Cestovanie ako práca – kto sú travel vlogeri

Internet ponúka rôzne spôsoby živobytia. Dnes už nie je žiadnou výnimkou, že sa ľudia snažia zaujať rozličným obsahom, ktorý zdieľajú medzi milióny ľudí po celom svete. Stále populárnejšou novinkou sa stali video blogy – vlogy, ktoré môžu divákom priniesť sprostredkovaný zážitok z cestovania z tých najrozličnejších krajín.

Predstavte si nasledovný scenár. Rozhodnete sa ísť na poznávací výlet do Londýna. Vezmete so sebou malý digitálny foťák a nahrávate svoj prekvapený výraz, keď objavujete nové uličky, okolité pamiatky, prípadne rozhovory s miestnymi. Aj o tom je travel vloging.

Vloger Selfie
Cestovanie s kamerou v ruke sa stáva čoraz populárnejšie.

Keď sa záľuba stane prácou

Cestovanie je pre väčšinu forma oddychu. Moderný svet je občas obrátený naruby, a tak sa nemôžeme čudovať, že práve cestovanie sa pre viacerých stalo formou denného príjmu. Čoraz populárnejší sa stávajú práve tí ľudia, ktorí nesedia len doma, ale vytiahnu nás von. Divákom predstavia krajiny, do ktorých by sa len tak nedostali. Často sa stretávame s názorom, že YouTube publikum sú len deti. Paradoxne viac ako polovica odberateľov videí je v dospelom veku do 34 rokov. A práve títo aktívne pracujúci ľudia radi hľadajú nápady na ich ďalšie cestovateľské zážitky.

Video dokáže často stierať hranice medzi tým, čo je skutočné a čo nie. Vďaka internetu môže každý nasadnúť do lietadla a letieť viac než 12 hodín na opačnú stranu zemegule. Ľudia sú zvedaví a radi spoznávajú nové miesta, počujú reálne zvuky mesta, ľudí, ktorí v ňom žijú. Nadchne ich to oveľa rýchlejšie a jednoduchšie si predstavia samých seba na danom mieste.

Vloger hory
Zachytiť okolitý svet a čo najrýchlejšie sa podeliť o svoje zážitky – aj taký je svet travel vlogerov.

Ako sa stať vlogerom?

Cestovanie a technika ešte nikdy neboli také ľahko dostupné, ako sú teraz. Pokiaľ už dlhšie premýšľate, že by ste vaše cesty začali propagovať, hor sa do toho! Pre viacerých ľudí sa cestovateľské vlogy stali hlavným spôsobom obživy. V tých lepších prípadoch vám uhradia náklady na vaše cestovanie a vy môžete bez problémov plánovať ďalšie dobrodružstvá.

Vloger v meste
Ak naozaj radi cestujete, vždy sa nájde spôsob, akým sa vydať na novú cestu.

Rady od cestovateľov

Príbehy vlogerov sú často na začiatku úplne zhodné s tými našimi. Rutinná práca, nezáživné koníčky či nedostatok kreativity v ich živote ich neraz nakopol k novým výzvam. Zanechali svoje doterajšie zamestnanie a zázemie a rozhodli sa ísť cestovať.

Youtuber Louis Cole sa snažil najskôr presadiť rozličnými videami, kde sa pokúšal jesť netradičné veci netradičnými spôsobmi. Až keď si však založil nový účet FunForLouis, kam začal nahrávať denne svoje vlogy s heslom užite si život a žite svoje dobrodružstvo, nabral obrovský počet nových fanúšikov.

Dan z This World Rocks dáva začínajúcim vlogerom radu, aby netočili ,,celovečerné filmy” zo svojich ciest, pretože na tie nemá nikto v dnešnom svete čas. Tento Youtuber je známy tým, že prešiel 41 krajín za 18 mesiacov.

Mark z Migrationlogy radí, aby ste sa aj vy objavovali vo svojich videách. Ľudia môžu vaše video nájsť vďaka tomu, že ste v nich sprostredkovali práve destináciu, o ktorú sa zaujímajú. Avšak stálych fanúšikov si nájdete iba vďaka tomu, že ľudí zaujmete svojou osobnosťou. Na rozdiel od cestujúcich blogerov, videá dokážu pomocou vášho jedinečného hlasu lepšie spojiť daný moment s vizuálom. Mark sa momentálne zameriava na zaujímavé jedlá po celom svete.


Či už sa rozhodnete svoje cesty nahrávať pre seba na pamiatku alebo sa s nimi chcete podeliť s celým svetom, nezabudnite si ich hlavne naplno užiť. Každé vaše dobrodružstvo vám nepochybne udelí lekciu, akú by ste doma za stolom určite nezískali. Využívajte možnosti spoznávať nové krajiny a kultúry, pretože iba tak sa naučíme chápať svet v širších súvislostiach.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Mestá Tip na výlet Zaujímavosti

Budapešť, kráska na Dunaji

0
Česká republika Letná dovolenka Novinky Tip na výlet

Spoznajte krásy južných Čiech na trase Český Krumlov – Lipno

0
Pozvánka Slovensko

Dva mesiace na storočnej plachetnici obklopený neobyčajnou krásou Antarktídy. Cestovateľské kino prinesie špeciálne dobrodružstvo

Navigácia

Magazíny