Tatry nie sú v zime iba pre lyžiarov. Toto je 5 tipov na zimné aktivity v Tatrách.

V lete turistika, v zime lyžovačka. Takto si mnoho ľudí predstavuje pobyt v Tatrách. Je to však stereotypná mylná predstava. Počas zimy sa dajú v našich horách robiť aj iné veci ako spúšťať sa na zjazdovkách. Toto je našich 5 tipov na zimné aktivity.

Sánkarska dráha z Hrebienka do Starého Smokovca

Sánkarska dráha má viac ako 2,5 kilometra a je najdlhšia vo Vysokých Tatrách. Ak milujete sneh a spúšťanie sa dole kopcom, ale lyže ste tento krát nechali doma, môžete si adrenalín doplniť na zbesilej jazde na sánkach. Na Hrebienok sa môžete dostať buď pozemnou lanovkou alebo peši po turistickom chodníku. Vráťte sa do radostných detských čias a užite si poriadnu sánkovačku.

Lankovkou za krásnymi výhľadmi

Poznáte tatranské výhľady plné zelene, skál a plies? V zime máte príležitosť spoznať inú tvár Tatier. Plnú bieleho snehu a zasnežených vrcholov hôr. A to všetko bez nutných veľkých turistických výstupov. Všetko čo potrebujete, je kúpiť si lístok na jednu z nasledujúcich lanoviek a kochať sa nádherným výhľadom. Lankovy predsa taktiež nie sú len pre lyžiarov. A o koľko pohodlnejšie sa vám v nich bude sedieť bez lyžiarok na nohách?

Na výber máte:

  • Obľúbené Skalnaté pleso s observatóriom a výhľadom na skalnaté hory.
  • Lomnický štít – druhý najvyšší štít Vysokých Tatier.
  • Ľadové sochy v Ľadovom dóme na Hrebienku.
  • Sedačkou na slnečné Solisko.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tatry (@tatryslovakia),

Tricklandia s optickými ilúziami nielen pre deti

V Starom Smokovci nájdete jedinečnú galériu trick-artu a optických ilúzií, ktorá zaujme aj dospelých. V jej priestoroch nájdete rôzne ilúzie, ktoré zobrazujú ľudové slovenské povesti, námety, zámky a rozprávky. V galérii sa nachádza 24 atrakcií medzi ktorými nájdete optické ilúzie, antigravitačnú miestnosť, rozšírenú realitu ale aj jedno z najkrajších zrkadlových bludísk v strednej Európe. Pred návštevou galérie je potrebné spraviť rezerváciu na konkrétny deň a čas. Pred alebo po návšteve galérie sa nezabudnite prejsť Starým Smokovcom, ktorý patrí medzi najkrajšie slovenské obce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Angyil (@angyil),

Vodopád skok iba na skok od Štrbského plesa

Ak sa vyberiete na prechádzku ku Štrbskému Plesu a budete mať chuť preskúmať viac, môžete pokračovať pár minút ďalej. Nájdete tam Vodopád skok. Je to približne 30 metrový vodopád, ktorý je obklopený žulovými platňami. Zamrznutá voda dodáva vodopádu úplne iný rozprávkový nádych. Túra k vodopádu patrí medzi tie ľahšie a zvládnu ju aj starší ľudia.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Šimon Kavický (@simon_kavicky),

Chaty pri tatranských plesách

Zasnežené pleso, ticho prírody a horúci čaj v ruke na terase chaty. Takúto pohodu zažijete na vysokohorských chatách v Tatrách, kde sa v zime nehemžia turisti. Skúste napríklad chatu na Zelenom Plese alebo na Skalnatom Plese. Vedie k nim dobrá cesta, ktorú zdoláte ľavou zadnou aj s vrstvou čerstvého snehu. Pred takouto túrou sa však musíte poriadne pripraviť a zbaliť si všetku nevyhnutnú výbavu. Turistiku na snehu netreba brať na ľahkú váhu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený D a v i d K i p i k a s a (@david.kipi),

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Európa História História a kultúra Slovensko Tip na výlet Zaujímavosti

Nepochybne 5 najzaujímavejších turistických atrakcií na Kysuciach

0
História Novinky Zahraničie Zaujímavosti

Ako oslavujú Veľkú noc vo svete

0
PR článok

Lákajú vás teplé krajiny? Nasmerujte svoje túlavé topánky na Srí Lanku!

Navigácia

Magazíny