Už viete, kam pôjdete raftovať tento rok?

Máte radi adrenalín a divokú vodu? Tak to aby ste už plánovali váš tohtoročný rafting. Naše európske rieky sú totiž najdivokejšie v apríli a máji. Prinášame vám prehľad najatraktívnejších miest na raftovanie v centrálnej a východnej Európe.

Rieka Tara

Rafting rieka Tara
Rieka Tara je taká priezračná a čistá, že sa z nej môžete bezpečne napiť.

Rieka Tara prechádza cez územie Čiernej Hory a Bosny a Hercegoviny. Jej kaňon je dlhý 144 km, čo z neho robí najdlhší kaňon Európy a druhý najdlhší na svete. Z oboch strán hranice medzi Čiernou Horou a Bosnou a Hercegovinou nájdete kempy, ktoré organizujú výpravy. Najpopulárnejšia trasa má dĺžku približne 25 km, kempy majú v ponuke aj 100 km trasu, ktorá však trvá niekoľko dní. Rafting sa tu koná od apríla, keď je voda najdivokejšia, až do októbra, keď je voda, naopak, najmiernejšia.

Ceny závisia od toho, o čo všetko máte záujem. Noc v bungalove, 3 jedlá a splavovanie Tary stojí okolo 65 €, ak máte záujem len o rafting samotný, vyjde vás to okolo 45 €.

Rieka Soča

Soča rafting Slovinsko
Rieku Soča môžete splavovať aj na kajakoch.

Od apríla do októbra môžete raftovať aj v Slovinsku na rieke Soča. Na 10 km trase sa poriadne premočíte a zároveň si užijete nádherné výhľady na okolitú prírodu. Na vode strávite približne 1 – 1,5 hodiny. Ak si trúfate na viac, vyberte sa na 20 km trasu. Ideálne po období daždov alebo v apríli a máji. Obtiažnosť na rieke Soča je od I – IV. Okrem raftu môžete splaviť rieku na kajaku alebo na kanoe.

Cena na 10 km úseku sa pohybuje okolo 45 € a na 20 km okolo 60 €.

Rieka Inn

Rieka Inn vyviera z jazera Lughino vo Švajčiarsku a pokračuje do Tirolských Álp v Rakúsku. Na svoje si prídu pokročilí aj začiatoční, keďže rieka je rozdelená do dvoch úsekov. Landeck Gorge má 13 km a obtiažnosť IV – V a Imster Gorge má dĺžku 14 – 17 km s obťažnosťou III+. Najlepší čas na rafting na rieke Inn je od konca mája až do začiatku septembra.

Na rafting na rieke Inn si odložte 50 – 90 €. Ceny závisia od toho, na akú trasu sa vyberiete a tiež od organizátora.

Rieka Noce

Rieka Noce sa nachádza v Taliansku v oblasti Val di Sole. Obťažnosť závisí od úseku rieky. Cusiano/Dimaro má dĺžku 10 km a má obťažnosť II – IV. Za mostom Dimaro však začína najnebezpečnejšia časť „Rapida della segheria“ s obťažnosťou V. Pre začiatočníkov je tento úsek veľmi nebezpečný, môžete zísť na breh a prejsť okolo neho peši a pokračujete z Monclassico. Monclassico/Caldes/Ponte Stori má dĺžku 13 km a obťažnosť II – IV. V bode Ponte Stori rafting zvyčajne končí, keďže za ním nasleduje nebezpečný úsek Ponte Stori/S. Giustina dlhý 3 km. Nájsť veslá následne vôbec nie je ľahké.

Agentúry ponúkajú rôzne balíčky v závislosti od dĺžky a obťažnosti trasy. Ceny sa pohybujú od 50 – 100 €.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
História Novinky Zahraničie Zaujímavosti

Ako oslavujú Veľkú noc vo svete

0
Cestovanie Dovolenka Letná dovolenka Slovensko

Aktívna dovolenka v Štiavnických vrchoch

0
Ázia Cestovateľské tipy Exotika História a kultúra India Novinky

Všetko, čo by ste mali vedieť o Naí Dillí ešte pred cestou

Navigácia

Magazíny