Deväť dôvodov, prečo navštíviť Kanárske ostrovy

V prípade, že si chcete užiť skutočnú dovolenku, najlepšie niekde medzi palmami, vyskúšajte Gran Canariu. Pôvabný ostrov patriaci medzi Kanárske ostrovy vás osloví nielen svojou flórou a faunou, ale aj mnohými inými pozitívami.

Exotika za dobrú cenu

Na dovolenke by si človek mal dopriať, a to na Gran Canarii nie je vôbec ťažké. Okrem toho, že sa tovar v obchodoch pohybuje približne v našich cenových reláciách (vzhľadom na celoročnú sezónu), dnes môžete kúpiť letenku a zabezpečiť ubytovanie za pár drobných. Dokonca sa lieta už aj priamo z hlavného mesta Slovenska. Takáto samostatne zabezpečená dovolenka do exotiky vás môže vyjsť aj lacnejšie, ako dovolenka do neďalekých prímorských štátov cez agentúry.

Kanárske ostrovy ponúkajú aj taký zážitok ako je kúpanie v morskom bazéne
Kanárske ostrovy ponúkajú aj taký zážitok ako je kúpanie v morskom bazéne.

Pôžitok zo samoty

Ak sa chcete ocitnúť uprostred ničoho, odporúčame vydať sa cestou cez duny v Maspalomas. Upozorňujeme však na dve veci: v lete je piesok horúci, preto sa vydajte na cestu nadránom. A po druhé, prechádzanie cez piesočnaté kopce si vyžaduje riadnu dávku vytrvalosti! Garantujeme však, že ten pocit a pohľad z dún stoja za to.

Duny na Kanárskych
Piesočné duny v Maspalomas.

Gurmánske hody

Pokiaľ sa rozhodnete stravovať v reštauráciách alebo bufetoch pri pláži, nemusíte sa báť, že prejete všetky úspory (ak budete jesť s mierou). Reštaurácie sa pohybujú v našich cenových reláciách. Za poznámku stoja aj rôzne čínske bufety, kde nezaplatíte za jedlo viac ako 7 € a môžete si naberať, koľko len chcete. Pre tých, ktorí si neodpustia špeciality kuchyne, odporúčame paellu (ryža s plodmi mora) a na pitie sangriu (víno s ovocím).

Jednoducho perfektná zmrzlina

Ak sa vydáte na ostrov Gran Canaria, rozhodne ochutnajte zmrzlinu. Upozorňujeme však, ak nie ste veľký jedák alebo nie ste práve hladný, dajte si iba jeden kopček – je totiž väčší, než na aké sme zvyknutí u nás. Vybrať si môžete z mnohých druhov, pričom v ponuke sú aj sorbety, jogurtové zmrzliny a zmrzliny light.

Srdeční ľudia

Kanárčania väčšinou ovládajú okrem španielčiny aj angličtinu a nemčinu. Sú veľmi ústretoví a priateľskí, a ak vás na promenáde zastaví „reštauračná volavka“, stačí jej povedať že ďakujete, ale už ste jedli alebo nie ste hladní. Poprajú vám pekný deň a nebudú vás viac naháňať.

Canaria je raj pre leňošenie aj šport

Ak nepatríte k tým, čo si pod pojmom dovolenka predstavujú 24 hodín ležania na pláži, vyskúšajte bicyklovanie po ostrove. Odskúšanú máme trasu Playa del Inglés – Maspalomas pre rekreačných cyklistov. Pre odvážnejších a skúsenejších odporúčame aj cyklistické chodníčky po vnútrozemí a horách.  Bicykle sa dajú požičať na každom rohu a stoja okolo 10 € na deň. Ostrov ponúka aj možnosť rogala, skoku s padákom (denne vidíte farebné vyskakujúce bodky na oblohe), potápanie, školu surfu, tenis a netreba zabúdať ani na prekrásne golfové ihriská po celom ostrove.

Zaujímavosti hlavného mesta

Ostrov Gran Canaria je podľa ľudových rečí ostrovom psov. Tých nájdete aj na erbe, ako aj prostredníctvom sôch pred katedrálou sv. Anny (Santa Ana Cathedral). Samotná katedrála stojí za návštevu – môžete si ju pozrieť zvnútra aj zo strechy. Okrem toho tu nájdete aj dom, kde prespával Krištof Kolombus na ceste do Ameriky (pozor, Krištof Kolombus je po španielsky Cristobál Colón).

Ak na Kanárske ostrovy zavítate v zime, budete očarení vysvietenými palmami a tromi kráľmi lezúcimi do okien. Španieli si darčeky podľa tradície dávajú až 6. januára – na Troch kráľov. Okrem toho, na Silvestra odbíjajú hodiny nie 10, ale 12 sekúnd pred polnocou. Je to preto, aby ste si každú sekundu mohli dať bobuľu hrozna a zabezpečili si tak hojnosť 12 mesiacov v ďalšom roku. Milý zvyk, ale prostoducho povedané…treba na to riadne ústa.

Architektúra v meste
Architektúra v meste.

Čaro Maspalomas

Okrem spomínaných dún láka Maspalomas aj majákom, ktorý predstavuje najjužnejší bod ostrova (Faro de Maspalomas), cyklistickými cestičkami popri oceáne, vynikajúcimi reštauráciami, žlto-čiernym pieskom, s ktorým vlny vytvárajú krásne výjavy, ťavy, na ktorých sa môžete odviesť, obchody s oblečením s dobrými cenami a mnoho, mnoho iných.

Tip: Na letisku Las Palmas navštívte obchod Canarias, kde okrem vynikajúcich vín a tradičného banánového likéru, môžete kúpiť aj cukríky v tvare kameňov. Vyzerajú veľmi reálne a sú nielen vynikajúcim darčekom, ale najmä žartovným prvkom.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Cestovanie Cestovateľské tipy Novinky

Ako navštíviť Hong Kong a nezruinovať svoju peňaženku?

0
Cestovanie Cestovateľské tipy Čierna Hora Letná dovolenka

10 nádherných miest v Čiernej Hore, ktoré musíte navštíviť

0
Dovolenka Zaujímavosti

5 typov ľudí, s ktorými nechcete cestovať

Navigácia

Magazíny