Rakúsko autom? Vieme, ktoré miesta navštíviť

Krásna krajina a vynikajúca sieť ciest predurčuje Rakúsko na štát, ktorý bez väčších problémov precestujete s vlastným, alebo prenajatým autom. Ak na takýto výlet vyrazíte, môžete objaviť množstvo zaujímavých miest. Od vysokohorských scenérii na západe až po rovinatú krajinu na východe. V Rakúsku nájdete mnoho krásnych miest, kde sa oplatí zastaviť.

Na čo myslieť pred cestou?

Rakúsko sa pýši kvalitnou sieťou diaľnic a výborným napojením na okresné komunikácie. Všetky diaľnice a hlavné cesty sú ale spoplatnené, nezabudnite preto na diaľničné nálepky. Predpisy aj dopravné značenie sú rovnaké, ako v ostatných európskych krajinách. Povinnosťou sú aj parkovacie lístky, no v niektorých zónach môžete využiť skrátené parkovanie zadarmo. Vždy skontrolujte aktuálne predpisy v meste, v ktorom sa nachádzate. 

Z Viedne cez Salzburg až po Innsbruck

Tento štvor až päť dňový výlet vám umožní vidieť tri z najkrajších miest v Rakúsku. Prechádzať popri tom budete krásnou vidieckou krajinou. Po zoznámení sa s hlavným mestom môžete pokračovať cez oblasť Berchtesgadenu, smerom na Salzburg. Aj keď je táto jazda pomerne dlhá (asi tri hodiny), dovolí vám spoznať prekrásne jazero Königsee a nádherné horské chodníky. Salzburg poľahky preskúmate za deň alebo dva. Cesta do konečnej zastávky Innsbruck povedie cez diaľnicu A-12 a sprevádzať ju bude pohľad na údolie Ziller.

Zo Zell am See do Grazu

Podobne ako prvá trasa, aj tento výlet vám ponúka možnosť spoznať slávny horský priesmyk Grossglockner, ako aj veľa príležitostí na potulky v národnom parku Vysoké Taury. Diaľnica A2 vás zavedie priamo do skromného mesta Graz. Môžete zastaviť aj na hrade Hochosterwitz, jednej z najslávnejších stredovekých pevností v krajine.

Šesť rakúskych pamiatok za šesť dní

Táto ambiciózna cesta vám umožní vidieť množstvo stránok rakúskej krajiny, mestských aj vidieckych. Počínajúc v pôvabnom meste Innsbruck a končiac hlavným mestom uvidíte všetko, čo Rakúsko ponúka, od trblietavých jazier až po útulné kaviarne. Po spoznaní pamiatok v Innsbrucku vyrazte na dvojhodinový výlet do Zell am See, obľúbenej vidieckej dovolenkovej destinácie, kde na vás čaká množstvo outdoorových aktivít. Nasledujúci deň sa vydajte na dvojhodinovú cestu do malebnej dedinky Hallstatt, patriacej k svetovému dedičstvu UNESCO. Posledná časť cesty vás zavedie zo Salzburgu do vinárskych dolín Melku a výlet ukončíte vo Viedni.

Z Bregenzu do Innsbrucku

Mesto Bregenz na brehu krásneho Bodamského jazera je ideálnym miestom na začatie tohto krátkeho výletu. Cestou do Innsbrucku prejdete cez B200, kľukatú cestu, ktorá ponúka nádherný výhľad na alpské oblasti. Krátku zastávku môžete urobiť v stredisku Lech am Arlberg, ktoré je obľúbené medzi lyžiarmi a turistami.

Na štarte každého výletu si môžete prenajať auto. Ak vycestujete priamo zo Slovenska, objavíte aj množstvo ďalších miest a dediniek. Radi spoznávate zahraničné krajiny autom? Rakúsko je ideálne aj na horskú lyžovačku.


  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenka Letná dovolenka Slovensko

Aktívna dovolenka v Štiavnických vrchoch

0
Rozhovory

Rado z blogu Nie je túra bez Štúra: Pri sólo cestovaní si dokážem vyčistiť hlavu, naučil som sa spoliehať sám na seba

0
Cestovateľské tipy Tip na výlet

Blog o Thermal Corvinus Veľký Meder

Navigácia

Magazíny