Filmy, ktoré vás inšpirujú k cestovaniu – 3. časť

Milujete cestovanie, ale nie vždy naň máte čas a finančné prostriedky? Toto je 5 filmov, ktoré vám dajú inšpiráciu, kam cestovať nabudúce a zároveň poslúžia ako večerný relax po dlhom dni v práci. Ďalšie filmy nájdete v prvej a druhej časti článku.

Coco


Coco je animovaný film, ktorého dej sa odohráva v Mexiku. Hlavný hrdila Miguel sa  vďaka svojej ambícií stať sa hudobníkom ocitne v krásnej a farebnej Ríši mŕtvych. Motív tohto filmu je odvodený od skutočného Dňa mŕtvych v Mexiku, ktorý je každoročne 2. novembra. V tento deň sú ulice vyzdobené kostrami, pavučinami a organizujú sa ňou sprievody ľudí v maskách. Táto dobrodružná rozprávka zaujme svojím príbehom nielen deti, ale aj dospelých.

One Day


Na chvíľu ešte zostaneme v malebnom Edinburgu. Teraz z pohľadu dvoch mladých ľudí, ktorí si medzi sebou vytvoria zvláštne puto. Po skončení vysokej školy sa obaja vyberú iným smerom a film dokumentuje vždy ten istý deň v roku, kedy sa stretnú. Ich cesty sa spoja vo viacerých európskych mestách pri rozličných príležitostiach.

500 days of summer


Tento film nie je označovaný za cestovateľský, no aj napriek tomu vás dokáže inšpirovať. Je to príbeh dvoch zamilovaných ľudí žijúcich v anjelskom meste. Film vám ukáže zábery mesta Los Angeles, ktoré vám obyčajné hollywoodske blockbustery neponúknu.

Forrest Gump


Každý pozná príbeh ako sa Forrest rozbehol a neprestal bežať. Film o Forrestovi Gumpovi sa považuje za jeden z najinšpiratívnejších filmov vôbec. Nielen čo sa týka cestovania, ale aj života.

Eurotrip


Názov filmu napovedá, o čom bude jeho dej. Hoci cieľovou skupinou filmu sú najmä tínedžeri a film obsahuje nespočetne veľa plytkých humorných scén, jeho aktéri nám aj napriek tomu ukážu kus Európy. To, za akým účelom sa rozhodli cestovať, je druhoradé. Vo filme sa dokonca hlavný hrdinovia ocitnú aj na Slovensku, konkrétne v Bratislave. Naša krajina nebola odprezentovaná vo veľmi dobrom svetle, takže ak ste hrdý slovenský patriot, film radšej vynechajte. Výstraha! Obsahuje scény, ktoré nie sú vhodné pre mladistvých.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Slovensko Šport Zimná dovolenka

Bežkárske trate na Slovensku

0
Francúzsko Lyžovačka Novinky Zimná dovolenka

Lyžovačka v Les Portes du Soleil

0
Novinky Zaujímavosti

Najbizarnejšie miesta na svete

Navigácia

Magazíny