Za exotikou v zime? Inšpirujte sa!

Vianočná rozprávka plná snehu nie je pre každého. Niekto sa vyžíva na zasnežených kopcoch a niekto sa nevie dočkať momentu, kedy zima konečne skončí. Vianoce si môžete užiť aj v trópoch, kde sú dni dlhé, more teplé a slniečko vždy na oblohe. Inšpirujte sa týmito destináciami.

Bali

Dovolenka na Bali
Okrem panenskej prírody tu nájdete aj mnoho pamiatok. Pura Ulun Danu Bratan, na obrázku, je jeden z najznámejších chrámov a nachádza sa na jazere Bedugul.

Indonézia je rajom pre všetkých gurmánov, ktorí vedia oceniť čerstvé a chutné jedlo. Ostrov Bali patrí k jej najobľúbenejším oblastiam. Užijete si výhľady na čajovníkové plantáže, surfovanie, potápanie pri korálových útesoch, ale aj nespútanú prírodu. Indonézia je relatívne lacná destinácia, obľubujú ju batôžkári z celého sveta. Milovníci luxusu si tiež prídu na svoje.

Kuba

Kuba exotická dovolenka
Milujete tanec? Salsa noci v kubánskej Havane si zamilujete.

Cigary, rum, salsa a komunizmus. Kuba má nezameniteľné čaro a mimoriadne príjemné počasie aj počas našej ľadovej zimy. Kubánci sú síce chudobní a majú množstvo problémov, o akých sa nám v našich končinách ani nesníva, no život si užívať rozhodne vedia. Nechajte sa zvábiť kubánskou salsou a užite si atmosféru krajiny, ktorá je na svete absolútne jedinečná.

Srí Lanka

Srí Lanka čajovníkové polia
Cejlónsky čaj známy po celom svete. Na Srí Lanke si môžete užiť výhľadna plantáže, kde sa pestuje.

Počas dovolenky na Srí Lanke si užijete džunglu, krásne pláže, ale aj chaos typický pre tento kút sveta. Vaše chuťové bunky zas pošteklia jedlá s kari a ryžou. Ako aj v Indii, tak aj tu s čili a koreninami nešetria. Pri návšteve Srí Lanky nezabudnite ochutnať cejlónsky čaj, povoziť sa v rikši a preskúmať pamiatky. Srí Lanka navyše poteší aj vašu peňaženku, ceny sú tu ozaj nízke.

Kostarika

Kostarika dovolenka
More aj džungla. Kostarika nadchne dobrodruhov aj dovolenkárov, ktorí milujú luxus.

Vraj najšťastnejšia krajina sveta. Kostarika je zeleným rajom Karibiku, zároveň je mimoriadne bezpečná a nemusíte sa báť ani tropických chorôb. Na rozdiel od predchádzajúcích destinácii je však Kostarika o čosi drahšia. Všetko jedlo sa totiž importuje zo zahraničia. Okrem nádherných pláží tu objavíte tropické pralesy aj vulkány.

Mexiko

Cancún Mexiko
Kto by nevymenil „čľapkanicu“ na chodníku za takýto oddych.

Mexiko si všetci automaticky spájame s tequilou, telenovelami či s burritos. Táto krajina má všetko. Úžasné mestá, nedotknutú prírodu, pyramídy, dlhočižné pláže s bielym pieskom. Práve december je jedným z top mesiacov na návštevu. Turisti milujú Cancún, Playa Del Carmen, Los Cabos či svetoznáme Acapulco. Či už plánujete gastrotrip, dobrodružnú dovolenku alebo leňošenie na luxusných plážach, v Mexiku si prídete na svoje.

Dubaj

Dubaj dovolenka v zime
Nový rok v Dubaji je určite nezabudnuteľným zážitkom.

Suverénne najdrahšia destinácia z nášho zoznamu. Vianoce a silvestrovskú noc v Dubaji si však určite zapamätáte. Svoje dni si môžete spestriť výletmi do púšte, nákupmi a objavovaním mesta. Posledný deň v roku sa nezaobíde bez pompéznych ohňostrojov.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovateľské tipy Zaujímavosti

Hľadáte lacné letenky z Bratislavy? Poznáme všetky destinácie

0
Cestovanie Gastro Grécko História História a kultúra Letná dovolenka Mestá Novinky Tip na výlet

Čo musíte zažiť v Aténach

0
Cestovateľské tipy Dovolenka

Vyhnite sa trapasom a prečítajte si o tom, aké sú zvyky v nechávaní tringeltov vo svete

Navigácia

Magazíny