5 tipov kam v zime vycestovať za teplom

Zunovali sa vám teplé svetre, vianočná výzdoba a vôňa ihličia? Ak namiesto lyžiarskych svahov hľadáte skôr slnečné lúče, nebojte sa začať s plánovaním zimnej dovolenky. Hlavná sezóna v tých najkrajších plážových oblastiach vám zaručí dokonalý relax počas zimy. 

Zimné dovolenky už dávno nie sú výsadou boháčov. Tohtoročný útek do trópov si môžete dovoliť za cenu klasickej letnej dovolenky v Španielsku či Taliansku. Občas dokonca ešte lacnejšie. Ak máte určený presný termín odchodu, letenky nakupujte 4 až 6 týždňov vopred, prípadne skôr. Najviac však ušetríte v prípade, že ste s dátumom či dokonca destináciou o niečo flexibilnejší. Nové akciové ponuky a mimoriadne zľavy na letenky sa objavujú každý deň, stačí sledovať webové portály, ktoré sledujú všetky zľavy alebo chyby v systémoch leteckých spoločností.

Ak odlet naplánujete na obdobie medzi Vianocami a Silvestrom, rátajte s návalom turistov a zvýšenými cenami. Stále však môžete vychytať výbornú akciu a v tom prípade neváhajte, Silvester vo svete si netreba nechať ujsť. Spolu s letenkami vybavte jedným dychom aj ubytovanie, sviatočnú prirážku v hoteloch aj Airbnb môžete zmierniť vďaka rôznym zľavovým kódom. Ktoré destinácie sú na zimnú dovolenku najlepšie?

Srí Lanka

Sezóna na Srí Lanke vrcholí v zimných mesiacoch, od decembra do februára. Najkrajšie opálenie si odnesiete z výletu na juhozápadné pobrežie ostrova. Vlny sú príjemné a pobrežie pokojné, to je ideálna príležitosť na vodné športy či šnorchlovanie. Nájdete tu aj pláže a zátoky, ktoré sú úplne pokojné, a práve tam si vychutnáte božský pokoj. December je ideálny aj na pozorovanie veľrýb a delfínov, takže vás nesklame ani plavba loďou v okolí ostrova

Tropická pláž na Srí Lanke
Počas zimy je najkrajšie počasie na juhozápadnom pobreží Srí Lanky.

Maldivy

Počasie je od decembra do februára teplé a pokojné, len s miernymi zrážkami a teplotami do 30 °C. Ostrovy sú plné nádherných zákutí, v ktorých si dovolenku dokážu užiť jednotlivci, aj celé rodiny. Ak si chcete užiť viac nočného života a ochutnať miestne jedlo (ceny reštauračných služieb sú veľmi prijateľné), navštívte hlavné mesto Male. Ak sa tešíte na farebné koralové útesy, zamierte na Addu atol

Dubaj

V zime sa oplatí navštíviť časť mesta Deira alebo záliv Dubai Creek. Nenechajte si ujsť ani verejné pláže Al Mamzar, Al Sufouh alebo architektonicky výnimočnú pláž Al Seef. Ak sa rozhodnete opustiť slnečné pobrežie, zamierte do púšte na dvojdňovú kempovačku, alebo vyskúšajte vyhliadkové lety nad mestom. Chystáte spiatočný let ešte pred Vianocami? Darčeky bez problémov nakúpite v niektorom z vychýrených nákupných centier.

Pobrežie v Dubaji
Piesočné pobrežia v Dubaji sú obrovským lákadlom pre všetkých turistov.

Karibik

Ktorý z ostrovov v Karibiku navštívite tento rok? Ostrov Svätý Martin je ideálnym miestom na začatie objavnej cesty po východnej strane Karibiku. Zaručene vás nesklame Puerto Rico, z ktorého sa jednoducho dostanete na množstvo zaujímavých miest. Ak vás láka západ Karibiku, susediace ostrovy Aruba, Bonaire a Curacao môžete navštíviť v jeden a ten istý deň.

Thajsko

Cenovo dostupná a mimoriadne obľúbená destinácia sa od novembra do februára vyznačuje príjemným počasím bez silných dažďov a vysokých teplôt. Keďže vlhkosť vzduchu začiatkom zimy klesá, prechádzka za históriou alebo krásnou prírodou bude príjemnejšia. Veľkú časť dovolenkového rozpočtu ušetríte nákupom lokálnych potravín na thajských trhoch. Rozhodne si nenechajte ujsť preslávenú thajskú kuchyňu.

Pláž v Thajsku
Thajské pláže sú aj počas zimy slnečné a teplé.
  • Komentáre
  • Podobné články
0
Dovolenka zima História a kultúra Lyžovačka Slovensko

Navštívte Čičmany, klenot medzi drevenicami aj v zime

0
Európa Rakúsko

Rakúsko autom? Vieme, ktoré miesta navštíviť

0
Novinky Zaujímavosti

Najbizarnejšie miesta na svete

Navigácia

Magazíny