Phuket – „Perla juhu“

Ostrov Phuket je celosvetovo známy najmä krásnymi plážami, divokému nočnému životu a nezabudnuteľným prírodným scenériám. Je jedným z najnavštevovanejších ostrovov v juhovýchodnej Ázii. Ročne privíta až 5 miliónov turistov. Ostrov je spojený s pevninou známym mostom milencov „saphán Sarasim“. Prevažná časť ostrova je hornatého charakteru a len 30% ostrova, v strede a na juhu, tvorí rovina.

Dokonalá infraštruktúra a množstvo rôznych atrakcií uspokojí aj toho najnáročnejšieho klienta. Phuket je miesto, odkiaľ sa najčastejšie organizujú výlety k ostrovom v zálive Phang Nga a Phi Phi, kam sa môže vydať takmer každý. Milovníci rušného života, ale aj vyznávači samoty majú k dispozícii viac ako 600 hotelov a rezortov od tých najluxusnejších až po jednoduché bungalovy.

Pobrežie Phang Nga

Charakteristickým znakom Phang Nga Bay sú strmé vápencové útesy, ktoré vyčnievajú kolmo z vody. Najznámejšími miestami tohto zálivu sú James Bond Island a Koh Panyee. James Bond Island, tzv. Koh Ta-pu sa preslávil vďaka filmu o Jamesovi Bondovi. Koh Panyee je zaujímavá rybárska dedina, ktorá je postavená nad vodou na drevených mólach. Je to i obľúbené miesto turistov, ktorí sem prichádzajú za výbornými morskými špecialitami a nákupmi suvenírov v miestnych obchodoch. Nenechajte si ujsť výlet loďou priamo z ostrova Phuket.

História Starého mesta Phuket

Pre túto oblasť je typická sino-portugalská architektúra. S rozvojom ťažby cínu v 19. storočí prišla aj doba výstavby krásnych rezidencií a obchodov, ktoré sú stále v dobrom stave. Obchody sú postavené v malých uličkách a mnohé z nich majú dvere ozdobené čínskymi drevorezbami.

Chrámy Phuketu

Budhistické chrámy sa nachádzajú po celom ostrove. Niektoré chrámy sú úplne nové, no nájdu sa tu aj také, ktoré majú viac ako 100 ročnú históriu. Chrám Chalong je najuctievanejší chrám na ostrove. Stojí tu socha Luang Por Cham, ktorý pomohol obyvateľom ostrova poraziť čínskych povstalcov. Chrám Phra Nang Sang je najstarší chrám založený v 14. storočí a bol postavený na mieste slávnej bitky medzi obyvateľmi ostrova a barmskými útočníkmi. Taktiež treba spomenúť ďalšie známe chrámy ako sú Khao Rang, Pha Thong a Putty Mongkon.

Zlatý Budha
Zlatý Budha na ostrove Phuket.

Patong beach – nočný život

Najslávnejšia pláž ostrova sa nachádza v dolnej časti západného pobrežia. Tri kilometre dlhá pláž s bielym pieskom je olemovaná nekonečným pásom hotelov, obchodov a reštaurácií. V nočných hodinách ožíva srdce pláže – ulica Bangla. Bary s dievčatami a nočné podniky nenechajú pokojné žiadne mužské srdce.

Múzeum morských mušlí

Najvzácnejšiu zbierku morských mušlí môžete vidieť v múzeu blízko pláže Rawai na juhozápadnom pobreží. Nájdete tu hlavne mušle z ostrova a thajských vôd, ktoré sú medzi zberateľmi najvyhľadávanejšie. Nachádza sa tu veľa rarít a skvostov ako napríklad najväčšia zlatá perla či mušle vážiace 250 kilogramov.

Phuket biely piesok na pláži
Phuket je známy bielym pieskom na plážach.

Phuket Fanta Sea – zábavný park

Tento zábavný park bol vyhodnotený ako najlepšia turistická atrakcia v Thajsku. Show sa odohráva v obrovskom klimatizovanom amfiteátri, ktorý je zabudovaný do historického khmérskeho chrámu. Uvidíte predstavenie v štýle show Las Vegas – zmes kultúrnych a historických predstavení, trojrozmerné efekty, slony. Pred predstavením sa stanete hosťami jednej z najväčších reštaurácií na svete menom Golden Kinari.

Ak vás tento malý medajlónik o Phukete oslovil, samotný ostrov vás doslova očarí!

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Dovolenka zima Exotika Novinky

5 tipov kam v zime vycestovať za teplom

0
Cestovateľské tipy Dovolenka Zahraničie

Zrušenie leteniek, cestovných lístkov a ubytovania kvôli koronavírusu. Poradíme vám, ako na to

0
Ázia Cestovateľské tipy Exotika História a kultúra India Novinky

Všetko, čo by ste mali vedieť o Naí Dillí ešte pred cestou

Navigácia

Magazíny