Filmy, ktoré vás inšpirujú k cestovaniu – 1. časť

Vonku je zima, všetko je akési sivé, leto v nedohľadne. Ak ešte nemáte naplánovaný výlet alebo dovolenku, schúľte sa pod deku, uvarte si teplý čaj (alebo si dajte radšej pohár vína) a vychutnajte si jeden z týchto filmov. Varovanie: Pod vplyvom všetkých tých emócii môžete nakúpiť letenky alebo rovno celé dovolenky.

Wild

Film s Reese Witherspoon v hlavnej úlohe motivuje ženy z celého sveta vyriešiť všetky svoje životné problémy túrou po Pacific Crest Trail, ktorý sa tiahne 4279 km z mexickej až po kanadskú hranicu. Príbeh Cheryl Strayed, ženy, ktorá prešla 1770 km po svojich, aby dala svoj život dokopy a našla samú seba, zaujal nielen divákov, ale aj kritikov. Film bol spracovaný na základe skutočnej udalosti a Cheryl o tom dokonca napísala knihu, ktorá sa v slovenskom vydaní volá Divočina: Skutočný príbeh o hľadaní samej seba.

The Darjeeling Limited

Kam za odpoveďami, ak nie do najspirituálnejšej krajiny na svete, do Indie? Film Darjeeling Limited rozpráva príbeh troch bratov Francisa, Petra a Jacka, ktorí sa po smrti svojho otca po prvýkrát stretli práve v Indii. Každý z nich má svoje vlastné dilemy a problémy. Ich otec pred rokom umrel, matka ich opustila pred mnohými rokmi a Francis nedávno ledva prežil nehodu na motorke. Práve on celú cestu naplánoval a chce sa s nič netušiacimi bratmi dostať k mame, ktorá sa stala mníškou v kláštore v Himalájach. Cesta troch bratov sa nezaobíde bez škriepok, humoru ale aj hlbšiemu pochopeniu samých seba.

Vicky Cristina Barcelona

Poďme ale do Európy. Barcelona je nádherné mesto. Slnko, more, sangria, tapas, letenky priamo z Bratislavy. Čo viac si priať? Vo filme Woodyho Allena asi nenájdete zmysel svojho života a dokonca ani návod, ako na to. Skôr naopak. Určite si však film užijete. Muži nechajú oči na krásnej Scarlett Johansson, Rebecce Hall či Penelope Cruz. A ženy sa platonicky zamilujú do Javiera Bardema. Ľúbostný príbeh, kde sa to hrá na všetky strany až sa vám z toho zamotá hlava, získal mnoho medzinárodných ocenení.

The Secret Life of Walter Mitty

Dobrodružný film s Benom Stillerom v hlavnej úlohe vás privedie na Island. Kým Walter Mitty hľadá tajomného fotografa O’Connella, vy si môžete užívať pohľad na nádhernú prírodu tohto ostrovného štátu. Vo filme nechýba dobrodružstvo, záhada ani láska. No a keďže sa bavíme o americkom filme, tak sa nezaobíde ani bez emotívneho ponaučenia.

Midnight in Paris

Paríž je ako stvorená pre umelcov a romantické duše. Gil Pender (Owen Wilson) je scenárista, ktorého táto práca nenapĺňa, a tak sníva o kariére spisovateľa. V Paríži dovolenkuje so svojou snúbenicou a jej bohatými a konzervatívnymi rodičmi. Príbeh sa však zamotá, keď sa Gil dostane do minulosti. Do rokov 20-tych, ktoré tak veľmi obdivuje. Cesta v čase, konflikt súčasnosti s idealizovanou minulosti a presvedčenie, že tá najlepšia doba už bola, zanechávajú dojem. Vo filme si vychutnáte úžasnú atmosféru Paríža a zistíte, že sme sa narodili do doby, ktorá je pre nás tá najlepšia.

Into the Wild

Tiež máte niekedy pocit, že spoločnosť je skazená a vy by ste najradšej z tohto všetkého ušli niekam do prírody a už nikdy sa nevrátili? Christopher McCandless sa jedného dňa vyparil, všetky svoje úspory venoval charite a vybral sa na cestu po severnej Amerike, až napokon prišiel na svoju vysnívanú Aljašku. Film je natočený podľa skutočného príbehu. Literárnou predlohou mu bola rovnomenná kniha Johna Krakauera, ktorý sa rozhodol McCandlessov príbeh zmapovať.

Niektorí diváci sú po dopozeraní filmu na Christophera nahenavaní a nechápu, ako sa mohol zachovať tak neskutočne sebecky. Ostatní zasa McCandlessa chápu a svojím spôsobom sa v ňom vidia. Nech už ste v ktorejkoľvek skupine, film vás donúti premýšľať. Okrem nádherných scenérii severnej Ameriky si určite užijete aj hudbu Eddieho Veddera.

Eat Pray Love

Autorka knihy Ži, Modli sa a Miluj, Elizabeth Gilbert by určite mala dostať špeciálnu cenu za prínos v turizme od Talianska, Indie aj Indonézie. Koľko žien riešilo svoje rozvody a problémy cestou za sebapoznaním do indického ašrámu alebo svoj žiaľ radšej zajedli talianskymi cestovinami? Čudovali by ste sa, ale táto kniha aj rovnomenný film, s Juliou Roberts v hlavnej úlohe, spustili doslova hystériu okolo celého sveta. Po dopozoraní budete mať teplý pocit na srdci a možno sa prichytíte ako vyhľadávate letenky na Bali.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Dovolenkové destinácie História a kultúra

Londýn je viac ako len Big Ben a Royal Family

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Mestá Novinky Praktické informácie Tip na výlet USA Zahraničie

Ako si naplánovať víkend v New Yorku

0
Cestovateľské tipy Dovolenka Dovolenka zima Dovolenkové destinácie Slovensko Tip na výlet

Tatry nie sú v zime iba pre lyžiarov. Toto je 5 tipov na zimné aktivity v Tatrách.

Navigácia

Magazíny