Ako sa efektívne zbaliť na dovolenku

Zbaliť sa na dovolenku alebo dlhšiu cestu je niekedy umenie. Najmä, ak máte k dispozícii len príručnú batožinu. Vybrali sme pre vás niekoľko trikov, vďaka ktorým už nič nezabudnete, zmestíte do kufra viac vecí alebo, naopak, ušetríte kopec miesta a budete cestovať s minimalistickou batožinou.

Predtým, než otvoríte kufor

Staré dobré zoznamy sú a vždy budú najspoľahlivejším nástrojom pri plánovaní cesty. Spíšte, čo všetko podľa vás potrebujete a chcete si sebou zobrať. No a potom škrtajte. Veľa vecí, ktoré plánujete vo skutočnosti počas dovolenky, vôbec nevyužijete. Pár tipov na minimalistické balenie:

  • Kúpte si oblečenie z ľahkých a priedušných materiálov. V športových obchodoch nájdete aktívne tričká s UV ochranou, ktoré navyše vydržia dlhšie svieže a nemusíte ich často meniť ani prať. Idálne, ak sú z nekrčivého materiálu.
  • Kombinujte. Z jednej sukne a troch tričiek máte 3 rôzne outfity. Zoberte si k tomu jedny šortky alebo nohavice a kombinácii už máte 6. K čiernej sukni alebo šortkám nakombinujete čokoľvek.
  • Tekutú kozmetiku nalejte do menších 100 ml fľaštičiek a zatvorte do priesvitného vrecka. Pred zatvorením fľašky sa oplatí obaliť vrch potravinárskou fóliou a následne zatvoriť. Znížite riziko, že sa vám kozmetika vyleje. Ideálne ju dajte do priesvitného zapínacieho vrecka. To jednak na letisku potrebujete, ak máte kozmetiku v príručnej batožine, zároveň aj ochraňujete svoje veci.
  • Stavte na multifunkčnosť. Namiesto denného a nočného krému si zoberte len jeden, ktorý môžete použiť aj na ruky. Telo si môžete umyť aj šampónom.
  • Podrobte každú vec na vašom zozname otázkami: „Budem to potrebovať každý deň? Ak nie, viem to zohnať ľahko a rýchlo priamo na mieste? Nestojí to veľa peňazí?“
  • Z každej kategórie oblečenia si zoberte 2 – 3 veci. Nie viac.
  • Namiesto kníh a časopisov si nahrajte knihy do čítačky alebo tabletu.

Ako ušetriť miesto vo ruksaku alebo kufri?


Už ste asi zistili, že poskladať oblečenie na seba do „komínkov“ vám miesto v kufri neušetrí. Zbytočne vám vznikne veľa nevyužitých medzier. Tričká môžete miesto toho zrolovať. Malé oblečenie, ako ponožky a spodnú bielizeň, dajte do uzatvárateľného sáčku a vložte do topánok. Pri balení myslíte na to, že na spodok kufra patria ťažšie a väčšie predmety, naopak, jemné blúzky, elektronika a kozmetika patria navrch.

Cestujete na business trip?

Ak cestujete na kratšie a nechcete riskovať pokrčenie svojho oblečenia, inšpirujte sa v tomto videu.

Aké triky sa pri balení osvedčili najviac vám? Napíšte nám v komentároch.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Pozvánka

Nový Zéland je veľmi rozmanitá krajina, v ktorej nájdete prakticky všetko, čo hľadáte

0
Cestovanie Dovolenka História a kultúra Španielsko

Andalúzia – temperament a šarm po španielsky

0
Rozhovory

Rozhovor s Kateřinou Karáskovou o jej púti v krajinách, kde vládnu ženy

Navigácia

Magazíny