Poznáte tieto krásne miesta v Španielsku?

Španielsko nie je len Barcelona, Madrid či Ibiza. Vyhnite sa davom turistov a navštívte menej navštevované poklady Španielska. Zbaľte si kufor a vydajte sa do jedného z týchto prekrásnych miest.

Salamanca

Katedrála Salamanca Španielsko
Katedrála je dominantou Salamancy.

Mesto Salamanca je súčasťou svetového dedičstva UNESCO a nachádza sa v rovnomennej provincii v oblasti Kastília – León. Táto časť Španielska je považovaná za kolísku španielčiny. No ak sa sem nechystáte kvôli jazyku, navštívte Salamancu kvôli palácom, katedrále, kostolom a univerzitným budovám. Salamanca sa inak nazýva aj La Dorada alebo Zlaté mesto.

Segovia

Segovia Kastília Španielsko
Ak sa chystáte do Madridu, určite sa zastavte aj v Segovii. Relatívne neďaleko sa nachádza aj Salamanca a Toledo.

Severne od Madridu, v autonómnej oblasti Kastília – León, sa nachádza Segovia. Stredoveké mesto vás zavedie niekoľko storočí do minulosti. V meste nájdete rímske akvadukty, stredoveké budovy, námestia, kostoly a kláštory.

Granada

Granada Alhambra Španielsko
Granada má marocké čaro. V jej blízkosti si nachádzajú aj ďalšie obľúbené mestá Malaga, Cordoba a Sevilla.

Granada je čarovné mesto v Andalúzii na juhu Španielska. Nachádza sa tu slávna pevnosť Alhambra, ktorá je zároveň súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Arabská a marocká kultúra tu po sebe zanechala paláce, mešity, kláštory aj kúpele. Pri návšteve Granady sa určite zastavte na tapas.

Toledo

Toledo Španielsko
Cestovanie v čase je možné, stačí zájsť do Toleda.

Kastílske Toledo patrí nepochybne k najkrajším mestám v celom Španielsku. V jednom meste nájdete rímske ruiny, gotickú katedrálu, mešity aj paláce. Povinnou zastávkou pri návšteve je aj múzeum jedného z najvýznamnejších španielských maliarov, El Greca, ako aj dominanta mesta – alkazár.

San Juan de Gaztelugatxe

San Juan de Gaztelugatxe Baskicko Španielsko
Pri výlete k San Juan de Gaztelugatxe sa zastavte aj v okolitých rybárskych mestečkách, ako Bermeo a Lekeitio.

Kostol San Juan de Gaztelugatxe sa nachádza v Baskicku neďaleko miest Bilabo a San Sebastián. Výhľad na kostol aj z kostola je priam neskutočný. Budete si k nemu síce musieť vyšliapať až 241 schodov, stojí to však za to.

Sevilla

Sevilla Španielske námestie
Víno, tapas, flamaneco, Andalúzia. Sevillu si celkom určite užijete.

Azda najznámejší flamenco tanec Sevillana pochádza práve odtiaľto. V hlavnom meste Andalúzie si flamenco môžete užiť do sýtosti, podobne ako vynikajúce vína a tapas. Určite nazrite do historickej časti mesta a vychutnajte si výhľad na alkazár, katedrálu, kostoly, námestia a parky.

Huesca

Huesca kostol Španielsko
Z mesta Huesca vedie aj populárna púť Camino de Santiago.

Huesca sa nachádza v severovýchodnej časti Španielska na úpätí pohoria Pyreneje. Keď sa nasýtite architektúry, katedrál a kostolov, môžete sa vybrať na turistické chodníky. Celá provincia Huesca je bohatá na prírodné krásy. Navyše to máte na skok do Francúzska.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Cestovateľské tipy Novinky Praktické informácie

8 spôsobov, ako ušetriť pri kúpe letenky

0
Cestovanie Novinky Rozhovory

O dlhodobom cestovaní s Alešom z Photo and Traveling

0
Francúzsko Lyžovačka Novinky Zimná dovolenka

Lyžovačka v Les Portes du Soleil

Navigácia

Magazíny