8 najkrajších turistických chodníkov v Európe

Cesta po svojich má svoje čaro. Na chvíľu sa odpojíte od reality bežných dní a, naopak, sa spojíte s prírodou. Máte čas obdivovať miesta tejto nádhernej planéty a tiež dáte poriadne zabrať svojmu telu. Vybrali sme pre vás niekoľko top turistických chodníkov v Európe.

Camino de Santiago

Camino de Santiago
Po skončení túry ku kostolu v Santiago de Compostela môžete pokračovať do Finisterre k Atlantickému oceánu.

Camino de Santiago je púť cez Španielsko ku kostolu v Santiago de Compostela v Galícii. Do tohto mestečka vedie niekoľko rôznych ciest. Najdlhšia trasa má 1000 km a tiahne sa až zo Sevily. Asi najpopulárnejšia je ale severná cesta, ktorá začína na francúzskej hranici a má celkovú dĺžku 830 km. Pútnici však môžu začať cestu prakticky kdekoľvek a kráčať dokonca cez Portugalsko.

West Highland Way

Škótsko West Highlinds
Škótska divoká príroda vás uchváti.

Vždy vás lákalo Škótsko? Čo tak 154 km prechádzka cez West Highlands? Jedna z najznámejších turistických trás na svete vás povedie z Milngavie neďaleko mesta Glasgow až k úpätiu najvyššieho vrchu Veľkej Británie, Ben Nevis. Trasa sa končí na námestí Gordon v Fort William. Počas cesty sa vám naskytnú nádherné výhľady na divokú škótsku prírodu aj na pobrežie Loch Lomond. Túra vám zaberie 6 – 10 dní.

Tour du Mont Blanc

Túra okolo Mont Blanc
Za 11 dní navštívite po vlastných 3 krajiny a vychutnáte si takéto výhľady.

170 km cez Taliansko, Švajčiarsko a Francúzsko okolo najväčšieho vrchu Európy. Bežne sa kráča proti smeru hodinových ručičiek a jej prejdenie trvá približne 11 dní. Zvyčajne sa začína v Les Houches v doline Chamonix, Les Contamines v doline Montjoie, v talianskom meste Courmayeur, prípadne v Champex alebo Martigny vo Švajčiarsku.

Alta Via 1 Taliansko

Alta Via Taliansko
Dolomity poznajú Slováci najmä kvôli kvalitnej lyžovačke.

Alta Via 1 je približne 150 km dlhý trek cez východné Dolomity, ktorý spája Dobbiaco na severe s mestom Belluno na juhu. Prechádzka po Alta Via vám zaberie približne 10 dní, v závislosti od vašej fyzickej kondície. O dych vás pripraví výhľad na známe vrchy, ako Tofana, Lagazuoi, Pelmo a Civetta.

Slovenska Planinska Pot

Slovinsko Julské Alpy
Ak máte mesiac času, strávte ho na treku SPP v Slovinsku. Výjdete aj na samotný Triglav.

SPP je jedna z najstarších turistických trás v Slovinsku. Prevedie vás nádhernou prírodou Slovinských Álp. Tiahne sa približne 500 km a skúsenému turistovi zaberie približne 30 dní. Prejdete majestátne Júlske Alpy, Kamnické Alpy a Karavanke. Čerešničkou na torte je výhľad z najvyššieho vrchu Slovinska, pohoria Triglav.

GR 20 Korzika

Trekingová trasa GR20
Trasa GR20 je snom viacerých milovníkov trekingu, má takmer 200 kilometrov.

Trasa GR 20 je považovaná za jednu z najťažších a najkrajších turistických trás v Európe. Je dlhá 180 km a prechádza diagonálne zo severu na juh ostrova. Dostať sa z Calenzana do Conca trvá približne 15 dní. Nepotrebujete mať nijaké špeciálne lezecké schopnosti, no vynikajúca kondička je mimoriadne dôležitá.

Laugavegur na Islande

Landmannalauga Island
Gejzíry, sopky, jazerá. Island je jedinečný.

55 km okolo gejzírov, sopiek a rozprávkovej islandskej prírody dostane každého. Z mesta Landmannalaugar do Skógar vám to bude trvať 2 – 5 dní, v závislosti od vašich schopností a od toho, ako dlho si budete chcieť konkrétne výhľady užiť. Ak vám nebude stačiť, môžete si cestu predĺžiť a pokračovať chodníkom Fimmvörðuháls.

Tatranská Magistrála

Lomnický štít
Tatranská magistrála vás prevedie najkrajšími tatranskými plesami a štítmi.

Aký by to bol zoznam najlepších turistických ciest, keby sme vynechali najmenšie veľhory na svete, naše krásne Tatry. Turistických chodníkov náročných aj nenáročných, krátkych aj dlhých tu nájdete veľa. Najdlhšou trasou je však Tatranská magistrála. Má dĺžku približne 46 km a tiahne sa z Podbanského až po Veľké Biele Pleso. Počas cesty si vychutnáte pohľad na najkrajšie tatranské plesá.

Na aký európsky trek spomínate najviac vy? Máte nejaký vysnený? Podeľte sa s nami v komentároch.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Balkán Mestá Novinky Srbsko Tip na výlet

Belehrad, temperament Balkánu a štýl západu

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Novinky

7 spôsobov ako zarábať na cestách

0
Balkán Maďarsko Novinky Poľsko Srbsko Zahraničie

Tieto východoeurópske festivaly sa oplatí zažiť

Navigácia

Magazíny