Zimná rozprávka v Rakúsku

Skipass zadarmo, nový snowpark či lyžovanie každý deň na iných lyžiach, alebo bujaré večierky v Aprés ski? Nie je problém! Toto, aj viac ponúkajú každoročne rakúske lyžiarske strediská pri otvorení sezóny. Atraktívne akcie vedia prilákať lyžiarov hneď na začiatku sezóny a tí si môžu zase užiť dovolenku na lyžiach s výhodnými benefitmi.

Zillertal Arena

Vychutnajte si lyžovanie bez hraníc a zábavu na svahu v jednom z najväčších lyžiarskych stredísk s top moderným vybavením v Rakúsku. Nekončiace kilometre skvele upraveného svahu s vyhrievanými lanovkami vyvezú denne až 78 000 dychtivých pasažierov. Najnavštevovanejšie stredisko zahŕňa aj najznámejší rakúsky ľadovec Hintertuxer Gletscher. Areál s 529 km zjazdoviek sa radí veľkosťou do prvej trojky v Európe popri Vallées so 600km a Davos s 512km.

Lyžiari na ľadovci Hinterlux
Jedno z najnavštevovanejších lyžiarskych stredísk v Rakúsku, Hinterlux Gletscher.

Trate všetkých náročností so 161 vlekmi a lanovkami ho radia medzi najpopulárnejšie a najrozsiahlejšie lyžiarske oblasti (Alpy). Až 50 km dlhé údolie, ktorému meno dala rieka Ziller nadchne pri lyžovaní každého. Otváracia sezóna v lyžiarskych strediskách si pre tento rok  pripravila, okrem výhodného balíka cien na úvod, aj vylepšené možnosti pre nákup skipasu indoor, ako aj lepší prístup pre skibus ku svahu, výťahy a ponúka štandardne skvelé jedlo, úschovňu lyží či športové vybavenie.

Vyžiť sa môžete v zábavnom parku, ktorý ponúka školu snowboardu, ľadové korčuľovanie, tenisovú halu a množstvo iných aktivít pre rôzne vekové skupiny.

Snehová smršť v Obertauern

Ak si radi užívate pôžitok z jazdy, ďalším tipom je lyžovačka v lyžiarskom stredisku Obertauern. Ski area v okolí Salzburgu garantuje perfektnú lyžovačku, od konca novembra do začiatku mája, vďaka skvelému umelému zasnežovaniu, ktoré je zabezpečované až 150 snežnými kanónmi.

Takmer 30 moderných prepravných zariadení poskytuje možnosť zlyžovať 100 kilometrový okruh v tomto lyžiarskom stredisku bez zloženia lyží. Všetky zjazdovky sú prepojené, takže žiadna čakačka v rade nehrozí. Bonusom je ich kvalitne upravený povrch a prevažne stredná a ľahká obtiažnosť.

Famózny Kaprun

V okolí Salzburgu sa takisto nachádza predovšetkým dovolenková oblasť Zell am See-Kaprun, ktorá sa môže pochváliť 3 000 m vysokým ľadovcom Kitzsteinhorn. Lyžiarske stredisko Kaprun je jedna z najznámejších oblastí a patrí aj k najobľúbenejším zimným radovánkam slovenských lyžiarov.

Ponúka lyžovanie na ľadovci Kitzsteinhorn s nadmorskou výškou hornej stanice lanovky 3 029 m. Lyžovanie na viac ako 130 km lyžiarskych tratí, 54 lanoviek a vlekov s celkovou prepravnou kapacitou viac ako 77 tisíc osôb za hodinu. Ski stredisko uspokojí aj milovníkov bielej stopy (200 km bežeckých tratí), snowboardu (dva areály, jeden sa nachádza na ľadovci) a poskytuje aj terény pre freestyle.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Pozvánka

Divočina, sloboda, voľnosť. Spoznajte severské treky v pútavej prednáške!

0
Cestovanie Novinky Praktické informácie Rozhovory

Čo by ste mali vedieť o stopovaní? Poradí vám Hogy.

0
Cestovanie Dovolenka zima Mestá Zaujímavosti Zimná dovolenka

V ktorých mestách sa oslavuje Nový rok vo veľkom?

Navigácia

Magazíny