Chcete zažiť zimnú rozprávku? Navštívte tieto miesta

Vždy keď ste pozerali Tri oriešky pre popolušku, Snehulienku alebo dokonca aj Frozen (veď žijeme v moderných časoch) tak ste si hovorili, že takúto krásu chcete zažiť na vlastnej koži? Toto sú miesta, kde zasnežená krajina vyzerá ako z rozprávky. Tak čo, sadnete na kočiar a vyrazíte?

Jazero Bled v Slovinsku

S fotografiami tohto slovinského jazierka s ostrovčekom uprostred sa už mnohí z vás určite stretli. Táto destinácia je doslova ako vytrhnutá z pohľadnice. Aj v lete aj v zime. Maličký ostrovček s kostolom s vežou, ktorý sa nachádza v strede jazera mu dodáva idylický výzor. Nad jazerom stúpajú vrcholy Álp a celá krajina vyzerá v zime akoby bola posypaná práškovým cukrom. Toto miesto láka svojim romantickým prostredím aj mnoho novomanželov na medové týždne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený BizimleGezin 🌍 Osman Ozpasa (@travelus.earth),

Rothenburg ob der Tauber v nemeckom Bavorsku

Toto dychberúce mesto dostáva v zimnom období až priam rozprávkový nádych. Do nemeckého Bavorska sa oplatí ísť aj v inom ročnom období. Viac o prírode, Alpách alebo Hitlerovom pachu v Bavorsku si prečítate v našom článku. V centre mesta sa nachádzajú typické bavorské farebné domy s drevenými trámami, ktoré výborne kontrastujú s bielym snehom pokrývajúcim úzke uličky. Toto stredoveké mestečko v období Vianoc žije trhmi, na ktorých sa môžete osviežiť punčom, vareným vínom alebo tradičnou nemeckou klobásou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Germany – Deutschland (@lifeofgermany),

Rovaniemi, hlavné mesto Laponska a domov Santa Clausa

Ktoré mesto predsa môže byť viac ako vytrhnuté z rozprávky než mesto, v ktorom býva Santa Claus? Nachádza sa na severe Fínska a bolo takmer úplne zničené počas druhej svetovej vojny. Dnes je to moderné mesto, ktoré je známe ako oficiálny domov Santa Clausa. Môžete si  užiť jazdu na voze so záprahom psov Huski alebo dokonca aj jeleňmi. Ale živého Rudolfa s červeným svietiacim nosom budete hľadať márne. Pár kilometrov od centra nájdete dedinu Santa Clausa a taktiež sa oplatí navštíviť Národný park Oulanka, alebo ísť pozorovať severskú nočnú oblohu a možno sa vám pošťastí a uvidíte aj polárnu žiaru.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Visit Rovaniemi (@visitrovaniemi),

Rieka Tadami v Japonsku

Japonsko nie sú len mestá s vysokou populáciou, svetelnými reklamnými tabuľami a najmodernejšou pokrokovou technológiou. Biela rieka, biely les, dokonca aj biely most pre vlaky, ktorý vedie cez rieku. Toto miesto je stelesnením pokoja. Je to presne jedno z tých miest, ktoré vás nechá bez slov po tom, čo ho prvý krát zbadáte. Veď presvedčte sa sami. Mesto Tadami je situované uprostred hôr a ponúka viac ako veľa panoramatických výhľadov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ⭐🌈🌻🕊🦋🎨 (@capture_lives_),

Hamnoy – červená dedinka na skalách

S fotkami z tejto nórskej rybárskej dedinky ste sa už určite stretli. Krásne útulné červené domčeky, ktoré sú postavené za pomoci drevených stĺpov a konštrukcii priamo v skalách vo fjorde. Idylka, že? Nórske lofoty sú známe svojou jedinečnosťou, ale nie každé miesto je ako Hamnoy. Červená na domoch krásne kontrastuje s farbou snehu a voda okolo nich dodáva tomuto miestu atmosféru, ktorú budete len ťažko hľadať aj niekde inde.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený LANDSCAPE & NIGHTSCAPE (@landscape_nightscape),


Aké miesto s najkrajšou vianočnou atmosférou ste navštívili vy? Napíšte nám a inšpirujte ostatných. Vianočná atmosféra nie je iba o mieste, na ktorom sa nachádzate, ale hlavne o ľuďoch, s ktorými ich trávite. Najkrajšiu vianočnú náladu môžete zažiť aj v maličkej izbe v byte s najbližšími.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovateľské tipy Praktické informácie Zaujímavosti

7 šikovných aplikácií, ktoré vám pomôžu naplánovať dovolenku

0
Cestovanie Čierna Hora Zahraničie

Slza Európy – kaňon na rieke Tara

0
Rozhovory

Veronika z blogu shemakesmetravel: Záujem a úsmev otvárajú dvere a srdcia miestnych

Navigácia

Magazíny