Lyžovačka na francúzsky spôsob

Krajina galského kohúta je známa nielen svojím vycibreným kulinárskym jazýčkom. Ak ste náruživý lyžiar, určite by ste mali okúsiť aj francúzsku snehovú smršť. Francúzske strediská sú vychýrené a podmienkami konkurujú ostatným svetovým zjazdovkám.

Romantický západ slnka v Chamrousse

Nielen domácimi obľúbené stredisko s priaznivými cenami a nádhernými výhľadmi láka milovníkov lyžovania. Chamrousse leží v nadmorskej výške 1 700 m, v pohorí Massif de Belledonne. Poskytuje jedinečný pohľad na asi 30 km vzdialený Grenoble a okolité vrchy. Mimoriadnou atrakciou je práve západ slnka nad francúzskou nížinou, počas ktorého sa obloha a zasnežená krajina sfarbia na červeno. Vďaka tomuto fenoménu si zaslúžilo zodpovedajúci názov – Chamrousse, v preklade červené polia.

Vrchol La Croix de Chamrousse sa týči do nadmorskej výšky 2 250 m n. m., kde siahajú aj lanovky, vleky a zjazdovky lyžiarskeho strediska. Toto miesto sa dostalo do pozornosti verejnosti predovšetkým vďaka olympijským hrám z roku 1968 a ako miesto konania Tour de France.

Na 90 kilometroch zjazdoviek si tu užijú začiatočníci, pokročilí lyžiari aj profíci. Milovníci behu na lyžiach nájdu v tomto stredisku zimných športov až 41 km bežkárskych trás. Západná poloha strediska zaručuje nielen kvalitný sneh, ale aj dostatočné množstvo slnečných lúčov v popoludňajších a večerných hodinách. Lyžovanie si tu naozaj užijete.

Alpy v zime, Francúzsko
Zasnežené kopce Álp vo Francúzsku.

Komfort nadovšetko

Väčšina z útulných chalet apartmánov ponúka takisto prekrásny výhľad a ich kvalita vyhovie aj tým najvyšším nárokom. Ubytovanie v blízkosti lyžiarskeho strediska ponúka komfortné vybavenie s wellness a parkovaním zadarmo. Z dedinky Bachat-Bouloud (1 700 m) sa autobusom dostanete do iných častí Roche Béranger (1 750 m) a Recoin (1 650 m). Tu nájdete ďalšie príjemné miesta, ktorými sa moderné stredisko zimných športov môže pochváliť, ako napr. príjemné kaviarne, bary, reštaurácie a samozrejme množstvo obchodov.

Cena skipasu pre lyžiarske stredisko Chamrousse na 6 dní je 150 € pre dospelú osobu a 123 € pre deti.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Cestovateľské tipy Novinky Praktické informácie

8 spôsobov, ako ušetriť pri kúpe letenky

0
Ázia Cestovateľské tipy Exotika Novinky Praktické informácie

Všetko, čo potrebujete vedieť pred cestou do Bangladéša

0
Pozvánka

“Tie najsilnejšie a najhlbšie zážitky si aj tak za peniaze nekúpite,” hovorí minimalistický cestovateľ, ktorý prezradí užitočné tipy a triky

Navigácia

Magazíny