Lákajú vás teplé krajiny? Nasmerujte svoje túlavé topánky na Srí Lanku!

Pre mnohých je chladnejšie počasie dobrým dôvodom na to, aby sa vybrali na príjemnú dovolenku niekam do teplých krajín, kde si môžu užívať slnečné lúče dosýta. Čo tak navštíviť Srí Lanku s obrovským prírodným a kultúrnym bohatstvom? Navyše ideálnou dobou na jej návštevu je práve toto obdobie.

Srí Lanka

Srí Lanka je známa svojou kultúrnou, etnickou aj prírodnou rozmanitosťou. Aj kvôli rôznorodej histórii a niekdajším náboženským konfliktom by dovolenka nemala byť len o vylihovaní pri mori. Srí Lanka toho ponúka veľa a bola by škoda nevyužiť to. Určite si zájdite pozrieť Sigiriyu či ruiny kláštora Mahavihara.

Lákavá Sigiriya

Najslávnejšou pamiatkou Srí Lanky je Sigiriya. Ide o majestátnu citadelu, ktorá sa rozprestiera  200 metrov nad okolitými planinami. K nej sa dostanete po ceste v žulovom masíve. Na konci cesty nájdete nedobytnú pevnosť, ktorú vybudovali v 5. storočí. Pri pevnosti nájdete aj vodné záhrady s mnohými fontánami a nádržami, ale aj kamenné záhrady s mnohými obrovskými balvanmi, ktoré dokážu vyvolať zvláštnu atmosféru.

Ruiny kláštora

Ruiny slávneho kláštora Mahavihara sa nachádzajú v meste Anuradhapura, ktoré bolo takmer 1500 rokov hlavným mestom ostrova. Ide o jedno z najväčších kláštorných miest na svete, takže je tu mnoho pamiatok o živote starých mníchov. V ruinách kláštora nájdete Budhov strom, ku ktorému sa viaže povesť o tom, že bol vypestovaný práve zo štepu toho stromu, pod ktorým došlo k osvieteniu Budhu.

Raj pre milovníkov prírody

Na Srí Lanke si rozhodne prídu na svoje milovníci prírody. Na malom kúsku územia nájdete neuveriteľne rozmanitú prírodu. Môžete sa v jednom dni poprechádzať po pieskovej pláži, okúpať sa v teplom mori či potulovať sa v horách vo vnútrozemí. Uvidíte bujnú vegetáciu, suchý monzúnový prales, čajovníkové plantáže a množstvo divých zvierat. Nezabudnite si vziať fotoaparát, určite odtiaľ odídete nielen so skvelými spomienkami, ale aj s perfektnými zábermi.

Aj zo Schwechatu

Vzdialenosť vás vôbec nemusí odradiť. Tento lákavý ostrov je dostupný priamymi letmi z Viedne. Na letisko Schwechat sa môžete dopraviť napríklad autobusmi Slovak Lines a svoje auto si nechať na parkovisku pri autobusovej stanici. Ak sa vyberiete autobusom na letisko Viedeň, budete môcť využiť vďaka mesačnému alebo týždennému cestovnému lístku bezplatné parkovanie. Po návrate si auto vyzdvihnete a môžete sa vydať domov.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Exotika Novinky Praktické informácie Zahraničie

Štúdium v Austrálii – kde začať?

0
Mestá Novinky Tip na výlet Zahraničie

Jesenné Brugy – čokoláda, pivo a Colin Farell

0
Brazília Južná Amerika Mestá Novinky Tip na výlet

São Paulo – betónová džungľa plná chutí

Navigácia

Magazíny