov, aj napriek jeho narastajúcej kvalite. Je vhodný aj pre pracujúcich ľudí, keďže sa koná od piatku do nedele.

Termín konania: 10. – 11. 8. 2018

Miesto: Piešťanské letisko

Cena lístka: 59 €

Uvoľnený Uprising

Ak by ste si chceli vyskúšať na dva dni život Boba Marleyho, tak by vyzeral takto. Bubny, reggae, zelená, žltá, červená. Tento festival je výnimočný uvoľnenou atmosférou. Medzi umelcov, ktorí prídu tento rok na festival, patria Inner Circle, Gentleman, Mighty Diamonds, Brother Culture a ďalší.

Termín konania: 24. – 25. 7. 2018

Miesto: Zlaté piesky

Cena lístka: 50 € (od 4.8. – 55 €)

Sziget – ostrov slobody

Takto sám seba zadefinoval budapeštiansky festival Sziget. Je to jediný festival, ktorý sa každoročne koná na ostrove na Dunaji, v ktorom sa dokonca na festivalovej pláži môžete aj okúpať. Pokiaľ chcete zažiť jeden z najlepších európskych festivalov, toto je voľba pre vás. S kapacitou 80 000 ľudí, viac ako 10 pódiami a rôznymi umeleckými inštaláciami, sa Sziget radí medzi najväčšie a najkvalitnejšie európske hudobné festivaly. Sedem nadupaných dní plných hudby je len pre skutočných festivalových nadšencov. Ak si netrúfate na plných 7 dní, je možné kúpiť si lístok na 5 dní, 3 dni alebo jednodňovú permanentku. Na Szigete zvyčajne vystupujú najväčšie mená svetovej hudobnej scény. V roku 2018 sa môžete tešiť na Arctic Monkeys, Dua Lipa, Gorillaz, Kendrik Lamar, Kygo, Lana Del Ray a nespočetne mnoho ďalších.

Termín konania: 8. – 15. 8. 2018

Miesto: Budapešť

Cena lístka: 310 €

FM4 Frequency

Rakúsky festival FM4 Frequency vás donúti siahnuť hlbšie do peňaženky. Aktuálny ročník prilákal mená, ako Gorillaz, Die Antwoord, Macklemore, Imagine Dragons a momentálne dvoch z najlepších DJov Hardwellaa a Kygo.

Termín konania: 16. – 19. 8. 2018

Miesto: St. Polten

Cena lístka: 169 €

Industriálna Colours of Ostrava

Ostravský festival je programovo aj hudobne veľmi podobný slovenskému festivalu Pohoda. Najväčším lákadlom tohto multižánrového festivalu sú jeho industriálne priestory, ktoré boli kedysi areálom dolov a železiarní. Do takýchto priestorov sa len tak nedostanete, a preto je spojenie festivalu s poznávaním ideálnou kombináciou. Veľkosťou má vyššiu kapacitu ako Pohoda, z čoho vyplýva, že každoročne priláka o niečo väčšie mená hudobnej scény.

Termín konania: 18. – 21. 7. 2018

Miesto: Dolní Vítkovice

Cena lístka: 122 €

Exit Festival

Srbsko, okrem kultúry ponúka aj jeden z veľkých európskych festivalov  zameraných na populárnu hudbu, techno a elektroniku. Tak isto, ako pri Colours of Ostrava, je lákadlom aj priestor konania. Pevnosť Petrovaradin sa nachádza priamo nad Dunajom, ktorý v spojení so svetlami festivalu vyzerá úžasne. Najväčším lákadlom nasledujúceho ročníka je David Guetta, Martin Garrix, Grace Jones, Migos a ďalší.

Termín konania: 12. – 15. 7. 2018

Miesto: Novi Sad

Cena lístka: 139 €

Svetová Lollapalooza v Berlíne

Tento americký festival sa rozšíril až do blízkeho Berlína. Je to jeden z celosvetovo najznámejších festivalov, na ktorom vystúpili najväčšie hudobné mená. V Berlíne sa koná dva dni, ale musíte počítať s tým, že spolu s lístkom je potrebné si zaplatiť aj ubytovanie. Lollapalooza je jeden z mála festivalov, ktorý neponúka nocovanie v stanových mestečkách. Túto skutočnosť dokážete premeniť na výhodu. Kúpiť si ubytovanie o jednu alebo dve noci dlhšie a spoznať Berlín, jednoznačne stojí za to. Tento rok prídu do areálu Lollapaloozy mená, ako The Weekend, Kraftwer 3D, Imagine Dragons, David Guetta, Kygo, Liam Gallagher, Dua Lipa a ďalší svetoznámi umelci.

Termín konania: 8. – 9. 8. 2018

Miesto: Berlín

Cena lístka: 139 € (neskôr 149 €)

Každý z festivalov má svoje špecifiká a ponúka návštevníkom iný štýl hudby. Je len na vás, ktorý si vyberiete. Dobrý festival je presne to, čo vaše leto potrebuje.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Balkán Bulharsko Cestovanie Dovolenka Dovolenkové destinácie Letná dovolenka

Dovolenka v Bulharsku – všetko, čo potrebujete vedieť

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Dovolenka Letná dovolenka

Vyberáme dovolenku

0
Cestovanie Čierna Hora Zahraničie Zaujímavosti

Skadarské jazero – najväčšie jazero Balkánu

Navigácia

Magazíny