Blog o Thermal Corvinus Veľký Meder

Na termálne kúpalisko Thermal Corvinus Veľký Meder nás upozornili známi, ktorí sem už niekoľko rokov chodia pravidelne: užívali si tu každé leto ešte ako bezdetný párik a postupne s pribúdajúcimi potomkami túto dovolenkovú tradíciu len upevnili. Keďže podobných kúpalísk máme pobehaných dosť a máme teda s čím porovnávať, boli sme zvedaví, ako tento veľkomederský areál obstojí pred naším kritickým pohľadom.

Vydali sme sa sem začiatkom leta, ešte pred obdobím dovoleniek. Dozvedeli sme sa však, že Veľký Meder má najvyšší počet slnečných dní na Slovensku — takže tu je vlastne dovolenka stále! 😉

Krajina v tejto časti Slovenska je rovinatá a na pohľad neponúka priveľa podnetov, takže samotný areál Thermalu sa vynorí na obzore ako vítané prekvapenie. Hneď v úvode nás potešilo vstupné, ktoré je absolútne dostupné aj pre tých z nás, čo si práve trochu sledujú budget. K dispozícii sú aj rôzne kombinácie výhodných vstupových balíčkov podľa toho, aké služby chcete využiť. Na recepcii nás hneď nasmerovali k bazénom s tobogánmi, ktoré zaujímali Tomáša, a k saunovému svetu, na ktorý som sa tešila ja.

Tobogány sú otvorené pre malých aj veľkých nadšencov adrenalínu.

Už prvá prechádzka areálom nás očarila. V porovnaní s inými termálmi je tu totiž omnoho viac prírody a príjemne uvoľnená, dovolenková atmosféra. Pomerne rozľahlý areál ponúka možnosti nielen socializácie s inými návštevníkmi, ale aj šancu príjemne sa zašiť v tieni stromov. Na rozdiel od mnohých kúpalísk, kde je doslova hlava na hlave, šanca uchytiť si lehátko je mizivá a večer odchádzame ohučaní, tu je vďaka veľkorysému priestoru a milosrdnej zeleni situácia našťastie celkom iná. Corvinus ponúka množstvo oddychových priestorov, kde sa môžete bezstarostne povaľovať — a to úplne bez obáv, že keď si na chvíľku odskočíte na drink, niekto vám zatiaľ vyfúkne flek.

Mali sme tu obaja naozaj čo robiť celý deň. Využili sme nielen skvelé tobogány, ale dali sme si aj partičku plážového volejbalu v spontánne sformovanej medzinárodnej skupinke hráčov. Ja som sa dosýta nielen vysaunovala (áno, chodím sa vyhrievať aj v lete – benefity celoročného využívania sauny sú neodškriepiteľné!) a po dlhej dobe som si dopriala aj masáž, ktorá bola úplne fantastická. Popri týchto službách som tu objavila aj rôzne skrášľovacie a liečebné procedúry, ale to budeme musieť prísť ešte raz — na samostatný výlet. Keby len toho času bolo viac! Pre wellness fanatika ako som ja je Thermal Corvinus Veľký Meder priam exkluzívnou destináciou. Saunový svet je totiž priestorný, čistučký a veľmi pekne zariadený.

V saunách nájdete pokojné a čisté miesto na relaxáciu.

Zároveň tu očividne nezabúdajú na rodiny s deťmi: aktivít pre najmenších návštevníkov je tu pomerne dosť, okrem množstva bazénov s pridanými hracími prvkami a rôznych toboganov sú tu každodenné animácie, preliezková dobrodružná Tarzánia, bohatý kultúrny program, plavecké kurzy… Hitom sú aj penové párty a pravidelné vystúpenia živých kapiel.

Obrovskou devízou Thermal Corvinus Veľký Meder sú však bezpochyby bazény. Je ich tu naozaj neúrekom. Nájdete tu niekoľko výhradne detských bazénov s plytšou vodou, šmykľavkami a hracími elementmi, bazény určené na príjemné vyhrievanie sa v termálnej vode, veľké plavecké plochy s hĺbkou až 1,8 m – kryté aj outdoorové, bazény s teplou aj chladnejšou vodou… Ja som si najviac užívala perličkový kúpeľ v krytom bazéne, kde stúpajúce bublinky príjemne masírujú pokožku – dokonalý relax! Geotermálna voda tu má navyše blahodárne účinky, napríklad na pohybové ústrojenstvo. Keďže Tomáš takéto vylihovanie príliš nemusí, strihol si zatiaľ zopár dĺžok vo vonkajšej päťdesiatke.

Keď sme vyhladli, rozhodovali sme sa medzi reštauráciou (je ich tu hneď niekoľko) a rozličnými bufetmi, a keďže sme obaja dosť žrúti, vyhrali bufety — pre nás tradičná kúpalisková strava, naktorú nedáme dopustiť: langoše, klobásky, k tomu parádne čapované pivo pre mňa a nealko pre šoféra. Príjemne unavení sme strávili zvyšok dňa striedavým máčaním sa vo vode a slnením na tráve. Dokonalé…

Pri odchode sme ešte zbehli stánky lokálnych predajcov s mixom rôzneho tovaru priamo pred bránami areálu, kde som sa zásobila údenou paprikou, ktorú zbožňujem a najradšej by som ju pridávala úplne do každého jedla. Bol to skrz-naskrz úspešný výlet! Určite sa sem ešte vrátime, a možno aj na dlhší pobyt… 🙂

Nina a Tomáš

THERMAL CORVINUS

Užitočné informácie

Ako sa tam dostanete?

Autom: platené parkovisko priamo pred areálom stojí 3 e na deň

Vlakom: ideálne cez akciu s Regiojetom:

http://www.thermalcorvinus.sk/sk/deal/regiojetom-do-velkeho-medera

Vstupné

Celodenné vstupné pre dospelých stojí 9 e, rodinný balík 2+1 20 e. Rôzne výhodné balíčky:

http://www.thermalcorvinus.sk/sk/prices/bezne-denne-ceny

Otváracie hodiny

Pondelok až nedeľa od 9:00 – do 21:00

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Európa Rakúsko

Rakúsko autom? Vieme, ktoré miesta navštíviť

0
Cestovanie Novinky Zahraničie Zaujímavosti

Jedinečné múzeá, ktoré nájdete v Európe

0
Dovolenka Letná dovolenka Slovensko

S rodinkou po Vysokých Tatrách

Navigácia

Magazíny