Slovák, ktorý obišiel svet na dvoch kolesách

Má 32 rokov, dva pasy, firmu, ktorú dokázal riadiť na diaľku z bicykla a zážitky z 57 krajín sveta. Podnikateľ Karol Voltemár sa pred tromi rokmi vybral na cestu okolo sveta na bicykli. Postupne sa kolesá jeho bicykla dotkli všetkých kontinentov okrem Antarktídy.

Príbeh cestovateľa Karola Voltemára, podnikateľa v segmente online marketingu, sa začal v roku 2013. Odvtedy prešiel takmer 67 000 km, bol na ceste 1 231 dní, zničil 16 kolies, 2 bicykle a 17 reťazí. Svoj projekt pomenoval World Bike Travel a jeho cestu ste mali možnosť sledovať online.

„Vždy som bol vo fyzickej pohode a venoval som sa množstvu športov. V roku 2009 ma zbrzdila vážna nehoda na lyžovačke v Taliansku. Pol roka som nedokázal chodiť a ďalšie asi dva roky sa kosť na nohe dávala do poriadku. Môj hlavný cieľ bol vrátiť sa späť do aktívneho života. Venoval som sa rekonvalescencii, regenerácii a tréningu. V roku 2010 som aj vďaka tomu zvládol na bicykli vyše 2 600 km v Turecku. To mi dodalo najmä psychickú pohodu a povedal som si, že už je správny čas naplánovať niečo veľké,“ popísal vznik myšlienky cesty okolo sveta.

Karol a jeho cesta okolo sveta
Na ceste okolo sveta sa ku Karolovi (vpravo) občas pridávali aj domáci.

Najšťastnejší a najlepší sú ľudia na vidieku a v horách

Okrem množstva zážitkov si z trojročnej cesty odnáša aj poznania o jednotlivých krajinách a jej obyvateľoch. „V krajinách, kde sloboda chýba, boli aj ľudia menej šťastní, mnohé veci tam boli nefunkčné a aj miera kriminality bola vyššia. Najšťastnejší mi prišli ľudia, ktorí mali možnosť sa realizovať, mali pôdu pod nohami, živili sa tým, čo ich baví, žili v mieri a v kraji, kde sa nekradlo. Skutočne boli najlepší ľudia na vidieku, v horách alebo v prírode. Najsrdečnejší ľudia pre mňa boli v Austrálii, v Turecku, v Kanade, v Chile, v Maroku a na Novom Zélande.“

Karol na ceste okolo sveta
Zo svojej cesty má množstvo krásnych fotografií, ktoré by vystačili na niekoľko kníh.

Z bicykla sa dá aj podnikať

Počas troch rokov na cestách sa snažil využívať možnosť prenocovania zadarmo v spacáku a v stane, no nie vždy to bolo možné. Posledné mesiace počas cesty okolo sveta aj z bicykla ponúkal služby, ktoré pomáhajú online biznisu rásť. Karol sa pôvodne venoval IT a od roku 2010 prešiel plynulo na podnikanie v segmente online marketingu a ecommerce.

Sledujte Karolov projekt – cesta okolo sveta na bicykli.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Pozvánka

Černobyľ je jedna z top lokalít adrenalínového turizmu

0
Rozhovory

Veronika z blogu shemakesmetravel: Záujem a úsmev otvárajú dvere a srdcia miestnych

0
Novinky Slovensko Tip na výlet

Objavte nádherné miesta Slovenska na bicykli

Navigácia

Magazíny