Nice – mesto ideálne počas každej sezóny

Mesto na Francúzskej riviére už dlhé roky láka bohatých a slávnych ľudí. Toto mesto už ale zďaleka nie je iba letné sídlo vrchnej časti sociálneho rebríčka. Navštíviť ho môžete v ktoromkoľvek mesiaci roka a vždy si odnesiete peknú spomienku.

Pozlátko

Nice je piatym najväčším mestom Francúzska. Svojím šarmom láka každú vekovú kategóriu. Svoje si tu nájdu aj dobrodruhovia ale aj ľudia, ktorí si chcú jednoducho vydýchnuť. Je to mesto, kde sa stretáva vrchná vrstva spoločnosti s obyčajnými ľuďmi.

Promenáda Anglais

Najznámejšie na meste Nice je jeho dlhá krásna promenáda, ktorá kopíruje azúrovo modré more a kamienkovú pláž. Promenáda sa ťahá pozdĺž takmer celého starého mesta. Na tejto promenáde si môžete vychutnať kávičku v jednej z mnohých kaviarní a budete sa cítiť ako vo filme z 20. rokov. Promenáda je viac ako 7 kilometrov dlhá. Jednou z najzaujímavejších pamiatok, ktoré z nej uvidíte, je luxusný a pompézny Hotel Negresco. Interiér a výhľad z hotela je famózny, ale dovoliť si ho môže len málokto. Budova hotela je však zaujímavá aj z exteriéru. Hotel funguje už od roku 1913.

Promenáda
Prechádza po promenáde vás neomrzí ani po týždni.

Colline du Château

Najlepší výhľad na celé mesto a promenádu nájdete na hradnom kopci. Na konci promenády sa nachádza kopec, na ktorý sa viete dostať buď po schodoch alebo výťahom z ulice Rue des Ponchettes. Na kopci nájdete krásne ruiny citadely postavenej v románskom slohu. Citadela je obklopená parkom a vodopádmi.

Vyhliadka
V Nice nájdete výhľady, ktoré vám veľa iných miest neponúkne.

Múzeá a galérie

Ste fanúšikom umenia? Ak áno, rozhodne navštívte jedno z muzeí a galerií, ktoré sa nachádzajú v meste. Na výber máte z múzea vystavujúceho tvorbu Matissa a Picassa, ďalej múzea moderného umenia, v ktorom sa striedajú expozície a kráčajú s dobou. V meste Nice sa taktiež nachádza najväčšia zbierka obrazom Marca Chagalla. Okrem muzeí a galerií sa taktiež oplatí navštíviť aj operu. Budova opery sa nachádza v historickom centre a ponúka baletné predstavenia a koncerty s klasickou hudbou na svetovej úrovni.

A čo pod zub?

Počas návštevy Nice si nezabudnite dať tradičné francúzske crêpes, ktoré predávajú v mnohých pouličných stánkoch ale aj luxusných reštauráciach. Okrem obrovských palaciniek ochutnajte morské plody, ktoré sú na pobreží samozrejme čerstvé a chutné.

Crepes
Francúzske palacinky sa pripravujú na veľkých platniach väčšinou priamo pred vašimi očami.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Zaujímavosti

Slovák má cestu okolo sveta na bicykli za sebou

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Dovolenka Novinky Praktické informácie Turistika Zahraničie Zaujímavosti

Zodpovedné princípy ekoturizmu tvoria budúcnosť cestovania

0
Zaujímavosti

Najvyhľadávanejšie destinácie v roku 2018 podľa Google

Navigácia

Magazíny