Je luxusná dovolenka na výletnej lodi niečo pre vás?

Chcete spoznať svet a zároveň si užívať luxus? Výletné lode sú jedinečný spôsob, ako to dosiahnuť. Obrovské lode pre tisícky ľudí so stovkami voľnočasových aktivít a desiatkami podlaží. Dosť bolo ale čísel.

Dostanete sa tam, kde si bežne hotel nenájdete

S výletnou loďou sa dostanete na také miesta, kde si zvyčajne nedokážete zarezervovať hotel a bežný turista sa na ne inak ako loďou nedostane. Sú to rôzne zálivy, opustené pláže alebo malé domorodé dedinky v Karibiku, v ktorých nie sú rezorty pre hostí.

Zátoka
Vďaka výletnej lodi objavíte zátoky, na ktoré sa bežne ľudia nedostanú.

Luxus, na ktorý budete ešte dlho spomínať

Áno, výletné lode ponúkajú luxus, na ktorý väčšina z nás nie je zvyknutá. Reštaurácie, bary, kluby, bazény, tobogány, športoviská, kino a divadlo – toto a ešte omnoho viac sa nachádza pod jednou strechou na výletnej lodi. Čisto technicky je to pod viacerými strechami, keďže loď má veľa poschodí. Na výletných lodiach je mnoho voľnočasových aktivít.

Kde? Všade!

Výletné lode sa plavia v každom oceáne. Je len na vás, či si vyberiete loď, ktorá sa plaví po Karibiku, alebo začnete s európsky prijatelnejšiou variantou – jadranským a stredozemným morom. Destinácia týcho lodí sa, samozrejme, odrazí aj na cene pobytu. Plavby s menej exotickými destináciami zvyknú byť výrazne lacnejšie.

Výletná loď
Čím luxusnejšia destinácia, tým drahší pobyt na lodi.

Rôzne cenové kategórie

Ak chcete zažiť tento typ dovolenky a neplánujete na to minúť celoročnú výplatu, existujú pre vás možnosti. Prvou radou je vybrať si výletnú loď, ktorá má vo všeobecnosti výhodnejšiu cenu pobytu.

Druhá rada sa týka ubytovania na lodi. Na každej lodi si môžete vybrať z viacerých ubytovaní. Tieto ubytovania sú rôzne. Od úplne jednoduchých malých kajút, kde spia v jednej izbe až štyria, až po luxusné apartmány s viacerými kúpeľňami, výhľadom, salónikom a mnohým ďalším. Na výletných lodiach je zvyčajne drahšie a luxusnejšie ubytovanie na vyššom poschodí. Na úplne spodných podlažiach je ubytovaný personál. O pár poschodí vyššie sa nachádzajú mini kajutky s malými okienkami pre viacerých ľudí. Nad nimi sú normálne izby, ktoré majú väčšinou aj balkón. Na najvyšších podlažiach sú apartmány, ktorých návšteva je zážitkom.

Nie pre každého

Výletné lode nie sú pre každého. Ste dobrodruh, ktorý by najradšej objavil každý kus sveta? Byť zavretý dva týždne na jednej (hoci nie je len tak obyčajnej) lodi, nie je nič pre vás.  Ak chcete spoznávať svet z palubu lode, nemusíte sa viazať na vopred určenú trasu, ktorú majú veľké výletné lode. Jachty, plachetnice a katamarány sa dajú požičať takmer v každom prímorskom meste. S nimi si viete trasu prispôsobiť svojim záujmom a byť kapitánom svojej vlastnej lode. Pre úplne autentický zážitok môžete vyskúšať aj splavovanie a kajakovanie na mori. Tento zážitok vás obohatí nielen psychicky, ale pomôže aj vašej fyzickej kondícií.

Negatíva výletných lodí

Výletné lode nie sú len týždeň plný luxusu. Ak zvažujete takúto dovolenku, vopred si prečítajte viac o trase, ktorou pôjdete, ale aj o lodi, ktorú ste si vybrali. Mnohé z týchto lodí znečisťujú naše životné prostredie. Zvážte výber lode, ktorá sa zastavuje na miestach, s ktorými majú domorodí obyvatelia problém. Keď sa na vec pozriete z ich uhla pohľadu, v priebehu pár hodín ku nim pripláva loď vo veľkosti celého mesta a naruší im ich pohodlie.

Výletné lode, ako aj všetko ostatné, majú svoje pozitívne aj negatívne stránky. Je už len na vás, či si vyberiete dovolenku plnú luxusu a hýčkania alebo si radšej prenajmete vlastnú menšiu loďku a budete sám sebe pánom.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Rozhovory Slovensko

Prepadla severským krajinám, kde loví polárnu žiaru – rozhovor s Polar girl Danielou

0
Cestovateľské tipy Zaujímavosti

Hľadáte lacné letenky z Bratislavy? Poznáme všetky destinácie

0
Zaujímavosti

Najkrajšie Airbnb ubytovania sveta

Navigácia

Magazíny