7 netradičných zákutí Prahy, ktoré poznajú iba miestni

Najznámejšie pamiatky tohto historického mesta už určite poznáte, dá sa tu nájsť aj niečo netradičné? Verte, že áno. Praha predsa nie je len „Václavák“ či Karlov most. Vyberte sa prepletenými uličkami mimo turistických hot spotov a objavte 7 nevšedných pražských pamiatok a atrakcií. 

Národní divadlo Marionet

Národné divadlo marionet
Vstup do pražského Národného divadla Marionet strážia výnimočné rezbárske diela bábok.

Repertoár pražského Národného divadla Marionet obsahuje svetoznáme diela: Don Giovanni, Kúzelná flauta alebo Kúzelné divadlo barokového sveta – Orfeo ed Euridice. Každé divadelné predstavenie (hrá sa tu takmer denne) sprevádza výstava bábok, ktorá dotvára krásnu atmosféru. V dielni tohto divadla si môžete vyskúšať výrobu vlastnej bábky v štýle art deco.

Green Devil’s Absinth Bar & Shop

Ako tradičný pražský drink môžete nájsť absint takmer na každom kroku. Ak si ho chcete vychutnať v kokteiloch, káve či dokonca zmrzline, zájdite do baru v Starom meste. Undergroundový Green Devil’s Absinth Bar & Shop z času na čas priláka turistov (čomu zodpovedajú aj ceny), no ak si chcete užiť príjemný večer v spoločnosti priateľov, atmosféra tohto miesta vás zaručene nesklame.

Divoká Šárka

Vodná nádrž Džbán
V prírodnej rezervácii Divoká Šárka nájde vodnú nádrž Džbán, v ktorej sa môžete počas leta kúpať.

Prírodná rezervácia Divoká Šárka sa nachádza na skalnatých úbočiach Šáreckého potoka. V parku nájdete roklinu, množstvo turistických a cyklických chodníkov, verejný bazén či vodnú nádrž Džbán, v ktorej sa môžete kúpať. Príroda je tu krásna predovšetkým počas jari. Rozhodne sem zamierte, ak máte chuť na trochu pohybu v prírode a dokonalé výhľady.

Súsošie Brown-nosers

Na Smíchove v galérii Futura (Holečkova ulica) je vo dvore umiestnené toto kontroverzné súsošie výtvarníka Davida Černého. Pokiaľ by ste tieto sochy chceli vidieť, musíte prejsť cez galériu Futura. Je prístupná zadarmo a sochy sa nachádzajú v priestore jej záhrady. Pozrite si aj ostatné vystavené exponáty a obrazy súčasného umenia, možno nebudú rovnako provokujúce, ale rozhodne zaujmú.

Havlíčkovy sady (Grébovka)

Grébovka
V pokojnom parku nájdete množstvo zaujímavých architektonických a sochárskych diel, vrátane renesanciou inšpirovanej fontány.

Park inšpirovaný talianskou renesanciou s fontánou a vodnou kaskádou, jazierkom, pavilónmi, sochami a očarujúcimi umelými jaskyňami ponúka okrem unikátnych výhľadov na Prahu aj posedenie v pôvabnej vinárni Viniční altánok. Uprostred rozsiahlych viníc či v záhradnej kaviarni Pavilón Grébovka s unikátnou replikou pôvodnej historickej kolkovej dráhy zo 70. rokov 19. storočia si kedykoľvek môžete oddýchnuť od ruchu mesta.

Knižnica Klementinum

Knižnica Klementinum patrí medzi najkrajšie historické knižnice sveta. V súčasnosti obsahuje množstvo jedinečných diel, ktoré majú globálny význam, vrátane zbierky literatúry napísanej v českom jazyku (Biblioteca Nationalis) z roku 1781. Interiér barokovej knižnice zostal od 18. storočia nedotknutý. Pozoruhodná je aj zbierka geografických a astronomických glóbusov, ktorú nájdete uprostred knižnice.

Cross Club

Cross club
Cross Club je známy svojím netradičným vstupom, rozhodne ho neprehliadnete.

Cross Club je jedinečne navrhnuté multikultúrne centrum v srdci Holešovic. Predstavuje skutočnú križovatku kultúr, rôznych umeleckých aj hudobných štýlov a žánrov. Už mnoho rokov predstavuje neoddeliteľnú súčasť pražskej kultúrnej scény. Jedinečný je svojim futuristickým dizajnom. Pozvite priateľov na drink, chutný obed, párty alebo koncert.

Bonusové tipy pre cestovateľov vo videu:

Navštívili ste niektoré z týchto miest alebo máte iný tip na netradičné pražské zákutia? Nezabudnite sa s nami podeliť o svoje skúsenosti.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Cestovateľské tipy Novinky

Filmy, ktoré vás inšpirujú k cestovaniu – 1. časť

0
Dovolenka Dovolenka zima Dovolenkové destinácie Exotika Novinky

Za exotikou v zime? Inšpirujte sa!

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Čierna Hora Letná dovolenka

10 nádherných miest v Čiernej Hore, ktoré musíte navštíviť

Navigácia

Magazíny